Clicky

Jump to content

Recommended Posts

De ceva vreme, cam de cateva luni, imi apar reclame total aiurea, cand ies dintr-un program, dupa ce inchid un apel, ma trezesc in casca bluetooth cu nu stiu ce melodie de la nu stiu ce reclama, etc.

De lene, am tot amanat sa pun androidul pe curat, dar acum cateva zile am facut-o. Faza e ca nu am scapat de problema asta.

Ma gandesc ca e de la parnaia aia de Touchpal, la ultimele versiuni au stricat-o de tot cu mii de reclame si applock si dracu sa-i ia.

Are cineva probleme similare? Foloseste cineva Touchpal?

Nu folosesc Touchpal si reclame nici in browser nu mai servesc, multumita browserului de la Samsung, care functioneaza cu adblocker.

P. S. Stiu ca era o aplicatie din Play care iti spunea ce aplicatie iti serveste reclame si in ce mod. O caut si te anunt.

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Am inteles ca nu-ti apar in browser, dar aplicatia aia identifica aplicatiile si iti spunea care aplicatii iti servesc reclame in bara de notificari, in background, in browser etc. Incearca cu asta si vezi care e cea mai nociva aplicatie care iti serveste reclame. Eu stiu ca am folosit alta mai demult, dar nu o mai gasesc in lista de aplicatii instalate de-a lungul timpului.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appspot.swisscodemonkeys.detector

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Applock face la fel.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk