Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Vreau sa trec si eu la DP3 din cauza gesturilor ... ele ma atrag , insa as vrea sa stiu daca functioneaza aplicatiile la care eu am avut probleme in DP1 , Evernote respectiv Orange Money ... dar si durata de viata a bateriei , este cumva afectata ? 

Da. Mai e de lucru. Apropo, nici un BSOD? Eu am avut momente in care parea sa se lase gren asa ca... restart fortat. Clar DP3 e work in progress. Dar... e suficient de stabil ca sa raman pe el (pe Trixel desigur... daca dincolo practic vorbesc singur... :) )

Mereu am spus că îmi place mult și că la un moment dat îmi voi lua....Pixel 4XL.

Acum serios vorbind, oneplus fac niste telefoane super, chiar nu ai ce sa le reproșezi, de preț ce sa mai vorbim...numai că suntem câțiva pe aici pe care ne-a prins Google și nu cred că ne vom lua altceva, indiferent că sunt urâte și că nu ies cu nimic în evidență (cum spunea Buhnici acum câteva zile), astea ne plac noua si au ceva ce atrage în urâțenia asta a lor.
Nu vreau sa supăr pe nimeni!
Btw, dacă vreodată o sa schimb tabăra, cu siguranță aceasta va fi oneplus, in nici un caz Sam, iPhone sau Huawei....simplu, nu îmi plac!

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Da OP 7 Pro mi s-ar potrivi. (aproape). Ecranul un pic mai mare si absenta camerei frontale (nu imi fac selfie-uri asa ca sigur nu ar iesi din "teaca" decat din intamplare :) ). Am oarece probleme cu faptul ca difuzoarele nu sunt frontale si ca ecanul e curb (l-as prefera plat). Si nici senzorul de emprunta din ecran nu e favoritul meu dar... asta e trendul... De camera "principala" nu ma mai leg dar... 3 XL is better :) . In rest... 7 Pro!

Salut. Apăsând pe + din dreptul meniului pentru rețele de telefonie am rămas fără semnal la SIM. Cred că e ceva legat de e-sim. Problema e că nu mai vrea deloc, chiar cu reset de rețele să mai găsească semnal de sim normal. Îmi dă o eroare și mă trimite la operatorul de rețea. Sunt pe ultimul Beta de Q. A mai pățit cineva ceva de genul?!? Vreo soluție ???
Mulțumesc.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk