Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Si a venit si ziua adevarului: dupa 19 zile - 10% baterie. Facand calculele, tine 21 de zile, aproape cum zice la carte.

In conditiile:

• masuratori minime (pasii)
  • vazut ceasul cand ai nevoie (un pic mai rar, inca nu m-am obisnuit ca am ceas pe mana si mai scot telefonul pentru asta :D )
  • purtat de dimineata pana seara, nu noaptea
  • conectat o data pe zi cu aplicatia
  • fara notificari
  • fara alarme

Ma declar multumit. 

Cand ajunge la 10% vibreaza scurt si pe ecran apare o baterie goala. In aplicatie apare asa

IMG_20180515_161949.png

Ce e folositor este ca, atunci cand ajunge la 10%, conexiunea BT aplicatie - bratara este activa doar cat timp aplicatia este in foreground. Cum ai inchis (sau s-a inchis) telefonul sau ai trecut la alta aplicatie, se deconecteaza de la bratara.

Azi am facut conectarea Huawei Health la Google Fit. Cum spuneam mai sus, Huawei nu s-a gandit sa salveze datele inregistrate in cloud, doar local si fara nici o posibilitate de backup. Bine, se poate backup pe PC prin aplicatia lor dektop de gestionare a telefonului, dar e peste mana.

De trimis, trimite in Fit doar pasii inregistrati de bratara, nu si cei inregistrati de telefon. Cand fac conexiunea bratara - telefon, Health preia datele din bratara si le si trimite imediat in Fit.

In Fit, in graficul cu inregistrarile, apare informatia ca datele vin din Huawei Health.

Screenshot_20180523-114450.pngScreenshot_20180523-113848.png

Gata, am mai închis un capitol.

De ceva vreme se tot agăța și se desfăcea catarama. Pentru că începuse să stea ridicată un pic. Cât a fost cald, îmi dădeam seama că s-a slăbit. Acum, că a dat frigul și am trecut la mânecă lungă, mai greu. Drept urmare, azi, când m-am dus în piață, am venit cu plasele pline și fără brățară.

Deci nu vă luați brățara asta sau dacă o luați, nu mergeți la piață.

Off topic! Ai pățit cum am pățit eu! Am câștigat un ceas la campania EFES prin 99 când a fost eclipsa de soare, merg, îl ridic, pun la mână (mândru tare) și plec acasă. În autobuz aglomerație tare, mergeam pe scară și mă țineam de bară! Când să cobor, nu mai aveam ceasul la mână! :D 

Frumos ar fi s-o piarda si cel care a dat de ea si s-o gasesti tu. Cu putin noroc, vedem vreun user nou pe forum care o sa ne intrebe cum se seteaza ceva la o bratara Huawei

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

@Innoxius Ia de-aici ceva ieftin. La banii aia, iti permiti sa pierzi cate una de fiecare data cand te duci la piata

https://m.gearbest.com/smart-watches/pp_009569768771.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk