Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Battery drain? In special pt cei cu varianta veche de Pix?
La mine bateria se termină rapid. Am dat vina inițial pe rețeaua din România, ca na.. 4G tot timpul :D
Dar, acum sunt inapoi in acelasi environment, inapoi la modul de folosire de dinainte si bateria se duce vazand cu ochii.
Astazi aveam vreo 60% si m-am plictisit așteptând (schimbam rotile de vara cu cele de iarnă) așa că am ieșit afara si am facut cateva poze cu camera P3. La un moment dat, butonul declanșator al camerei nu mai reactiona. Am dat un restart la telefon si cand s-a deschis, surpriza: bateria era la 1%

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

https://bgr.com/2018/11/02/android-pie-battery-life-issue-google-fix-workarounds/

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Si mie mi-a facut probleme in ultima perioada bateria, in sensul ca abia mai ating 3 ore, 3,5 maxim la SOT.
Am vrut sa fac o rescriere curata azi dar m-am gandit ca maine sau poimaine pune big G imaginile pe servere cu patchul de sweet november, asa ca mai pot sta o zi, doua pe asta.
La fel imi scade si mie, pana la 1% si apoi se opreste, deci nu cred ca are ceva bateria, mai degraba e vorba de soft.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Eu nu am sesizat schimbări semnificative în ce privește bateria. Dar SIT-ul a mai scăzut și la mine. O să vad cum mai e saptamana viitoare după ce o să pun noul security update.

Nici o reclamatie legata de baterie. Rezista! Bine, mai are nitel si face 4 luni de cand l-am scos din cutie...

Saptamana asta am stat numai pe Nexus 6P cu LineageOS 15.1, Pie-ul mai are "de crescut" pana sa poata fi folosit zi-de-zi pe modelul asta. De luni, dupa patch-ul lunar, revin la 2 XL. :)

Nu il vrea nimeni :(

Nu cred ca il mai dau pentru ca nu mai las la pret :D

https://www.androidpolice.com/2018/10/26/google-phone-v25-may-ready-roll-dark-theme-prepares-share-blocked-numbers-apps-apk-teardown/

Sa ne pregatim si de dark mode la phone , am instalat pe ultima , mici modificari de design.

Uitati si voi ce oferta primesc.

"Salut! In primul rand imi cer scuze de deranj default_smile.png Vin cu o oferta in bani asupra produsului dvs . Astazi ajung in Bucuresti dupa orele 20:30 si pot achizitiona produsul dvs cu suma de 1400 ron . In cazul in care sunteti deacord cu oferta plasata am rugamintea de a ma contacta telefonic sau prin mesaj . Va multumesc ! "

Astia merita batuti...

Dacă îl suni il dai gratis + o sticla cu vin și o masa la restaurant

Uitati si voi ce oferta primesc.

"Salut! In primul rand imi cer scuze de deranj default_smile.png Vin cu o oferta in bani asupra produsului dvs . Astazi ajung in Bucuresti dupa orele 20:30 si pot achizitiona produsul dvs cu suma de 1400 ron . In cazul in care sunteti deacord cu oferta plasata am rugamintea de a ma contacta telefonic sau prin mesaj . Va multumesc ! "

Astia merita batuti...

Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk

18 minutes ago, Lesbianu said:

P.S. - Am facut dirty flash, so far so good. Dar dupa flash Magisk 17.2, a crapat...

In telefon aveam Magisk 17.2, la 17.3 am facut update din manager... Refacut dirty flash-ul ca sa il resuscitez, incercat cu Magisk 17.3 (proaspat downloadat de pe XDA). Aceeasi poveste! :blink: