Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Mda. Apple are tot felul de pacate - cel mai mare e lauda de sine - mere spun ca ei sunt primii (pun pariu ca ar spune linistiti si ca au inventat gaura din covrig :) ); si mai vin apoi si niste idioti si spun ca ei si nu Essential au inventat notch-ul.... 

Cat despre Nexus 6.... Si acum plang dupa senzorul de amprenta care n-a fost sa fie instalat pe Nexus 6. Ce natural se aseaza aratatorul pe adancitura aia unde acum e doar logo-ul Motorola... Regret si acum ca Google nu a mai facut si urmasul lui Nexus 6 tot cu Motorola.

In ceea ce priveste constructia am spus si ma repet - Nexus 6 mi se pare telefonul perfect - daca Google ar decide sa puna hardware-ul de Pixel 4/5/6 XL in corpul lui Nexus 6 as fi cel mai fericit (eventual sa il lungeasca un pic ca sa incapa o diagonala mai mare - stiu, n-o sa vad asa ceva). 

Sursa?

Se poate! Cat am avut 3 XL-ul in mana dupa unboxing, bretonul mi s-a parut aiurea, ma zgaria pe retina. Dar dupa cateva zile, vazandu-l prin casa (chiar si fara sa il folosesc personal), este OK, nu mai deranjeaza atat de tare. ^_^

Am citit articole ca vor pastra la fel notch-ul pentru camerele duale de selfie si difuzorul de acolo ca sa fie in continuare stereo , insa am mai citit ca sunt doua echipe care lucrează la design si spre lansare va fi ales unul ...

Intre timp , se pare ca asa va arata telefonul celor de la Apple : https://www.t3.com/news/apple-iphone-11-triple-camera-design-is-here-to-stay-sadly

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Iar Google se pare ca e de acord si el cu "patratul" al de pe spate... Sa vedem noile huse.... Patratul ala marisor in colt mi se pare un factor de risc desi... noi nu scapam telefoanele pe jos :) 

Edited by danmerezeanu

Caut motiv sa nu-l iau nici pe asta. Si daca vine cu notch chiar zic pas din nou. Stau pe 2XL pana o scoate Google un telefon calumea, sau pana se strica asta.
Ar fi chiar urat din partea lor sa faca un P3 usor upgradat.

Asta este realitatea, Lenovo pur si simplu si-a batut joc. Nu inteleg daca este incompetenta crasa, prostie sau daca asta s-a dorit.

Si ca sa fie siguri ca isi dau la gioale in mod competent, au anuntat ca nu mai updateaza Z2 la Pie. Cred ca asta este una din metodele care functioneaza la indepartarea fanilor die hard.

Edited by geekos

My old Nexus 6, still breath:

Frumos telefon a facut Motorola!7ae772fce25269d146cb3f01bfbf11bd.jpgec1c8f6b4759039d1531bcffe0e5c70d.jpgcfd27bff5ede17266356e2be5dc91c3c.jpg0439630b8856f670339290ac26e48883.jpg

Nu mi-a plăcut modelul. Chiar m-a dezamăgit. A fost și momentul când am deraiat de pe linia Nexus spre OnePlus.

Sent from my iPad using Tapatalk
Asta este realitatea, Lenovo pur si simplu si-a batut joc. Nu inteleg daca este incompetenta crasa, prostie sau daca asta s-a dorit.
Si ca sa fie siguri ca isi dau la gioale in mod competent, au anuntat ca nu mai updateaza Z2 la Pie. Cred ca asta este una din metodele care functioneaza la indepartarea fanilor die hard.

Probabil aveau deja informații legat renunțarea Google la seria Nexus și s-au dat și ei la fund.

Sent from my iPad using Tapatalk

Mi-e greu sa le inteleg modelul de business. Dupa mintea mea, cand cumperi un brand consacrat, cu produse de succes, stai pe linia respectiva, cu gandul ca cu cat vinzi mai mult, cu atat esti mai profitabil. Si cu cat esti mai serios, cu atat ai o baza de cumparatori mai mare.
Din pct meu de vedere, se indreapta vertiginos catre "modelul" LG.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Probabil au vrut doar sa-i scoata de pe piata, desi daca urmareau asta ar fi scos niste modele de telefoane "adevarate".
Nici eu nu-i inteleg ce au vrut sa faca.
Ei sunt pe piata laptopurilor, a tabletelor, etc, nu ii vad facand altceva.

Gândiți-vă căe e foarte probabil ca Google să nu facă profit din Pixel-uri. Dacă trebuiau să vândă ca să trăiască ar fi fost alta situația. Nexus 6 s-a rupt ca o rămurică în testul lui Zack de la JerryRigEverything (unul din puținele telefoane care au cedat complet - mi s-a rupt inima când am văzut asta, pe atunci căutam telefon și am ales LG G4).

20 hours ago, Mihai said:

Nexus 6

Era Nexus 6P...

Avut 2 bucati, n-am rupt nici unul (nici alti cunoscuti care l-au avut). Inca functioneaza ambele foarte bine la prietenul care le-a luat de la mine, devenit fan Nexus de la prima atingere. Singura 'buba' cu modelul ala: bateria care cedeaza si procesorul S810 cu probleme de temperatura si throttling daca il forjezi.
G4 a fost platforma buclucasa pe care LG a construit Nexus 5X, celebru si asta pentru bootloop. Mi-a placut, pacat ca a decedat, bine ca mi-am recuperat banii pe el.

Apropo, aseara au aparut imaginile cu patch de securitate pentru Iulie, dar nu stiu cine mai sta pe Pie cand Q 'ruleaza' fara probleme. Ne asteptam randul miercuri seara cu DP5! :P

@nick5roo Ma pregatesc, duc prajituri, boambăne si ci-co la munca de azi, ca maine sunt plecat in deplasare cu treaba pana peste cap. Asa a picat, data fixa cu chestii importante de rezolvat ca sa pot pleca linistit in concediu saptamana viitoare.

M-as fi pregatit si mai bine daca stiam ca primesc un Pixel 4 XL, dar mai ie pana la anu'! ^_^

@Katabxp: Nexus 6 rules. Pentru mine a fost si ramane talefonul suprem in ceea ce priveste constructia (pentru 2014 si... dupa - as fi vrut sa fie luat ca model constructiv pentru generatiile care l-au urmat - da, si la Pixeli ma refer!). Ar fi de remarcat ca odata ce a pus mana pe el tabletele mi-au ajuns intr-un dulap (si una dintre ele era un Nexus 10!). Si al meu traieste bine mersi - pentru ca era pacat sa il tin doar ca sa ma joc ocazional cu el l-am "parcat" la frate-meu.

@Mihai: Am vazut ca a corectat si @Lesbianu dar nu se poate sa nu apar si eu onoarea lui Nexus 6 - NU S-A RUPT! Asta a patit Nexus 6P! :) . Sufererea e drept si Nexus 6 de limitarile epocii (si acum imi sta pe creier cum s-a ratat instalarea senzorului de amprenta pe el) dar... cam atat. :)