Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Da, acum 6 luni ar fi luat banii astia cu siguranta, acum am indoieli. Daca mi-ar da cineva 800 l-as da si eu pe al meu. Dar nu prea vad logica, de ce sa dau 800 pe un telefon de un an cand mai pot pune inca 200 si imi iau unul nou lansat?!
E primul an in care nu sunt asa extaziat cu privire la noul "Google phone" dar poate imi schimb parerea cand il voi vedea.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Si eu tot oprit il tin ca oricum banca mea nu suporta android pay.

Am primit un update la aplicatia Phone/Contacts si acum arata mai aerisita, dar are foarte mult alb, ma sparge la ochi. M-am uitat prin setari poate gasesc dark theme, dar nu am vazut nimic.

Am inteles acum, azi m-a sunat sotia sa ma intrebe daca am umblat la telefonul ei ca atunci cand suna nu mai e fundalul albastru ci e alb. I-am spus ca habar nu am, la mine inca nu s-a updatat inseamna.
Credeam ca l-a pus pe branci ca se mai intampla cateodata.

Pai cred că de asta!
Legat de update-ul la Phones apk, l-am făcut și eu dar am văzut pe apkmirror că versiunea care are update azi (ultima) e pe 240dpi și se vede, imaginea e de o calitate mai proastă decât la aplicația veche.

Si eu tot oprit il tin ca oricum banca mea nu suporta android pay.
Am primit un update la aplicatia Phone/Contacts si acum arata mai aerisita, dar are foarte mult alb, ma sparge la ochi. M-am uitat prin setari poate gasesc dark theme, dar nu am vazut nimic.
Eu folosesc ING Pay , au facut ei un sistem independent de Google Pay ...
Am ales aplicatia predefinita de plati dintre Google si ING.
Am adaugat un card virtual din aplicatia ING HomeBank , iar acum cu NFC si display activat fac platile la POS ... nu trebuie sa intru in aplicatie sau altceva . ( Introducere PIN doar la platile peste 100 lei )

In Romania , parca cei de la BancaTransilvania mai au sistemul asta ( inainte de ING ) , dar la ei nu stiu cum funcționează.

La mine nici in momentul in care fac update sau instalez o noua aplicatie nu apare acolo in notificari... Resposabil ar fi Download Manager App cu acele notificari ...

32fb078bab0c1dd25ffc83527a0ab499.jpg

Nu va suparati pe mine ca va tot stresez cu situatia mea , dar eu tot incerc sa gasesc solutia inainte de reflash si incerc sa imi dau seama din ce cauza am patit asta , e prima oara in 3 ani de android.