Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

1. Nu suport notch.

2. Design-ul este apropiat de 2

Din cauza asta nu am mai folosit iPhone ... pentru ca de la an la an cereau tot mai multi bani si faceau aceleași telefoane ...

Chiar daca , in general , nu ma intereseaza design-ul insa schimba-l si tu cumva de la an la an ...

Se pare ca cei de la Google aplica aceeasi strategie si poate ca sunt eu nebun , dar mi se pare o jignire asupra clientilor ... Cel putin Apple isi bat joc rau de clienti ...

Altceva nu pot alege pentru ca pe primul loc este lipsa unui soft bun ... Deci ...

Si nu vreau sa imi aduc aminte de experiența mea cu mate 10 ala pro

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

@dr_junior1980  Nu iti place Pixel 3 si ce ofera concurenta, sari peste... faci economie.:)

Pixelul 2 XL nu are breton, pastreaza difuzoarele frontale (la Pixel 3 este cu "?") si mai are support cacalau. Nu inteleg de ce te stresezi, sau doar iti place sa te alinti?

Am senzația că Vestul nu poate să țină pasul cu Estul. Dacă Pixel 3 XL arată astfel, însemnă că a preluat ce era mi urât de la iPhone. Vor trebui să vină cu ceva extraordinar pe parte de software, că din ce observ,  3 XL e un soi de 2XLs.

Sistemul de partiții A/B pe înțelesul tuturor! De ce li se pare greu unor dezvoltatori xda să facă rom custom când de fapt este foarte simplu?
https://www.xda-developers.com/how-a-b-partitions-and-seamless-updates-affect-custom-development-on-xda/

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Nu stiu ce va streseaza bretonul asa de mult.. 
Asta mă întreb și eu ;)
Eu personal m-am obișnuit cu el, adevărat nici nu este un notch mare.
Deasemenea, acel notch se poate ascunde....

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Notch-ul de la 3 XL e tare adanc (daca se confirma zvonurile) - cel putin prin comparatie cu cel de la OnePlus 6. Din cauza lui pot sa spun ca diagonala utila devine comparabila cu cea a lui Pixel 2 XL (atunci de ce sa-l schimb?) Asta mi se pare o problema (chiar daca il ascund, raman cu un ecrande 2 XL). In plus, masca de la difuzorul de sus e sensibil mai mica decat cea a difuzorului de jos; chiar as vrea difuzoare identice (ma stiti ca sunt amorezat de aspectul lui Nexus 6 :) ).

Sistemul de partiții A/B pe înțelesul tuturor! De ce li se pare greu unor dezvoltatori xda să facă rom custom când de fapt este foarte simplu?
https://www.xda-developers.com/how-a-b-partitions-and-seamless-updates-affect-custom-development-on-xda/

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Legat de partitii duale asa face si la mine, la fel ca in schema respectiva. Isi face update la versiunea noua, cand fac ota si apoi daca scriu de la zero romul, adica pe curat, il scrie pe partitia B si booteaza de acolo.
Aici vine partea interesanta, cum eu sun foarte "fixist" din fire ce fac?
Bootez in twrp, temporar nu zip, sterg absolut tot de pe el, ii schimb partitia de boot de la B la A si apoi ii fac flash all si il scrie pe A. Si asta pt ca mi s-a parut mie odata cand boot-am de pe B ca tine bateria putin.
Cat despre custom rom se pare ca e chiar o problema pt developeri, am vazut ca multi se vaita ca nu merge nus ce rom si aici sunt de acord cu ei, pe al meu nu am reusit sa instalez nici un rom custom si sa fie si functional.
Ati pus twrp pe dp5? Merge cum trebuie? Root cu magisk-ul?

1 hour ago, Katabxp said:

Bootez in twrp, temporar nu zip, sterg absolut tot de pe el, ii schimb partitia de boot de la B la A si apoi ii fac flash all si il scrie pe A.

Prea multa bataie de cap... Pana acum nu am avut probleme cu bateria, tine de ma plictisesc si merg cu el taras dintr-un dirty flash in altul inca de la DP3.
Pana nu da semne "de oboseala" sau FC-uri, nici ca vede instalare curata! :P

L-am rootat sa constat ca cei care au facut Edge Sense Plus au scos double squeeze din varianta free, adica nu poti sa faci decat o"strangere" si sa o configurezi.
Voi ce alte module sau apk-uri mai folositi din magisk, sa vad care ar fi rostul toot-ului?

Am donat pentru versiunea Premium, dar nu folosesc double squeeze.
Nu stiu cat ajuta sau nu modulele alea, dar le folosesc de ceva vreme si le-am instalat din obisnuinta. Greenify-ul este 100% degeaba, in Android P nu mai ai nevoie de el. :)4d34981ab52b19f49338968eac0f5aa4.jpg752a0f0b4c87409cbde67f1e6b58dab8.jpg4f1afa2e5c46910ececb5e7e321c0e83.jpg