Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

http://forum.mobilissimo.ro/applications/tapatalk/index.php?/topic/5112-Off-Topic-V3

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Pff, azi am risipit toate cele 50 de laicuri...

Nu le-ai risipit, le-ai acordat cu plăcere bre!

Nu te lua de transmisionisti....
Am fost și eu o perioadă din armata, centralist ;) Pe frontiera, apoi la Brigada de grăniceri din Timișoara. După aia m-am ocupat de deranjamente telefonice....inclusiv la cadre acasă :)

Sunt și putori și lipitori / aici mă refer la izmenari (administratori cum le spun acum, sau plotoner de campanie), unii ofițeri care freacă menta (plimbatori de hârtii le spun eu) si transmisionistii care stau toată ziua.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Personal, o parere foarte proasta! -_-

Mod-urile m-au atras si pe mine, asa am luat la un pret bun un Moto Z 2016 (cu mod boxa JBL si baterie extra de 2200 mAh). Ele (mod-urile) fac toti banii!
Telefonul este bine facut, display aratos, super slim, rezistenta mare cu mod-ul atasat. Dar... slab pe sunet fara mod-ul boxa (singurul difuzor este cel de sus, care are si functia de casca in timpul apelurilor), sistem de operare prost optimizat, update-uri rare si support ne-oficial aproape de ZERO.
Z3 este mai sus la baterie, display 18:9, senzor amprenta pe muchia telefonului, dar e aceeasi Marie cu alta palarie - ba au facut economie si i-au tras un Dragon 835 (o vechitura de procesor, huo!).

Vezi ca ai pus link catre Z3 Play... este din gama mid-range! Cum sa cobori atat de jos fata de Pixel 2 XL??
Am zis ca te referi la nou lansatul Z3 "si-atat" care deocamdata este disponibil doar la Verizon, US.

Nu e din cauză! E datorită...

"Am picat examenul din cauză că nu am învățat".
"Am promovat cu nota maximă datorită indulgenței" profesorilor.

Iar răspunsul este...

Uită de Moto și Mods.
Camera Haselblad e slabă pe lumină puțină și filmează doar FullHD.
Modul de tipărit fotografii e un moft.
Modul JBL pentru sunet e un moft.
Modul de proiecție... Un moft.
Modul baterie suplimentară este ok dar face telefonul mare și greu (dețin).
Modul wireless charger este ok (dețin).

Da, amoled.
Da... Android curat.

Dar update-uri rare. Suport subțire pe xda.

Ah... Trimis de pe al meu Moto Z2.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Pana acum toate modelele Play erau mai slabe sau aveau ceva in minus, deh... ca sa poata tine pretul jos.
Vad ca s-au sucit, acum sunt aproape identice. Cu exceptia procesorului: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9003&idPhone2=9283

Asta si daca specificatiile trecute de GSMArena sunt corecte. Oricum, Z3-ul este prea proaspat, pentru moment disponibil doar in US. Pana ajunge la noi...

A fost unul de vânzare în Oradea.
Fără glumă.
Am discutat cu omul...
Era o unitate pre-producție.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Am vazut. Din ce vad eu Google incearca sa tina parametrii cam ca Apple in ce priveste RAM-ul si se axeaza clar pe optimizarea performantelor. Personal nu ma deranjeaza directia asta cata vreme componentele folosite sunt de calitate - adica cu performante care nu se degradeaza in timp (caci au mai fost si astfel de situatii in trecut).

Edited by danmerezeanu

Parerea mea este ca nu merita z3. Este ultimul model care il mai fac cu mod-uri.
Am folosit Z2 Play, este ok, dar inferior N6P sau Pixel in experiența de utilizare (nu ma leg de specificațiile pe hartie).
Din pacate Moto nu mai este ce stiam noi odata.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk