Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Asaaaa...... si acum sa vedem ce navigatie bagam pe "scule". Ca la ce retea "3g" avem prin tara , ma apuca nervii sa vad pe unde sau mai ales unde trebuie sa ajung.

Sugestii si mai ales pareri....

O zi buna la toti !

Eu folosesc Aura de la Sygic, dar e destul de subtire la harti, insa arata f bine, fiind 3d.

O alta varianta pe care o folosesc este Copilot, varianta free.

Le gasesti pe play.

Ceva mai nou, am si un igo, insa nu se poate cumpara pentru android si nu stiu de ce.

Pentru asta...va trebui sa te descurci.

Poate-mi dai si un pm...

Acum ca am inceput sa sap dupa "intel" pentru Note 2, am gasit ceva pe XDA legat de transferul aplicatiilor (datelor aferente acestora) de pe memoria interna a telefonului, pe un cardul sd. Din cate citesc, nu e posibil acest lucru momentan decat prin root. Aplicatii de genul ApptoSD nu ar functiona pe rom-ul stock pentru transferul datelor.

@Feri, Mesersmith, Kali si Sammy v-ati confruntat cu problema asta? Aveti idee daca macar pozele facute cu camera proprie se pot stoca pe card si daca pot fi accesate cu widgetul specific?

sursa: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1951536

Da, am inteles, multumesc de informatie. Pentru mine e foarte important aspectul abordat mai sus pentru ca pe actualul HOS, la 16 gb spatiu propriu de stocare, cu toate informatiile, aplicatiile etc care le utilizez, memoria sta in 900 mb - 1 gb iar in asta includ si pozele pe care le fac, care mai nou le urc in dropbox ca sa mai fac rost de spatiu.

Cam aiurea pentru un terminal caruia ii oferi posibilitatea de a-i atasa card extern.

uploadfromtaptalk1353486059256.jpg

După cum vezi, se pare ca se poate, dar nu și burst, doar single shot.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Probabil pe motiv ca timpul de acces la memoria interna e mai mic decat la card si la un burst cu poze de 8MPx vor sa se asigure ca nu sunt probleme la scrierea lor pe mediu.

Acum ca am inceput sa sap dupa "intel" pentru Note 2, am gasit ceva pe XDA legat de transferul aplicatiilor (datelor aferente acestora) de pe memoria interna a telefonului, pe un cardul sd. Din cate citesc, nu e posibil acest lucru momentan decat prin root. Aplicatii de genul ApptoSD nu ar functiona pe rom-ul stock pentru transferul datelor.

@Feri, Mesersmith, Kali si Sammy v-ati confruntat cu problema asta? Aveti idee daca macar pozele facute cu camera proprie se pot stoca pe card si daca pot fi accesate cu widgetul specific?

sursa: http://forum.xda-dev...d.php?t=1951536

Pozele le am lasat sa se urce direct pe microsd .Deci la mine merge fara probl.....doar ca folosesc QuickPic ca sa le vizionez si imi arata si folder ele lui din memoria interna si cele care au fost create pe microsd ( Video si Camera) Din memoria lui am Walls ( cele din fabrica ale lui) si Pictures( tot cele ale lor din fabrica) Si screenshot urile apar tot separat

O zi buna in continuare !

Edited by Kali

Stai așa, care memorie sta la 1g? Ca și dacă ai avea 2g, ai avea ocupat aproape tot. Eu mai închid aplicații cu task killer și coboară la 1.3g. Altminteri, sta sus. Aia e memoria ram și nu e locul unde se stochează aplicațiile. E un fel de cache. Aplicațiile se instalează în cei 16g pe care cred ca ii ai.

Stai așa, care memorie sta la 1g? Ca și dacă ai avea 2g, ai avea ocupat aproape tot. Eu mai închid aplicații cu task killer și coboară la 1.3g. Altminteri, sta sus. Aia e memoria ram și nu e locul unde se stochează aplicațiile. E un fel de cache. Aplicațiile se instalează în cei 16g pe care cred ca ii ai.

memoria de stocare interna (hdd-ul :) )

La ce anume te referi? Și mm ce e? Memorie?

Nope....la Baciul ala care imi arata cararea spre casa ;)

Ala de mi ai spus cum sa dau de el aseara...meseriasa creatura

hai ca le-am zapacit de tot.

Deci, pe mine ma intereseaza ca folosind rom-ul stock instalat pe Note 2, sa pot sa schimb directorul de stocare al pozelor facute cu camera proprie din memoria interna de stocare de 16 gb pe cardul sd. De asemenea ma intereseaza sa pot accesa aceste poze de pe cardul sd prin intermediul widgetului nativ instalat (cel cilindric). In secundar ma intereseaza si transferul colectiei de muzica pe cardul sd si accesarea acesteia prin intermediul widgetului propriu, dedicat.