Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.

Recommended Posts

Salut , am si eu o intreabare as dori sa imi achizitionez un telefon , acum problema e ca nu stiu pe care sa il aleg  Samsung Galaxy S7 sau Iphone 6s , din specificatii as alege Samsung dar nu stiu daca in timp o sa apara lagul specific androidului . Voi ce ati alege ? Multumesc! 

Salut , am si eu o intreabare as dori sa imi achizitionez un telefon , acum problema e ca nu stiu pe care sa il aleg  Samsung Galaxy S7 sau Iphone 6s , din specificatii as alege Samsung dar nu stiu daca in timp o sa apara lagul specific androidului . Voi ce ati alege ? Multumesc! 

Care lag?

Samsung, fără discuție.

Chiar așa, îmi povestea un amic de pe un grup Yahoo de depanare, cum că degeaba i-am pus eu o poză pe whatsapp cu o placă ce avea ceva coduri pe ea, pentru că, zicea el, dacă îi dă s-o mărească, cică vede doar o parte din ea și n-o poate mișca.

Când l-am întrebat de ce se întâmplă asta, mi-a zis că: "așa fac iPhone-le astea.

E adevărat sau de ce se întâmplă o așa monstruozitate la iPhone?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Eu am iPhone 6 plus de aproape 2 ani și încă se comporta impecabil , toate aplicațiile rulează fără probleme , nu am lag , camera încă se tine foarte bine . Între android și iOS pentru mine cel puțin clar iOS iese învingător . Înainte de iPhone am avut un Sony z3 care s-a blocat de câteva ori , am lăsat telefonul încărcat și dimeneata nu mai aveam baterie ... am avut ceva probleme cu el . Sincer e o decizie destul de dificila , pe iOS mereu o sa ruleze mai bine aplicațiile fiind făcute special pentru el . Eu trec printr-o perioada asemănătoare cu tine , vreau sa schimb telefonul și as încerca ceva cu android. Eu am găsit un Motorola moto z și mi se pare destul de interesant ( asta ca o paranteza in caz ca ești deschis și pentru alte modele ) . Eu totuși zic sa te orientezi spre s7 edge , design mai plăcut din punctul meu de vedere , s7 nu iese cu nimic in evidentă . 

M-ai înțeles greșit , nu tu sa ieși in evidentă ci telefonul . Dacă îl pun pe masa lângă un s7edge , iPhone 6s si moto z de ex. Eu clar m-aș îndrepta către edge sau moto z . S7 normal seamănă mai mult cu un telefon din gama a , pana la urma e o chestie de gust . Pentru mine nu iese cu nimic in evidentă cel puțin ca aspect fata de un telefon mid-range.

Ma rog...fiecare cu piticii lui.
Personal , iau un smartphone sa-l folosesc..sa tina bateria si cu cat e mai caramida , mare , greu si rezistent cu atat mai bine. Astia sunt piticii mei.
Am iubit Moto X Force. Daca mai reusesc sa iau unul...voi fi mega fericit.
Nu Z , nu Z2...X force.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk