Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

3 hours ago, Cristian_Raduca said:

Ai grup de WhatsApp?
rollbackeyes, cum ar zice Lesbi

Poftim? Pai nu suntem amandoi membri? (Si @Lesbianu, si @marius... si asa mai departe) Tin minte ca eu m-am nimerit un pic mia liber asa ca am fost insarcinat sa il "creez" (sper sa nu ma lase memoria - atunci am facut primul grup de conversatii pe WA :) ) acum doi ani (pe 10.10.2016 - rings any bell?). E prima data cand ne-am strans aproape toti la o bere - erau 3 Nexus 6P, un Nexus 5 X si un Nexus 6 (ghici cine ce avea :) ). Intre timp... ne-am diversificat -  sa deconspir numele curent? - "One Plus piXus Team" - sa vad daca o nimeresc - acum avem 3 Pixceli 2 XL, un OnePlus 6 si un Nexus 5X, plus alte telefoane secundare (aici ma mai incurc eu :) ).

Si acum ca v-am purtat prin toata istoria ma gandesc ca poate te referea la faptul ca as crede ca grupul ala e al meu. Opps! Evident nu... suntem egali acolo... si mai discutam si noi intre noi ... ca baietii :) 

5 hours ago, nick5roo said:

Dane a primit soția și pe mi A1, fără nici o setare. Parcă și soția ta are mi A1 sau mă înșel? 

Confirm. Sotia (pe Mi A1) si fiica-mea (nexus 6P0 au primit amandoua alerta azi - amandoua sunt pe Digi.Mobil si fara nici un fel de setari suplimentare la telefon.

Pe Nexus 6 cu AndroidX pie setarile sunt pe calea: Setari/apps and notification/ advanced/emergency alert. Arata cam asa:

Screenshot_20180921-182629.png

Pe OP5t se gasesc la: settings/wireless and networks - more/emergency broadcasts. Atata la fel ca mai sus.

Edited by G0rg0ne

O intrebare pe dinafara subiectului: cine imi recomanda si mie o boxa portabila, sa o pot pune intr-o geanta si sa sune bine, preferabil stereo.lucru important sa nu fie mai mult de 200 - 250 lei?
Am incercat ceva de la Xiaomii dar nu prea imi place sunetul, are un pic de bas dar pe partea de inalte e slabuta, suna ca o cutie de radio.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

@Katabxp eu folosesc momentan o boxa foarte faina si usor de transportat, am tot plimbat-o cu mine peste tot, se numeste: "ultimate ears wonderboom" si sunt foarte incantata de ea pana acum.

Doar ca nu stiu daca se gaseste in Romania si nici cat costa. :( 

Am luat pana la urma o boxuta din asta, foarte misto suna. Acum ma bate gandul sa mai iau una sa le fac stereo dar si asa cu una merita.

Alea sony nu stiu daca sunt facute de sony sau de altcineva, am vazut identice bose. Oricum ar fi, suna foarte bine, am testat. Alea de care zice calanthe, nu le-am testat, dar vad ca au review-uri bune pa amazon si ca sunt water proof si se si imperecheaza ca sa cante stereo.

https://youtu.be/FqARjrkfWCY

Mi se pare o lipsa de profesionalism imens ce se întâmplă cu scaparile astea de la google de anul asta...

Nu cred ca s-a mai intamplat asta pana acum la vreun producator ...

Voi cum catalogați intamplarile astea cu 3 XL?

Mai aveti sperante ca va arata altfel la lansare si ca totul a fost o farsa?

Eu sper sa fie doar zvonuri, sper sa nu fie cu breton sau daca are sper sa fie unul mai mic.
Legat de boxa pe care am achizitionat-o, sunt foarte multumit, se aude clar,tare, cu bass, e exact ce trebuie si daca mai iau una le pot imperechea si sa ascult stereo.
Daca e cineva interesat o recomand, la pretul de 160lei e super ok.