Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

L-am testat acum cateva luni.. testat cam mult spus ca n-am avut rabdare. Arata bine si se leaga cu autentificarea microsoft si parca mai era ceva.. cred ca te anunta pe computer cand primesti SMS-uri, sau ceva de genul asta. M-am intors imediat la nova.

1.jpg

2.jpg

2 hours ago, geekos said:

Mno.. acusa spui?? Am plecat de o săptămână

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Dar tu? Acum spui? Te puneam sa vii cu un 3XL in dinti - din State desigur :) . Lasa. Astept 4 XL-ul :) 

Acum nici doua saptamani eram disperat sa-i iau sotiei 2XL si nu ai spus nimic Junior, acum i-am luat. Spor cu vanzarea!
Ce face functia Photo Booth, cea nou introdusa in gcam pe Pixeli mai vechi?
Nu imi dau seama care e faza cu ea.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Mersi ca m-ai luminat ca ma uitam ca broasca la inundatie si nu intelegeam ce vrea.
Acum isi face fi-mea poze.
Si mai era chestia aia cand focalizai pe ceva anume si camera il urmarea, functia asta o avem pe 2XL sau urmeaza sa vina?

8 hours ago, Katabxp said:

Si mai era chestia aia cand focalizai pe ceva anume si camera il urmarea, functia asta o avem pe 2XL sau urmeaza sa vina?

Pentru asta tre' sa iei Trixel! Sau sa ai rabdare... Ori un port (daca s-o reusi), ori sa treaca ceva vreme pana o baga G si pe Bixel (daca n-o da la intors cu "hardware-u' nu e capabil sa faca treaba asta pe telefonul asta vechi si batran"). :P

Pai cum , este pe aplicatia portata.

Link-ul pe care l-am pus mai sus.

https://www.xda-developers.com/google-camera-photobooth-motion-tracking-google-lens-pixel-2/

Da , posibil ca oficial sa nu fie implementata.

The Google Pixel 3 was announced earlier this month with many new features in the Googe Camera app like real-time Google Lenssuggestions, motion tracking autofocus, Photobooth, Night Sight, and Super Res Zoom. These features all work great on the Pixel 3, but only Night Sight will officially be available for the Google Pixel and Google Pixel 2. Fortunately, we have great developers like XDA Senior Members cstark27 and Arnova8G2 who are working on porting these features for older Pixel devices.

@geekos: Am retinut (adica... te pun pe lista :) ). Deocamdata nu am in plan Trixel insa tin minte si vorbim pe privat daca/cand va fi cazul (in caz ca celelalte "surse" sunt offline :) ). Oricum, 3XL ar deveni interesant doar in caz de vreo reducere de Craciun. NU am chef sa ii mai dau 900 si ceva de dolari (taxe, etc) sau euro lui Google dupa ce 2 XL-ul abia atinge borna a 10 luni de functionare (si... merge bine asa ca de ce sa-l schimb?).

Da, pune-ma pe lista. De luat nu stiu daca pot să ți-l iau din US play store, dar pot din CA play store. M-am uitat pt un pixel book si pare sa fie ok. Nu-mi dau seama daca sunt într-adevăr 2 play store sau unul singur, ideea este ca imi permite sa trimit la adresa mea.
Am un prieten (originar din București) care face schimb de "mame" la 2-3 luni, deci are cine sa îl aducă.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Este implementata, mi-am dat seama in seara asta pe Puffy, catelusa mea, am focalizat pe ea si apoi se plimba prin casa si cercul care iti arata pe ce e focalizat se plimba dupa ea.

Pentru asta tre' sa iei Trixel! Sau sa ai rabdare... Ori un port (daca s-o reusi), ori sa treaca ceva vreme pana o baga G si pe Bixel (daca n-o da la intors cu "hardware-u' nu e capabil sa faca treaba asta pe telefonul asta vechi si batran").

Serious competitor for Trixel?

Si cand o sa vina S10 toti vor spune: Samsung aduce fingerprint in display, face unlock, etc.....ca doar Samsung si iPhone pot aduce ceva revolutionar.
Chiar sunt curios daca va putea fi indoit, iimpachetat, pliat etc sau daca va avea camera frontala integrata in display, asa cum se aude.

Normal! Only Apple si Samsung.... Marketingul asta! Pai... sa le mai dau eu un "slogan" - "Dan nu va cumpara niciodata Samsiung sau Apple! Nu are ce face cu asa device-uri "revolutionare"!" Hater, stiu... (Dan sunt eu in caz ca avea cineva vreun dubiu :) ). 

Evident nici nu recomand amicilor (multi dintre ei fiind utilizatori normali, nu obsedati ca mine :) )sa isi ia Sammy sau merisor...