Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

No, pe Moto cu Android 9 curat, nu merge Chrome dark.
Nu am update și dacă fac sideloading îmi zice că nu se instalează.

#fieca

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

On 4/29/2019 at 7:15 AM, nick5roo said:

Nu se instalează. Am încercat mai multe.

ONEPLUS A6013

On 4/29/2019 at 7:53 AM, dr_junior1980 said:

Si la mine la fel default_sad.png

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

468e012a13fff229e76e12b3e8b55201.jpg23f52f5c9b403bd232156476ea2128b4.jpg

cred ca are a face cu permisiunile/app permission. Incercati opera browser beta, cu vpn activat. Daca nu, vezi ca in Apps&notification>Chrome>Advance>install unknown apps are buton de enable. OnePlus are card de memorie? 

Incearca clear storage/set path.

Ai incercat un "uninstall" la chrome?

Telefonul este rootat? Incerca sa descarci fisierul pe computer si sa-l transferi pe telefon prin cablu sau BT si sa-l accesezi cu un root explorer.

Lucky Patcher

Download, install and open Lucky Patcher (Google Search to Download File)

Tap the option Toolbox

Click Patch to android

Check “Signature Verification status always true” and “Disable apk Signature Verification” and Apply.

Reboot your device if not automatically rebooted.

2 hours ago, DTTR said:

No, pe Moto cu Android 9 curat, nu merge Chrome dark.
Nu am update și dacă fac sideloading îmi zice că nu se instalează.

#fieca

As zice ca nu este app potrivita pt procesorul tau. Am avut ceva batai de cap pana am instalat "messeges" pe un Z Play. 

11 hours ago, dr_junior1980 said:

https://www.gizmochina.com/2019/04/29/oneplus-7-pro-real-machine-photographed-in-the-hands-of-oneplus-ceo/

Sper ca nu va suparati daca mai postez si de la altii.

M-a atras aceasta comunitate deoarece putem discuta liber / civilizat si despre alti producatori nu ca in alta parte unde arunca "lumea" cu pietre daca le zici ce nu le convine despre device-ul lor default_laugh.png

Urmaresc OnePlus deoarece mi se pare ca au o politica indreptata cat de cat si catre utilizator , nu doar profit cum au altii , insa vom vedea pe viitor ca asa au facut toti la inceput ...

Nu cred ca politica lor are de-a face cu profitul pe termen scurt. Cred ca are de-a face cu politica pe termen lung - adoptie cat mai mare, vezi Huawei. Cu cat sunt mai multe, cu atat guvernul are mai multe sanse ca un target sa foloseasca un device chinezesc care ii asigura un backdoor. 

@geekos
Da ce are procesorul meu?
Înțeleg când aveam Z2 Play că era o pb. Dar acum...
Snapdragon 636 64bit

Nimic in neregula, doar ca probabil ce versiune de apk descarci nu este facuta pt tipul tau de procesor.
Incearca si sugestiile de mai sus (postarea anterioara)

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Nu am vrut să stârnesc discuții în contradictoriu aici. Pixel-urile au sex-appeal-ul lor, dar cred că OnePlus e o alternativă mai bună. Am alte criterii personale și le-am tot enumerat pe aici. Dacă ar fi arătat măcar bine, poate că le dădeam punctul ăsta. Am citit și eu articolul conform căruia Pixel-urile nu se vând bine, dar e vina Google că nu a reușit să pună la punct un sistem global de livrare cum face OnePlus. Cu siguranță ar fi vândut mai multe dacă am fi putut să le comandăm direct de pe Play Store. Nu mai adaug alte opinii personale pentru că ar stârni iar opinii contradictorii. Poate mai degrabă e mai bun un topic nou Pixel - pro și contra doar pentru așa ceva.

N-avem ce sa vedem, or sa fie sub 2/2 XL!
Il iau in considerare doar ca eventual telefon de backup (avantaj daca o sa fie usor customizabil) sau ptr echipat membrii familiei care sunt mai putin pretentiosi la capitolul asta.
Pe viitor, ramane de vazut ce va fi...

On 4/29/2019 at 6:53 AM, geekos said:

Ok, descarcat de pe apkmirror, activat cele 2 flags si merge.
7756550f8a21f1aedbb0d1d811be2ba6.jpg

Si partea misto este ca nu mai trebuie sa fac swipe la dreapta ca sa accesez Google now cards, acum sunt puse in tabul Chrome si trebuie doar scroll down. De ce imi place? Pt ca pe Nova nu aveam dark mode la Google now cards.

Google now cards pe nova... Smecheria e sa instalezi Nova Google Companion. 

https://www.xda-developers.com/nova-launcher-61-beta-dark-google-discover-numeric-dots-support/

Screenshot_20190503-055053.jpg

Edited by G0rg0ne

4 hours ago, geekos said:

Mama.. ti-ai luat Pix3XL d-ala care nu se vinde bine, plus ca e urat cu spume, si e mai scump ca chestiunile chinezesti

De fapt a auzit că se vând slab și a zis să ajute pe Google :))

Multumesc! :)

Ca prima parere, display-ul este de Samsung fara sa trebuiasca sa cauti pe net detalii. Este mult mai luminos si 'mai colorat' fata de Bixel.
Poze o sa pot face rost, dar cu minireview-ul o sa fie mai greu. N-o sa il folosesc eu, este cadou pentru consoarta. Ea are alt stil de utilizare, asa ca o sa imi fie greu sa imi dau cu parerea. Acum trebuie sa ma apuc de cautat si cumparat accesorii: husa/huse si o sacosa de folii ptr display ca sa il predau de ziua ei gata echipat.
L-am tot pistonat pe Dan cu impresii, pareri, si in mare nu pare sa fie diferenta exagerata fata de un 2 XL (cu mici exceptii - display, breton, extra camera frontala, incarcare wireless).
Eu ma pastrez pentru Pixel 4 XL, la anu' este randul meu pentru upgrade! :P

Dan este in mini-vacanta, dar sigur revine cu impresii, mai ales ca a stat calare pe telefon, a facut poze si a stat departe de priza.