Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Sa nu zici ca a castigat Trixelu'... In Huauei n-am incredere, China, spionaj, EMUI! :))

N-am incredere in comparatiile asta. Nu mi-ar schimba parerea despre un telefon, indiferent pe ce loc iese sau al catelea in top-ul DxOMark ar fi clasat.
La pariu ca pana la sfarsitul anului, tot un Samsung o sa avem in topul 'telefonul anului'. Probabil Note 10, cand o sa apara. Asta daca nu vine aIfone sau 4ixel cu ceva 'senzational'.

P.S. - Sunt 'la carca', n-am cum sa urmaresc comparatia acu'.

Pfft, nu ma asteptam! Din ce comparatii am mai vazut, i-a rupt pe genunche la pozele facute in lumina slaba, in rest... Erau tot cam pe-acolo si initiatorul testului acorda premiul dupa okiu lui... :)

Luatz Trixel. XL, ofcors!

Un test impartial. De obicei la review-urile romanesti castiga Sam, Huawei sau iPhone ca astia platesc, vezi Buhnici cum ii linge in cur pe cei de la Samsung.
Personal sunt uimit ca un review facut in tara lu' peste prajit are ca si castigator un Pixel. Bravo Mobilissimo!

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Păi votul a fost la grupului mobilissimo de pe facebook. Fiecare a votat poza care i-a plăcut, bineînțeles, fără să știe cu ce telefon a fost făcută! 

https://www.mobilissimo.ro/articole-telefoane/comparatie-foto-samsung-galaxy-s10-plus-versus-google-pixel-3-xl-versus-huawei-mate-20-pro?fbclid=IwAR34i4AmSwo451ybCLFWpekS2eDUY4pvOpaw-wOUCq3vmRyE5WpTdOl71IQ

Android Q beta for the Google Pixel and Pixel 2 can now be rooted.

Am aflat vestea direct de la John Wu, dar bulanjiu' a scris in postare Pixel 2 si am crezut ca nu merge pe 2 XL. Dupa articolul de pe XDA (unde apare si 2 XL), am simtit cum ma apuca mancarimile, asa ca...

2019-03-16 at 10.31.05.jpeg

Fara belele, am adaugat modulele/aplicatiile folosite si pe Pie, si cel mai important am scapat de AdGuard! Fara Active Edge, ca n-am chef de bootloop...

2019-03-16 at 10.58.36.jpeg

2019-03-16 at 10.58.37.jpeg

Daca mai are cineva 'mancarimi', poate 'sa se scarpine' cu informatiile din urmatoarele link-uri. :)

Magisk Canary Channel: https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/dev-magisk-canary-channel-bleeding-edge-t3839337
Magisk without TWRP: https://forum.xda-developers.com/pixel-2-xl/how-to/guide-magisk-twrp-android-p-t3826994

Grr, nu s-au 'lipit' postarile. Scuze!

Ok sau Hey Google merge? La mine nu. Am incercat sa train the voice si ecranul se face negru, nu mai raspunde la comenzi si apoi vine mesajul ca UI/Google isn't responding.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Pai tocmai aia este partea misto, ca nu-l deblocheaza! Faci treaba cu Asistentul, si la sfarsit telefonul ramane blocat (nu te mai lasa sa intri ca in branza).

Daca il intreb vremea, o zice si la sfarsit telefonul ramane blocat. Daca il pun sa deschida Youtube, imi cere sa deblochez telefonul. ;)

Sa vad ce patesc eu la update, ca inca sunt pe canalul Canary... :))

"Full support for Android Q Beta 1 is also introduced in this release. However, you cannot use it on the Pixel 3 (XL) due to the fact that Google decided to use logical partitions on the 3rd gen Pixels starting with Q. A solution is still WIP, please stay tuned! "

Active Edge este in lucru, o data cu versiunea 19.0 s-au facut modificari si la Magisk. Munca in plus pentru cei care fac module... :blink:
Dar or sa se alinieze.

Buba este ca o sa vina DP2 si cine stie ce mai strica G. Iar o sa ramanem in 'pana de root'! :))

Si repede, si bine? Nu se poate! :P

Stai sa vezi, o sa fie din ce in ce mai greu de 'bagat mana' prin android... Sunt curios in cat timp reuseste Wu sa rezolve problema root-ului pe 3/3 XL.

Edited by Lesbianu
Typo

Ghici cine se pregateste sa faca o tampenie cat de curand? (Ghiciti si singuri care ar fi tampenia :) ). Daca se produce o sa dau detalii desigur...