Clicky

Jump to content
TeodoraPTM

Pareri despre Emag-Depanero?

Recommended Posts

Salut tuturor! De curand am apelat si eu pentru prima data la acest serviciu, prin intermediul Emag. Anul trecut in mai am luat de la ei un LG G3 care la inceputul acestei luni a inceput sa faca figuri urate si a trebuit sa-l trimit rapid in service. Am achizitionat si garantia Plus (https://www.emag.ro/...eni-si-conditii) ca sa nu astept atat si sperand ca mi-l vor returna si va putea fi folosit in continuare. Din pacate nu a fost asa, produsul imi va fi stornat.
Pe 10 noiembrie (vineri) a fost receptionat in service, iar raspunsul l-am primit joi, 23 noiembrie, dar oricum pe fisa din service nu scrie totusi care a fost problema atat de grava. Posted Image Fara zilele de weekend, evident, asta inseamna 8 zile lucratoare. Este in regula chestia asta, avand in vedere ca garantia Plus are 5 zile termen de reparatie? Posted Image Care a fost experienta voastra? De asemenea, celor care ati mai apelat la Emag-Depanero, in cat timp v-au fost virati banii inapoi in cont?

De obicei când cumpăr un telefon ma asigur că garanția este asumată de un service agreat de furnizor. Mai exact, telefonul trebuie să ajungă pe piața pe cai oficiale. Și aici mă refer să fie importata de Samsung România, LG România....etc.
Personal am telefoane achiziționate din Germania pe cai oficiale, dar beneficiez de garanție internațională, fapt confirmat de service oficial. Acum am atât S7 cât și S7 Edge cumpărat din Germania cu garanție în România la ESD.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Salut tuturor! De curand am apelat si eu pentru prima data la acest serviciu, prin intermediul Emag. Anul trecut in mai am luat de la ei un LG G3 care la inceputul acestei luni a inceput sa faca figuri urate si a trebuit sa-l trimit rapid in service. Am achizitionat si garantia Plus (https://www.emag.ro/...eni-si-conditii) ca sa nu astept atat si sperand ca mi-l vor returna si va putea fi folosit in continuare. Din pacate nu a fost asa, produsul imi va fi stornat.
Pe 10 noiembrie (vineri) a fost receptionat in service, iar raspunsul l-am primit joi, 23 noiembrie, dar oricum pe fisa din service nu scrie totusi care a fost problema atat de grava. sad.png Fara zilele de weekend, evident, asta inseamna 8 zile lucratoare. Este in regula chestia asta, avand in vedere ca garantia Plus are 5 zile termen de reparatie? eheyebrow.gif Care a fost experienta voastra? De asemenea, celor care ati mai apelat la Emag-Depanero, in cat timp v-au fost virati banii inapoi in cont?
Nu înțeleg, ce nu-i ok? Că s-au oferit să-l storneze? Probabil acele 5 zile sa fie lucrătoare , de citit condițiile, e cam hilar sa fie calendaristice, având în vedere talentele curierilor locali!

Trimis de pe al meu MI 6 folosind Tapatalk