Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua !

Detin un iPhone 5S si doresc sa scap de el cat mai repede posibil din urmatorul motiv zic eu intemeiat

Ecosistemul Apple a dat-o in bara rau de tot. Vreau sa zic faptul ca pe 5S viitorul iOS 11 va fi ca iOS 7 pe iPhone 4, un dezastru ! Bateria varza, de-abia prind  3-4 ore Usage

De aceea doresc sa apelez la cunostintele d-voastra in legatura cu achizitionarea unui smartphone nou SH

Ma indrept spre urmatoarele lucruri:

-Performante si baterie orientate spre social media (Facebook , Messenger , Steam etc) exclus jocuri !

-Senzor amprenta

-Fast charging

-Fara bloatware

-Camera decenta (13 mp cel putin)

M-am gandit la urmatoarele variante :

A5 2016

P9 Lite 2016/2017

Galaxy S6

Orice parere sau recomandare este binevenita !

Multumesc !

Edited by DragoÈ™-Mugurel

Esti sigur ca n-o sa-ti vina greu sa folosesti un sistem de operare care e facut de niste unii care au gandit cu mintea lor? Ma gandesc sa nu te incurce cumva.

Lasand gluma la o parte, iti recomand un model in functie de bugetul pe care il ai si pe care nu l-ai spus, dar din gama Samsung. 

Buna seara din nou !

Nu ma incurca cu nimic :) Apropo cineva mi-a recomandat din gama Xiaomi Redmi 4x ceea ce e foarte ok pt mine
Trecerea de la iOS la Android va avea avantaj pentru mine oricum.

Din nou multumesc pentru parerile d-voastra !

Da, am auzit lucruri bune despre Xiaomi, insa eu prefer sa merg mereu pe Samsung pe motive de service. Sunt atat de dese, incat orice service de la colt de strada va repara Samsung. Evident, nu trebuie sa te duci la un astfel de service.

Apoi, sunt extrem de multe telefoane Samsung sparte, scapate pe jos, asa incat sunt placi de baza bune pe toate drumurile. Nu stiu cum vei proceda daca vei avea probleme dupa perioada de garantie. 

Iar daca il iei SH, si mai nasol. 

Nu de asta... am pe cineva care mi-a recomandat cu caldura Xiaomi pt. ca il are de 1 an si nu a avut vreodata o problema cu el, nu a agatat softul sau alte lucruri

M-am uitat la review-uri cu el si mi se pare foarte ok pentru ceea ce vreau eu.

Daca crapa asta e :) mergem inainte

-Mugurel" userid="16058"] Nu de asta... am pe cineva care mi-a recomandat cu caldura Xiaomi pt. ca il are de 1 an si nu a avut vreodata o problema cu el, nu a agatat softul sau alte lucruri
M-am uitat la review-uri cu el si mi se pare foarte ok pentru ceea ce vreau eu.
Daca crapa asta e  mergem inainte
Detin un astfel de tel si e foarte ok

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

59 minutes ago, cretu.mihai.779 said:

Detin un astfel de tel si e foarte ok

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

Ai putea sa imi spui te rog frumos daca are led de notificare si daca se misca optim ? Nu vreau sa am delay cand tastez ceva Cum sunt camera si bateria ?

Camera -> acceptabila in lumina (sensor Samsung), spre buna daca nimeresti cu sensor Sony....omnivision putin mai slaba ca Samsung!

Bateria->peste medie, doar are 4100mA si CPU S625, unul din cele mai ergonomic...

Led notificare -> RGB super activ...

Daca mai ai 250 lei , mergi pe Xiaomi Mi A1 pentru sistem operate curat si update sigur pana la Android one, camera -ok pentru telefon in asa gama ! Acela are in schimb ca Mi6 led notificare doar alb, dar daca ai o bratara gen miband 2 , nu-ti mai trebuie...plus ca are deja 4GB RAM si ROm 64 GB, dotari bune in 950 lei!

Sent from my MI 6 using Tapatalk

615c4ef9d1e7fde04d6887a920a701d5.jpga7aff5a37a41b6f7813242dcde103058.jpg