Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Pana una alta...eu mi-am instalat acum [4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) ROM from Electron Team(E-team),vad ca este foarte laudat si are cam tot ce trebuie. Sa vedem in zilele urmatoare cum se misca

Link de pe xda:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016

http://youtu.be/jpOsC2VjE1k

• 2 weeks later...

Aveti idee de ce pe aplicatia de email Samsung imi da login failed si ulterior cand ii dau sa ma loghez imi da incorrect username or password? Daca introduc aceleasi date in browser, sa ma loghez de acolo, merge perfect.

Am dat si clear data si la fel, daca vreau sa configurez contul primesc aceeasi eroare.

Pana acum mi-a functionat fara probleme. Daca nu ar fi mers sa ma loghez nici din browser as fi crezut ca poate mi-a fost hackuit contul si schimbata parola, dar asa, nu stiu ce sa cred.

Edit: inainte de asta am primit un email de la Yahoo prin care mi se spunea sa imi setez ceva gen second authentification pentru mai multa siguranta. Asta sa impiedice aplicatia Samsung sa se logheze? In cazul asta ce ar fi de facut?

Pe Gmail vad ca merge. Deci clar Yahoo-ul ma f*** la creieri. :D

Edited by steff195

Nevasta-mea a incercat sa se conecteze de pe un calculator al unei firme la care era in vizita (in ciuda sfaturilor mele sa nu faca asta decat de pe calculatoarele de acasa sau firma unde lucreaza, i-am explicat ce-i cu keylogere-le, dar na-i cu cine). Si pentru ca firma aia iesea printr-un proxy de SUA, i-a refuzat accesul si am primit pe adresa de rezerva un mesaj in sensul asta (cum ca s-a blocat accesul de pe un calculator necunoscut, cu IP de SUA si imi recomanda sa introduc second sign-in). Nu am introdus si in continuare merge de acasa sau de la servici.

Vezi ce zic ei aici si aici.

Sau renunta la Yahoo si adu-ti mesajele in Gmail ;)

Daca e nevoie sa raspunzi la intrebarile de securitate, trebuie sa faci asta de pe web si apoi sa te conectezi pe clientulde email de la Samsung. Daca nu, nu-ti fa griji, isi va reveni ulterior. Patesc la fel cam la doua saptamani si pe Samsung S4 si pe S2. Cred ca expira conexiunea si in momentul cand dai reconectare ceva de la Samsung tipa ca nu-i bine. Blame Samsung.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ba da. Eu nu mai stiam raspunsul la intrebarile de securitate, dar aveam trecut mail de rezerva si mi-am putut reseta parola. Evident, am uitat iar raspunsurile la intrebarile noi pe care le-am setat ^_^

N-am inteles problema ta, candrei. Nu te mai poti loga pe yahoo, dar ai deja setat un mail de rezerva in yahoo? Daca am inteles corect, tot ce trebuie sa faci e sa ceri resetarea parolei contului de yahoo. Link-ul cu resetarea parolei iti va veni pe contul de mail de rezerva si ai rezolvat problema.