Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Eu intelesesem ca fac peste tot. Sau peste tot, in zile diferite? Ca daca vrei sa testezi la extrem, asta faci, incarci toata reteaua nationala, chit ca nu apar situatii peste tot, in acelasi timp.

Ieri au facut si la Targoviste, am primit mesajul si m-am speriat putin, credeam ca e vreun virus ceva. Si instalasem sistemul chiar cu o seara inainte.
Aaa, pt@Pufulete, noi avem active setarile pe Pixel, la iPhone au zis ca din luna a x- a vor fi disponibile. Inca un motiv sa te alaturi grupului.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

1 hour ago, Cristian_Raduca said:

Pai la OP 6 nu am înțeles cum setez

Nici pentru Pixel, Xiaomi sau alte modele exotice nu exista setari. Lasa-ll asa pana fac teste si la voi... S-ar putea sa mearga din prima fara sa butonezi la el. :)

Confirm si eu ca la Pixel 2 XL (in RCS) nu e nevoie de nici o setare. A functionat (in zona Bucuresti). Nu mai incarc forumul cu screnshot-ul (l-am impartasit cu amicii pe grupul de Whatsapp :) ).. E de ajuns sa spun ca e acelasi screenshot ca al lui @Lesbianu. In rest... nimic de spus. Doar ca cel mia bine ar fi sa nu fim prin zona cand se intampla asa ceva :).

Hvala lepo

Ca să nu zici că-s băiat rău, îți trimit pm cu un cupon gratis de sticlă temperată 3D pentru OP6 de pe site-ul oficial!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ai grup de WhatsApp?
rollbackeyes, cum ar zice Lesbi

Confirm si eu ca la Pixel 2 XL (in RCS) nu e nevoie de nici o setare. A functionat (in zona Bucuresti). Nu mai incarc forumul cu screnshot-ul (l-am impartasit cu amicii pe grupul de Whatsapp  ).. E de ajuns sa spun ca e acelasi screenshot ca al lui@Lesbianu. In rest... nimic de spus. Doar ca cel mia bine ar fi sa nu fim prin zona cand se intampla asa ceva .

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Pe OP 5t nu mi-a intrat, in schimb N6-le (in care nu am sim) a inceput sa-mi vorbeasca din geanta 🤨. N-am stiut ce se aude... Pe N6 am AndroidX pie unofficial (si ala ramas in urma cu 2 versiuni). Pe S9+ -ul fiului meu a intrat dar pe Lenovo k6 al sotiei nu. 

Poi tocmai am spus ca in Nexus 6 nu aveam sim.  Mesajul e insotit si de un mesaj verbal.

Vad ca OP6 tocmai a primit Pie official... 👍. Sper ca urmeaza 5t-ul... 😁

Edited by G0rg0ne

Am primit mesajul de testare ROAlert de doua ori azi. Pe la 11:00 și acum jumătate de oră fără să fac vreo setare in telefon. La fel și pe OP 3T -ul soției. Nici pe ăla nu am făcut nicio setare. Zona: Iași.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk