Jump to content

Recommended Posts

Salut, trebuie sa reinoiesc abonamentul la orange si totodata si sa schimb telefonul, acestea sunt obtiunile mele: iphone 7sau 7 plus, sau s8( nu stiu ce sa zic de s8 plus, bateria de pe s8 cred ca imi ajunge si un ecran atat de mare nu cred ca este cu mult mai folositor.) Si mai este varianta cu un google pixel xl

Momentan detin un nexus 6p de care ma declar mulumit.

Tin sa trag spre iphone 7 plus si s8, idea esta ca sunt putin nedumerit cu s8 deoarece camera de pe s7 nu mi s a parut asa stralucita, avea prea mult noise cand nu avea suficienta lumina, in cazul lui iphone 7 cat si 7 plus nu am vazut asa ceva, chiar daca ieseau pozele ceva mai intunecate. Sistemul de operare nu ar fi o problema, am avut si iphone si android si tot ceea ce folosesc pe unul gasesc si pe celalalt.

Voi ce imi recomandati? Tin sa mentionez ca s8 si iphone 7 le iau aproximativ la acelasi pret, iphone 7 plus mai platesc aproximativ 500 ron.

Edited by Munteanu Andrei

Am avut S7 edge și s8 în același timp. Camera este aceeași dar softul de procesare al imaginii este diferit. Lumina este mai bine prelucrata pe s8 și pozele sunt mai reale. Eu zic sa alegi ce îți place ție mai mult. Eu am s8 și sunt foarte mulțumit mai puțin de baterie, ținând cont că am trecut de la S7 edge care avea bateria de 3600 la s8 cu baterie de 3000. E ceva diferență. Dar își face treabă și asta. Gusturile sunt diferite, ia-ți ce îți place mai mult. De exemplu mie nu mi-au plăcut niciodată iPhone urile, deloc, nici măcar un pic.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Nu stiu ce sa zic, trebuie sa arunc un ochi si peste pozele facute cu s8 de catre cei de la mosbilissimo. Eu ma gandesc si la faptul ca luna viitoare imi achizitionez un macbook si ca cele doua se impaca foarte bine. Cei de la apple au un ecosistem foarte bine inchegat .

Si cu androidul mai am niste probleme( pe nexususl actual) , aplicatiile nu sunt atat de bine realizate pe aceasta platforma, ca exemplu va dau aplicatia de gopro care are destul de mule buguri pe android, in timp ce pe un iphone merge fara nici o problema.

Cat despre comparatia dintre iphone 7 si 7 plus ce parere aveti, merita diferenta?

Ai in plus :

ecran full hd in loc de hd

Camera ceva mai buna, presupun

Bateria

Si niste ram in plus din cate imi aduc aminte.

Tot telefon cu un buton e, bine virtual le ai pe toate, daca vrei ecosystem, plateste boss!

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Salut! Nu ma las pacalit, doar ca in general produsele apple intre ele se "inteleg" mai bine intre ele.

Pentru mine, incarcarea wireless este aproape inutila, nu vad rostul de a baga cablul intr un dock ca sa iti incarce telefonul mai incet ca prin cablu. Este o parere personala!

Exista wireless fast charging. Eu am la mașina wireless charging. La unele restaurante exista pe masa încărcător wireless.

Dacă ești fan Apple, recomandarea mea este să îți cumperi iPhone ul. Eu unul nu as da S8 ul pentru iPhone, pentru că nu îmi place nimic la iPhone. Este doar o părere personală.

Sau așteaptă iPhone 8.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Salut! Nu ma las pacalit, doar ca in general produsele apple intre ele se "inteleg" mai bine intre ele. Pentru mine, incarcarea wireless este aproape inutila, nu vad rostul de a baga cablul intr un dock ca sa iti incarce telefonul mai incet ca prin cablu. Este o parere personala!   

Dacă nu ai experimentat încărcarea wireless te sfătuiesc să o faci înainte să faci aprecieri de orice fel. Eu o folosesc din 2015 ,este incomparabil mai comodă și de preferat uneia cu fir, există cum spunea și colegul soare, încărcare rapidă wireless. Avantajul clar este că nu mai "freci" toată ziua mufele cablului și telefonului, așezi telefonul pe pad și îl ridici de câte ori ai nevoie fără să îl mai decuplezi de la fir. Recomand fără ezitare! Trimis de pe Galaxy Note 5 folosind Tapatalk

12 hours ago, reflavius said:

Rate, rinichi, secretul ?
Sa-l stapanesti sanatos, sa nu te enerveze ce-i de la Apple cu IPhone 8 ;)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

:))) Momentan sunt intact, mai vedem la urmatoru iphone. Sunt curios ce ar putea aduce in plus iphone 8 sau cum s o numi. Oricum, nu cred ca o sa scada mult la pret 7 plusul si o sa imi iau destul pe el in caz ca vreau sa achizitionez iphone aniversar. Dar ramane de vazut cu ce vine apple.  Prea mult leakuri si toate sa invart in jurul ecranului si al amplasrii scanerului de amprente.

Iphone 7 e de 2 ani? Cred ca te ai referit la 6s plus

In legatura cu chestiile care nu prea imi plac la acest  model se numara difuzoarele care sunt mult mai proaste fata de cele ale nexusului.

Si daca este o aplicatie care imi lipseste de pe android aceea este google photo( stiu ca este si pe iphone dar nu e acelasi lucru). Nu pot intelege cum functioneaza icloud photos, pe google vedeai pozele direct din aplicatie, nu au si cei de la apple o chestie de genu? Cred ca o sa trec pe la un istyle sa ma ajute cineva

Salut, vreau sa-mi schimb telefonul si sa trec la samsung galaxy S7. Am inceput sa urmaresc preturile si pot sa astept pana de blackfriday. Intrebarea este daca am vreo sansa sa-l iau la aprox. 1000 de lei.

Nou din magazin nu ai nicio șansă să îl iei cu 1000 lei. Există o limită dincolo de care prețul unui flagship nu poate scădea, părerea mea este că la S7 acea limită este undeva la 1500-1600 lei.

Trimis de pe Galaxy Note 5 folosind Tapatalk

Eu recomand Amazon Prime Photos.
Jur că e perfectă.
Smoară ce am pe casă.
Odată urcată marfa pe Amazon Cloud...
În fiecare zi îți prezintă pozele făcute în anii anteriori... Se zice că și Google are această funcție dar NU o are decât scriptic.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

La mine nu funcționează...
Sunt pline forumurile Google de problema asta. Unii zic... Trebuie așteptat o vreme să proceseze pozele. Eu zic că două luni e vreme suficientă.

Mie îmi plac colajele realizate de GPhotos... Dar mă omoară viteza de urcare cu aplicația pentru desktop. Am urcat 60Gb în 2 zile. Și am de urcat 420Gb.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Salut, revin cu niste probleme destul de deranjante!

dupa 3 zile de folosit telefonul castile pe Lightning s au stricat, la modul ca nu functioneaza microfonul si butoanele.

am si acea problema cu sunetul din spate 

cand deschid aplicatie de camera de multe ori imi apare o imagine neagra , trebuind sa astept circa 10 secunde sau sa redeschid aplicatia

observ rare picaje de semnal

mai sunt niste probleme legate de aplicatii, care se inchid din senin dar aceasta problema cred ca este legata de faptul ca am ios beta 11

Credeti ca imi vor schimba telefonul daca ma duc cu el la service?

din cate am inteles si castile sunt acoperite de garantie.

Asta stiu, insa problema cu camera am observat o de la inceput,inainte sa bag beta, si nu numai cea cu camera, si restul. Cea cu aplicatie care se inchid din senin o inteleg.

Merg cu telefonul la domnii de la zoumax, vad ce zic si dansii si in cazul in care nu ma ajuta voi filma problemele si voi reveni la dansii.

Oricum din cate am inteles problemele cu hasss gate sau cum se numeste se schimba pe garantie( chiar daca de multe ori nu rezolva problema) . Nu asta ma intereseaza oricum, e un zgomot nederanjant de care nici nu sti pana cand nu bagi urechea in telefon. M am uitat pe forumuri si am vazut ca sunt persoane care se plang de problema cu camera( le da imagine neagra si nu focalizeaza cum trebuie)