Clicky

Jump to content
Marius Gabriel

Se mai merita sa achizitionezi Samsung S6 Edge in august 2017?

Recommended Posts

Se mai merita achizitionarea unui Samsung S6 Edge avand in vedere ca au trecut 2 ani si ceva de cand a aparut? Mai ales din punct de vedere al hardware. Citeam cateva comentarii pe net cum ca S7 Edge ar fi defapt un S6 Egde cu foarte mici imbunatatiri, nesemnificative, doar acei 4 Gb Ram in loc de 3.

Părerea mea că merită. Depinde la ce preț îl cumperi

Am avut și S6 edge și S7 edge. Nu mi s-a părut nicio diferență de rulare... Nici acum că am S8 nu mi se pare vreo diferență de rulare. Toate merg foarte bine

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

2 ani mai face fata... Daca vrei sa tii un telefon mai mult de 2 ani, atunci ia un vârf de gamă din anul 2017, dacă te gândești la faptul că vrei să facă față în viitor... Eu maxim un an jumate țin un telefon

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Dar peste 2 ani nu va avea probleme? LG g2 - ul meu are hardware bun, dar nu mai face fata, si imi place telefonul. Sa nu ma trezesc peste 2 ani ca se blocheaza in continuu
Sunt in aceeasi situatie. Fa root, instaleaza custom recovery si pune un Rom de 7.1.1/7.1.2. Iti recomand crDroid, este si lineageOS dar e mai putin customizabil. Amandoua zboara printre aplicatii

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Daca depaseste 1000 de lei nu se merita nici macar 1 leu in plus...degeaba e frumos...si cand zic 1000 de lei ma refer la cutie accesorii 10/10 ....pe net apar multi samsari ....in plus exista riscul ca dupa un timp sa te trezesti cu vesnica problema dungi pe ecran :-|... eu am avut de 2 ori luat de nou si aceeasi problema....si nu mi.a cazut nu l.am fortat nu l.am busit nimic...

Trimis de pe al meu OZN