Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

21 minutes ago, Katabxp said:

Dar camera? Doar de criticat sunteti buni, stati sa vedeti ce rup iar tot cu camera. Si e una singura, nu doua sau chiar trei ca la concurenta.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Patru. Patru cai frumosi :D

36 minutes ago, Katabxp said:

Dar camera? Doar de criticat sunteti buni, stati sa vedeti ce rup iar tot cu camera. Si e una singura, nu doua sau chiar trei ca la concurenta.

Contează rezultatul final nu numărul camerelor. Daca se obține o fotografie buna cu 5 camere, 5 camere sa fie.

Și eu îmi doresc tableta de la Google. Sper să apară și la noi chiar daca apare pe canale gri. :D

Ideea e ca daca ai o camera performanta si un soft pe masura poti obtine poze peste ce e pe piata la ora asta. Nu mai zic ca au laudat zoom-ul si aici sunt foarte curios sa vad cum ies mustele si viespele cu macro.

In alta ordine de idei mai poate spune cineva acum despre Nest daca "face si cartofi prajiti"? Face si cafea si de toate daca e conectala la ce trebuie. Mai au sa o conecteze cu papusile gonflabile sau dildo-urile sa faca si cybersex ca in rest face de toate.

4696fe7426a5f40ad555885e47d2e901.jpg

Mda. Am vazut si eu in fine pe indelete prezentarea  - acasa pe televizor caci la facultate ma intrerupeau studentii cu intrebari - laborator, de. De asta nici nu am mai intrat pe forum. 

Prezentarea a fost rutina - parca bifau o sarcina de serviciu.. Nici asistenta nu a fost cea pe care o stiam - hmm! Ma abtin sa comentez mai mult dar... eu zic ca i-a lipsit "scanteia". 4 device-uri (de fapt 3 caci 3 si 3 XL sunt unul si acelasi lucru si oricum nu ar cumpara o "piticanie" de doar 5,5 inchi diagonala :) ). 

Impresiile mele: 

Slate -misto dar nu cred ca as da atatia bani pe el - evident eu as merge catre versiunea de top. Deocamdata insa MacBook Pro-ul meu are ecran mia mare si se descurca bine (sigur e si mai scump dar... il am deja deci nu trebuie sa dau bani pe el :) ).

Hub-ul - un "telefon" cu fir (alimentarea saraca) deci nu atat de portabil cum vor ei sa zica - poate are acumulator inauntru ca sa poti macar sa il muti in alta parte fara sa fie nevoie sa boot. Poate mi-as lua dar... in afara de Chromecast-uri si Home Mini nu am la ce sa-l folosesc... 

3 / 3 XL - evolutie, nu revolutie (de fapt cam asta a fost si la ceilalti mari anul asta). Camera misto,  hardware dedicat (Titan, Ai...) - unde am mai  vazut noi asta anul asta - exact la mai toata lumea buna :) . Evident multe chestii care implica AI si pe care nu ma indoiesc ca le vom primi si noi pe 2 XL (macar portate de cineva daca nu direct de la Google). Povestea cu ascunsul notch-ului am vazut-o si la Apple - ce, ati uitat wallpaper-ul bine ales sau pozele prezentate astfel incat sa nu fii deranjat de "breton"? Telefonul raspunde pentru tine? E bine desi nu stiu cat as folosi functia... Creepy? Nu. Creepy ar fi abia cand telefonul o sa te cumpere pe tine :) . Pretul? Cam mare desi presimt ca se va intampla ca la 2 XL - adica or sa apara diverse reduceri "strategice si temporare". Astept sa-l vad pe viu, dar nu il cumpar. 4 XL ar trebui sa fie ma interesant (sper si eu).... Si un gand la final. Tot pe NEGRU e mai frumos :)

... Si uite ca incep sa apara "bunatati" d epe 3 / 3 XL si pentru 2 XL.

Deocamdata, aplicatia de Camera (instalata si testata deja pe 2 XL-ul propriu): https://www.androidpolice.com/2018/10/09/pixel-3s-google-camera-brings-new-ui-raw-support-new-panorama-mode-apk-download/#ap-lightbox.

Evident, functioneaza doar daca ai facut upgrade la Pie (dar cine nu a fact pe 2 / 2 XL?) si... fara unele functii care au ramas deocamdata rezervate pentru 3 / 3 XL. Sunt convins ca or sa ni le dea si nou sau.... o sa evolueze GCam-ul si o sa le includa cumva :) 

Presupun ca da. Momentan, Camera 6.1 de pe APKMirror nu are nici o problema sa ruleze pe 2 XL-ul meu. De asemenea, instalarea a decurs fara nici un fel de probleme.

In momentul de fata am pe Pixel 2 XL Launcher-ul de Pixel 3, Wallpaper-ele si Camera (6.1...). Nici o problema pana acum.

Edited by danmerezeanu

Si la mine merge apk de camera, e ok.
Dan, ai un link cu launcherul de P3? Stiu ca la un moment dat ziceau ca nus din ce motive de compatibilitate nu merge pe Pixel 2/ XL si nu l-am mai cautat de atunci.
Mi-am pus wallpapers-urile de P3 si cele live dar launcheeul nu.
Trebuie root , e zip sau e tot apk?