Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ca a aparut in lume, stiu. Inca de acum cateva saptamani aparuse prin Qatar sau mai stiu eu ce tara.

Intrebarea mea ii privea pe colegii de pe forum, daca ei au primit update-ul. Cu alte cuvinte, eram curios daca a aparut si pentru operatorii din Romania.

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Pe mine nu mă mai interesează..... oricum nu aduce mare lucru. Eu am custom rom pe telefon cu aplicațiile de pe Note 3. Și văd că merge fără probleme.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Va salut. Ar cineva ideea cum pot sa-mi dau seama daca incatorul sau cablul sunt defecet sau daca incarca bine la parametri normali  ?? am o problema la incarcare cand le folosesc impreuna telefonul se incarca foartee greu cred de la 10% pana 100% mi-a luat cam 7 ore poate chiar mai mult  , dar daca folosesc incatorul cu un alt cablu(de la o baterie externa) se incarca foarte repede , normal zic eu. Inital am zis ca este la ROM , dar vad ca acum chiar si dupa ce am schimbat romul tot la fel face.

Stai putin, ca nu pricep.

Deci, daca folosesti acelasi incarcator, dar cu un alt cablu, incarca asa cum trebuie, da?

Atunci schimba cablul, pare vinovat de problema ta.

Logica ar fi vreun contact nu foarte bun in mufa cablului.

Da scuze daca nu m-am exprimat cum trebuie. Dar exact asa este, am folosit acelasi incarcator(cel original) mereu eu am schimbat doar cablul, cu ala original se incarca foarte greu iar cu un cablu de la o baterie externa se incarca mult mai repede. Am folosit si aplicati galaxy charging lite si am urmatorii parametrii:

post-24-139436699686_thumb.jpg

post-24-139436705347_thumb.jpg

Edited by fLu

Dincolo de cum arata sau ar trebui sa arate cifrele in aplicatia aia, timpul mare de incarcare spune clar ca ceva nu e in regula.

Nu cred ca trebuie sa-ti bati capul prea mult cu lucrurile astea, pune un alt cablu si linisteste-te.

• 1 month later...

Eu asteptam un 4.4.2 oficial Samsung de N2 pentru ca baietii de Alliance sa faca un custom dupa el, caci dupa leak-uri le-am propus, dar nu fac. De asta asteptam mai mult, caci asa 4.4.2 am incercat si Samsung based si AOSP. :D

Edited by steff195

Azi am butonat un S5, noul One și G2. Ce ma impresionat......G2 cu al lui ecran......

Bineînțeles în Germania, fără să mă deranjeze nimeni.....

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Am verificat azi prin Kies daca a venit si pentru mine KK-ul. Inca nu.

Feri, S5-ul nu te-a atras? Asta dincolo de pasiunea pe care o ai pentru LG si despre care stiu demult.

Am tinut si eu S5-ul in mana pentru 1 minut intr-un magazin rosu si cred ca puteau sa faca mai mult decat acelasi plastic reeditat.

Am înțeles. Asa o fi fost modelul ăla, pentru că m-am jucat puțin la Vf cu un astfel de telefon si nu mi s-a părut să fie deloc așa.

Sau poate că neștiind de chestia asta, nu am fost atent la buton foarte tare.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk