Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Da frumos night mode, eu aștept update-ul oficial.
=======
Pe tastatura celor de la google atingeam mereu alte taste in loc de ce trebuie, din cauza asta vreau sa incerc alta tastatura, insa am verificat pe Samsung si iOS si nu patesc asta.
Suspectez o desincronizare a display-ului/touch-ului din moment ce am si problema aia cu faptul ca nu poate fi atins in colturi ... mai ales dreapta jos...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Parca si la mine au fost intarzieri, dar nici n-am excelat cu activitatea... Ieri de exemplu n-am primit notificarile de "quote", am vazut ce s-a intamplat dupa ce am ajuns acasa si am accesat forumul de pe laptop.

Daca "asa face toate", nu-i panica. Este de la ei! :P

Prea intuneric in camera! Ce-ai vrea, sa faca minuni? In plus, camera este doar un port, poate pe Trixel chiar face treaba (not!).

Alege si tu un loc intunecat, dar nu cu bezna totala... Ceva, ceva diferenta se simte. Dar atat! :)

Subscriu la ce zice Nick, la P20 Pro este o diferenta enorma intre o poza fara sursa de lumina si o poza cu o sursa de lumina chiar daca acea sursa de lumina nu ilumineaza camera sau peisajul. 

Repet ce am scris și pe FB, Cătălin știe:
"Poză făcută în februarie 2015 cu oneplus One, întuneric beznă, apoi setat pe manual cu expunere mare, se vede diferența. Nu sunt editate ci doar trebuie să setezi corect timpul de expunere."
Are o sursă de lumină și ningea tare. 44759265_1984809208277543_3490071840406110208_o.jpg44744934_1984810638277400_5912721579065737216_o.jpg

ONEPLUS A3003 Tapatalk

Da, dar dacă vrei să surprinzi ceva, merită. Totuși ce vezi tu a calitate proastă, am spus, ningea tare... Din cauza asta pare a noise la greu.

Am omis un detaliu. Poza e scoasă de pe FB unde o comprima în draci!

ONEPLUS A3003 Tapatalk

Am testat eu acum cativa ani pe Nexus 6, era o copie a lui Windows 8 la vremea aia. Nu facea figuri si mergea bine doar ca avand pe computer Windows mi s-a luat in scurt timp de el.

Transforma meniul in cel de Nokia sau Microsoft, nu mai stiu ce modele erau pe atunci.

Sa ai spor!

Cine face Pixel 3 si 3XL? Amandoua sunt made by HTC sau tot ca anul trecut HTC si LG?

Si inca doua poze, una normala si una night sight:

c48bb56dab1dfd2b047408a3c8680a64.jpgb1b35427876e45f2a7b45f6f6c8b9556.jpg

Bine de stiut.
Am asamblat candva (acum vreo 10 ani) niste computere cu placi de baza made by Foxconn, nu ieseau cu nimic in evidenta dar nu erau nici rele. Oricum astia fac pcb-uri pt diverse placi de foarte mult timp.