Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

On 1/28/2019 at 1:39 AM, G0rg0ne said:

Cred ca ai pus un P in plus la Nexus ­čśü

As fi vrut eu.. ca l-as fi folosit eu. Nu am niciun Nexus 6 in portofoliul clientului, doar un Nexus 6P. Cand am zis de telefoanele mai zdravene, m-am referit numai la cele pe care le-am dat angajatilor clientului si au rezistat cu succes abuzurilor (2-3 ani). 

Incerc sa accesez "Tips & Support" si ce primesc::

Nu am mai vazut de la Android 6 asa ceva, credeam ca nu mai exista, asta pe un Android de care tocmai spuneati ca e "matur" . Nu am primit nici in versiunile beta si primesc acum.
L-am instalat de 3 ori pt ca la primele doua, cum terminam setupul de inceput si intra in desktop imi dadea asta, a treia oara nu a mai dat si am zis ca am scapat, asta pana acum.

La voi merge ok?e39eba25fd196ab71cd7e2b26beadcea.jpg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

8 hours ago, Katabxp said:

La voi merge ok?´╗┐

A stat pe 'loading', apoi a dat FC, dupa ce am dat 'Send feedback' s-a incarcat. Posibil sa trebuiasca un update la Google Play Services... Oricum, neinteresant, nu am ce sa caut acolo! :P

Confirmarea ca Active Edge este compatibil cu patch-ul de Februarie:

Merge, l-am facut acum dimineata, nu fara a avea un nod in gat pt ca trebuie sa plec la munca si asta imi lipsea, sa-mi troznesc telefonul.
A trebuit sa reinstalez apk pt ca era instalata inaintea lui magisk si nu imi cerea sa bifez accesul la root. Dupa reinstalare a fost ok.

M-a mancat undeva sa intru in contact cu Help. Vroiam sa vad cum gasesc si accesez o stire din google now pe care am vizualizat-o cu vreo 2 h in urma. In fine, cam paralel baiatul de la suport, s-a spalat pe maini spunandu-mi ca trebuie sa le salvez ca sa le pot deschide mai tarziu.

Ideea este ca m-a pus sa schimb launcherul din Nova in Google si am vazut cu ocazia asta ca Google Now este dark. Si mi-ar place sa-l am dark, dar ma enerveaza Google search box din launcher.

Este vreo varianta prin care o pot muta, schimba, customiza?

Pai nu e mai simplu sa pastrezi launcherul de la Google daca iti place pe negru? Bara de search daca nu o folosesti o ignori si gata.
Mie imi place sa folosesc doar ce ne da Google, mai putin la partea de active edge care nu ar fi rau sa vina direct in Android si sa o putem customiza dupa preferinte. Nici nu e exclus sa vedem ceva de genul incepand cu luna viitoare (dp 1 dzc).

La Nova am activat dark mode, dar nu merge si pt Google now. L-am customizat si sunt multumit cum arata si functioneaza. Doar ca mr Google nu permite Now dark mode pt third party.

Bara de search ma "inerveaza pe fond nervos" :D  nu pot sa o ignor asa usor.. Marea problema n-ar fi bara ci faptul ca am niste setari facute din Nova cu care m-am obisnuit de cativa ani: tap pe ecran to sleep, am aplicatia aia in mijloc de unde daca fac swipe up deschide sertarul cu aplicatii si daca fac tap pe ea se lanseaza aplicatia (in locul unde inainte era icoana de aplicatii, aia cu 6 puncte - vezi poza 4), basca bonus ca mi-am marit dimensiunea icoanelor, iar bara de search ocupa un bucatica mica de ecran.

4.1.png

5.png

4.0.png

1.png

6.1.png

6.0.png

3.png

2.1.png

2.0.png

Edited by geekos

As vrea si eu sa tin fonturile mici dar.... am probleme sa le vad ca lumea si cand sunt "normale". De, "uit" mereu ochelarii acasa :) 

In alta ordine de idei... imi dau singur vot de blam - inca nu am apucat sa instalez security-ul de februarie. Aveam chef sa o fac pe curat dar... am fost prins rau de tot cu examene si alte treburi la facultate asa ca.... abia azi ajung si eu la zi - bine, intre timp am vakut ca nu e mai nimic nou de vazut...

Asa ca dau drumul la "mantra" zilei: EU VREAU Q! :)

Edited by danmerezeanu