Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Vezi ce zice aici

https://techlector.com/connect-google-pixel-pixel-xl-tv/

„MHL a fost dezvoltată de un consorțiu de cinci companii: Nokia, Samsung, Silicon Image, Sony si Toshiba“

Citatul e de pe Wikipedia.

La o prima cautare pe XDA...

Just received my Pixel 2 and was looking for info.

I tried a USB C to HDMI that works on my Razer blade but does nothing on Pixel (I still have menu to choose : power device, charge, pptp, midi but no video out)

The Pixels does

not support any video output via the USB C port.

The Google Pixel 2, Pixel and Pixel XL do not support VESA Display Port Alternate Mode, which means it will not work with

USB Type-C to HDMI adapters.

Acum e back to business! Baga bătrână balena in sertar in locul lui.

Lesbianu știu ce zici tu acolo dar Chrome cast nu am și am doua tv-uri de la Samsung, full HD și merg impecabil, doar că nu sunt deștepte. Când le-am luat am dat ceva bănuți pe ele și dacă tot merg bine nu îmi vine să le schimb, doar că mă lovesc de problema asta.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

5 hours ago, Katabxp said:

Acum e back to business! Baga bătrână balena in sertar in locul lui.
........

Ceee? Nu se poate! Shamu al meu e bine mersi si papa Placinta (de aia cu Carbon :) ); e drept, cam papa bateria, cel putin prin comparatie cu DU 12.5. Cum sa-l bage in sertar? MI-a placut mie Moto G-ul dar... totusi... Nexus 6 e peste el :) 

Cat despre Note 9.... in viata mea nu imi iau asa ceva (bine, sper sa nu imbatranesc cu 2 XL-ul dar nu vad de ce l-as schimba cata vreme o sa pot sa ma joc cu DP-uri noi  :) )

Am un deja-vu... Anul trecut, fix pe vremea asta, erau in mare parte aceleasi discutii. Si leak-urile au fost mult mai sumare.
E urat cu spume, e scump foc, actualu' inca merge bine, nu ma bag la Pixelul nou, nu, nu. Si prin iarna (decembrie-februarie), a inceput febra calculelor, scormonirea site-urilor si locurilor de unde ar fi mai potrivita achizitia.

Istoria se va repeta, cu siguranta! :P

Alții scormoneau in vara :P

Am un deja-vu... Anul trecut, fix pe vremea asta, erau in mare parte aceleasi discutii. Si leak-urile au fost mult mai sumare.
E urat cu spume, e scump foc, actualu' inca merge bine, nu ma bag la Pixelul nou, nu, nu. Si prin iarna (decembrie-februarie), a inceput febra calculelor, scormonirea site-urilor si locurilor de unde ar fi mai potrivita achizitia.
Istoria se va repeta, cu siguranta!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk