Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Inca nu am dat reboot, dar i-am auzit si pe altii plangandu-se de 'cum arata' Photos.

Eu am gasit si alte glitch-uri, dar sunt normale pentru o versiune Beta. Daca nu se blocheaza, daca nu da FC, da-i inainte!

L.E. - Am dat reboot, acum sunt si eu negru. Si da, Photos este afisat aiurea si la mine.

Edited by Lesbianu

Pai asa? Se pube pe curat ca sa ai access la toate problemele din Q, fara sa pastezi de exemplu Tema Dark din Pie . Cum care probleme? Sunt, nu va faceti griji. De exemplu, voua va merge butonul de Edit dupa ce luati un screenshot?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Incompatibilitati cu ceva aplicatii ?
O sa razi. Files by Google are problem
3eac5e75a9a40fe245d156757a1ea1aa.jpg

Eu am vorbit de Files by Google. Aplicaria Files care se instaleaza odata cu Androidul merge si la mine. Concluzia: Files merge, dar Files by Google nu - bine, intrevarea e de ce le tin pe amandoua - pentru ca pot? .

Cat despre butonul de Edit din Screenshot-uri.... probabil la mine nu mai merge din xauxa ca am instalat pe curat (boala mea). Si tot din cauza asta telefonul meu e alb ca branza (adica fara Dark Mode). Stiu ca pot sa rezolv cu comanda ADB dar.... Il mai tin un pic "au naturel"

La mine nu aers facebookul, drept urmare nu m-am putut conecta la nici o aplicatie, nici la tapatalk si am suspinat toata noaptea. Si-a revenit dimineata, imi spunea ca serviciul e picat temporar si sa incerc in cateva ore. Tema dark din cuc, ca am pus clean, erori nu multe dar sunt, se simte beta, deocamdata nu vad avantaje fata de P ci numai dezavantaje, poate dor la proprietati ca scrie Q.
Mai vedem diseara, ce se mai poate face.

29 minutes ago, Katabxp said:

Tema dark din cuc

Vezi ca am pus link catre XDA in urma. Se rezolva cu o comanda ADB si un reboot!

Dark au avut doar cei cu OTA, si doar daca aveau 'dark' activat deja in setari... In rest, cum ai zis, din cuc! :))

Merge facut cu adb-ul, nu m-am abtinut si inainte de a pleca l-am conectat la computer si a mers. A coincis lansarea lui Q cu picarea feisbucului de am injurat toata noaptea noul android...si degeaba.
Mi-a zis fi-mea ca nu merge nici instagramul dar eu am zis ca nu, e de vina Q-ul.
Am pus o versiune alpha de pe mirror si facea numai probleme, acum sunt linistit.
Si dovada:0755cdff61caf92af00a970fcc5ba82c.jpg4ef3f29b860ec4502709960c7207b3ab.jpg

Editat

Dane, la mine merge edit. Dar, de, nu e pe curat, e OTA. Merge si Files by Google (incercuit cu albastru), dar nu merge Files Go by Google (incercuit cu rosu).

Din cate imi amintesc, Files Go era facut pt Android One. Faza tare este ca originalul Files desi merge, nu-l mai gasesc in play store.

Pana acum: pare un pic mai slow, desi animatiile sunt off si Nova este setata sa fie faster than light. Tap to translate nu merge (cand copiezi ceva dintr-un text, trebuia sa apara bulina de la translate).

playstore.png

files.jpg

Edited by geekos

Alta chestie pe care am observat-o multumita lui Dan 🤪

Daca folosesc Nova, si apas pe iconita unei aplicatii, imi deschide un menu (poza1). Daca folosesc Google launcher, imi apare doar o sagetica ca un drop down menu si daca apas pe ea, imi deschide informatiile despre aplicatie.

pix1.png

pix2.png

pix3.png