Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

1 hour ago, Katabxp said:

cazat in Sighetul Marmatiei la nici 500m de granita cu Ucraina, de Tisa.

Acum 12 ani, daca nu si mai mult, am petrecut o saptamana la o pensiune in Sarasau, la o aruncatura de bat de Sighetul Marmatiei. A fost super, sper sa reusesc sa mai ajung vreodata pe-acolo. Super gazde, super localnici, de mancare si palinca nu mai zic... Deja imi ploo in gura! :P

Exact in Sarasau am fost caxat la Pensiunea Camves inn. Uitasem cumse numeste satul. E chiar la intrarea dinspre Sighet pensiunea asta.

Acum 12 ani, daca nu si mai mult, am petrecut o saptamana la o pensiune in Sarasau, la o aruncatura de bat de Sighetul Marmatiei. A fost super, sper sa reusesc sa mai ajung vreodata pe-acolo. Super gazde, super localnici, de mancare si palinca nu mai zic... Deja imi ploo in gura!

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Nu toți am avut trese. Deși, să mă ierți, cadrele militare care nu fac deloc parte de teren, nu vad de ce ies așa devreme la pensie.

Mersi, dar sunt în concediu de aproape 2 ani!
Știați că puteți face gifuri din gboard?
https://www.xda-developers.com/gboard-text-gifs-28-languages/

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Unii avem privilegii, aici ma refer la condițiile grele de muncă! Nu cred că ai avea curaj să dezamorsezi grenade neexplodate, sau să tragi cu racheta de pe nave purtătoare de rachete și sa constați că nu a plecat racheta la start și trebuie să aștepți juma de oră cu turma de iepuri la cur să vezi dacă mai trăiești (am trecut prin asta în 2003),să tragi cu tunul naval și să constați că ochitorul a ochit o navă comercială și nu o țintă.... Sa continui, se termină biții de pe forum :D ? Cel puțin în meseria mea de artilerist și rachetist și naval și terestru!

Știu că așa e legea, dar nu e tot timpul corecta

Ca asa e legea

Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk

Nu știu eu de tine pe unde ai fost. Că nu suntem precini. Dar, sunt unii cu curul pe scaun 8 ore și ies la 45 in pensie.
Unii avem privilegii, aici ma refer la condițiile grele de muncă! Nu cred că ai avea curaj să dezamorsezi grenade neexplodate, sau să tragi cu racheta de pe nave purtătoare de rachete și sa constați că nu a plecat racheta la start și trebuie să aștepți juma de oră cu turma de iepuri la cur să vezi dacă mai trăiești (am trecut prin asta în 2003),să tragi cu tunul naval și să constați că ochitorul a ochit o navă comercială și nu o țintă.... Sa continui, se termină biții de pe forum default_biggrin.png ? Cel puțin în meseria mea de artilerist și rachetist și naval și terestru!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Eu am intrat pe grupul de pe FB cu ceva timp in urma (nu imi mai amintesc exact conditiile dar cred ca am cerut sa ma alatur  cand voiam sa raspund cuiva pe FB la o intrebare). De votat am votat desigur (inca se mai vede "moaca" mea in dreptul lui Google; avantajul de a fi mai putini - putini si buni :) ). 

Sunt și putori și lipitori / aici mă refer la izmenari (administratori cum le spun acum, sau plotoner de campanie), unii ofițeri care freacă menta (plimbatori de hârtii le spun eu) si transmisionistii care stau toată ziua.

Și se iese cel mai devreme la 47 ani după lege anticipat, nu de drept. Eu de drept trebuia să ies la 57, dar am ieșit anticipat la 49 ani, cu pensie diminuată la 85%. După 57 iau pensia întreagă.

Calm down baieti, si poate @nick5roo un link de aducere aminte a cafenelei. Discutia asta e inflamabila. Nimeni nu se leaga de cei care merita ci de cei care nu, si din pacate astia sunt in proportie de 100 la 1

Edited by G0rg0ne

Hai să fim serioși, nu mai este armata care o știați voi până acum 10 ani. Mai nou, există strictețe, controale drastice care se lasă cu treceri în rezervă, se face sport, nu se mai accepta burtă (burtoși au ieșit deja la pensie), controale medicale la sânge, program strict, și asta este cam peste tot și din ce spuneau colegii care ne întâlneam pe la cursuri din toată țara.