Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Eu folosesc ING Pay , au facut ei un sistem independent de Google Pay ...
Am ales aplicatia predefinita de plati dintre Google si ING.
Am adaugat un card virtual din aplicatia ING HomeBank , iar acum cu NFC si display activat fac platile la POS ... nu trebuie sa intru in aplicatie sau altceva . ( Introducere PIN doar la platile peste 100 lei )

In Romania , parca cei de la BancaTransilvania mai au sistemul asta ( inainte de ING ) , dar la ei nu stiu cum funcționează.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Îl folosesc cu succes și eu pe OnePlus 6 ;)

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

@dr_junior1980 Daca tot i-ai facut reflash, ai grija ce aplicatii instalezi. Poate de la una dintre ele ai avut problemele alea... Nu stiu, ceva aplicatie care se lauda ca face optimizari sau ceva de genul asta.
Spor!

L.E. - Sper ca nu ai trecut de la 8.1 la 9.0 prin OTA. Este mai sigur un reflash direct cu Pie...

Edited by Lesbianu

Junior, te cred, dar mă gândeam că pe lângă treaba cu versiunea anterioară ai vrut sa vezi și dacă îți mai face probleme fiind vorba de alt android.
Ai pus 9 curat sau ai făcut update de la 8.1?
Pt cine mai are Root, ce mai poți seta la aplicația Edge Dense Plus in afara de single squeeze și long squeeze? Mă refer la versiunea free, știu că la cea plătită mai sunt multe chestii.

Da cand dai Add Account ...

Am aflat pana la urma : era aplicatia Google Allo pe care nu am vrut sa o instalez la procesul de configurare initiala ... nu inteleg de ce mi-a facut pictograma ... de parca as fi avut-o si am dezinstalat-o

Am instalat factory image ... nu OTA si am aceeasi problema ... nu imi apar notificarile de la Download Manager ...

Cand facusem OTA imi apareau ....

WTF !!! ???

Imaginea este de aici : imageshttps://developers.google.com/android/images    

9.0.0 (PPR1.180610.009, Aug 2018)Link3fb334772a8d8256d4aae0420f4015e01f44703002797a851c66edd4477a9028

Edited by dr_junior1980

Ia uite cine a revenit! Dan, știu că ai fost ocupat cu protestele că și mine, sper că nu ai luat vreun tub din ăla de gaze de aproape. Eu am fost la vreo 50m de ei dar tot a fost nașpa, ceva ce nu mai simțisem.

Cum ți se pare P3XL? Facem trecerea sau mai stam un an?

Fără husa vrei sa spui? E foarte frumos, subțire, fin și foarte plăcut la atingere dar sunt foarte disperat sa nu-l zgârii, sa nu-l sparg, etc. Nu l-am ținut deloc fara husa.
Are soția Pixel (primul, ăla mic) și l-au avut un timp fara husa și partea aia de sticla are o zgârietură fina, care nu se vede decât din anumite unghiuri dar tot zgâriat e și asta mă dispera.

O vreme, in Hanovra, anul trecut, am făcut la fel cu Nexus 6p. Parcă aveam telefon nou. Cu OnePlus 6 nu risc - e prea alunecos

Folositi pentru o zi telefonul naked ...
Eu il folosesc de doua zile asa si mi se pare ca am alt telefon default_biggrin.png
Imi place sa il tin in mana default_laugh.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk