Jump to content

Recommended Posts

Salut , am si eu o intreabare as dori sa imi achizitionez un telefon , acum problema e ca nu stiu pe care sa il aleg  Samsung Galaxy S7 sau Iphone 6s , din specificatii as alege Samsung dar nu stiu daca in timp o sa apara lagul specific androidului . Voi ce ati alege ? Multumesc! 

Salut , am si eu o intreabare as dori sa imi achizitionez un telefon , acum problema e ca nu stiu pe care sa il aleg  Samsung Galaxy S7 sau Iphone 6s , din specificatii as alege Samsung dar nu stiu daca in timp o sa apara lagul specific androidului . Voi ce ati alege ? Multumesc! 

Care lag?

Samsung, fără discuție.

Chiar așa, îmi povestea un amic de pe un grup Yahoo de depanare, cum că degeaba i-am pus eu o poză pe whatsapp cu o placă ce avea ceva coduri pe ea, pentru că, zicea el, dacă îi dă s-o mărească, cică vede doar o parte din ea și n-o poate mișca.

Când l-am întrebat de ce se întâmplă asta, mi-a zis că: "așa fac iPhone-le astea.

E adevărat sau de ce se întâmplă o așa monstruozitate la iPhone?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Eu am iPhone 6 plus de aproape 2 ani și încă se comporta impecabil , toate aplicațiile rulează fără probleme , nu am lag , camera încă se tine foarte bine . Între android și iOS pentru mine cel puțin clar iOS iese învingător . Înainte de iPhone am avut un Sony z3 care s-a blocat de câteva ori , am lăsat telefonul încărcat și dimeneata nu mai aveam baterie ... am avut ceva probleme cu el . Sincer e o decizie destul de dificila , pe iOS mereu o sa ruleze mai bine aplicațiile fiind făcute special pentru el . Eu trec printr-o perioada asemănătoare cu tine , vreau sa schimb telefonul și as încerca ceva cu android. Eu am găsit un Motorola moto z și mi se pare destul de interesant ( asta ca o paranteza in caz ca ești deschis și pentru alte modele ) . Eu totuși zic sa te orientezi spre s7 edge , design mai plăcut din punctul meu de vedere , s7 nu iese cu nimic in evidentă . 

M-ai înțeles greșit , nu tu sa ieși in evidentă ci telefonul . Dacă îl pun pe masa lângă un s7edge , iPhone 6s si moto z de ex. Eu clar m-aș îndrepta către edge sau moto z . S7 normal seamănă mai mult cu un telefon din gama a , pana la urma e o chestie de gust . Pentru mine nu iese cu nimic in evidentă cel puțin ca aspect fata de un telefon mid-range.

Ma rog...fiecare cu piticii lui.
Personal , iau un smartphone sa-l folosesc..sa tina bateria si cu cat e mai caramida , mare , greu si rezistent cu atat mai bine. Astia sunt piticii mei.
Am iubit Moto X Force. Daca mai reusesc sa iau unul...voi fi mega fericit.
Nu Z , nu Z2...X force.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk