Clicky

Jump to content

Recommended Posts

a incercat cineva asta : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467810

ideea e ca trebuie sa renunt la s4 si tare ma bate gandul sama intorc la "vechiul" Note 2 caci tare bine m-am impacat cu el.

Note 3 are el ceva functii si cateva avantaje hardware fata de Note 2 dar nu cred ca se merita investitia

• 2 weeks later...
  • Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

mda... deci se pare ca trebuie sa imi fac iar curaj si sa ma apuc de rootat ca nu mai tine, samsung a anuntat cam ce o sa includa noul update pentru al nostru note 2 si o sa ramana asa cum ne a arat si Feri . Acum eu nu inteleg de ce mai stau si nu ii da drumu daca mare lucru tot nu au facut la el si ne dau doar ambalajul de la ciocolata.... Pana la urma mai mult ca sigur o sa renunt si la Samsung si o sa trec doar pe nexus si gata macar stiu o treaba... Eu nici nu cred ca o sa mai fac update-ul oficial si astept sa apara un ROM cu toate functiile lui note 3 si sa fie si stabil si bag root si gata sau daca nu trec direct pe cyanogenmod in cazul in care nu voi putea sa-mi cumpar un nexus

APP. chiar azi ma uitam asa in mare pe net sa vad cam cu cat se mai vine un N2 si am zis ca nu e adevarat , 12 mil ? , 14 mil telefon de 2 zile cu garantie orange , ce sunt preturile astea atat de scazute la un telefon care abea a facut 1 an :| chiar nu imi vine sa cred ca a scazut chiar atat de mult pretul

Exclusive: N7100XXUEMJ5 – Leaked Android 4.3 test firmware for Galaxy Note II (GT-N7100)   http://www.sammobile.com/2013/10/26/exclusive-n7100xxuemj5-leaked-android-4-3-test-firmware-for-galaxy-note-ii-gt-n7100/

Leak: Samsung's American Android 4.3 And Galaxy Gear Update Release Schedule For The Galaxy S4, S4 Active, S III, And Note II

http://www.androidpolice.com/2013/10/25/leak-samsungs-american-android-4-3-and-galaxy-gear-update-release-schedule-for-the-galaxy-s4-s4-active-s-iii-and-note-ii/

Sa traiti!

Am achizitionat si eu un Galaxy Note II 32 gb din Spania si am constatat ca nu are intrare pentru SIM, ci doar pentru microSD.

Am tot cautat pe forumurile din strainatate si am aflat ca se poate inlocui portul SD cu port pentru micro SIM.

A mai intalnit cineva problema asta? Ce sa fac?

• 3 weeks later...

poate pana la urma o sa fie portata si camera de la note 3 :D chiar ar fi marfa asta. Dar ce ne facem cu acel Knox ca din cate am inteles odata instalat apare acel KNOX counter iar in cazul in care vrem sa facem root o sa fie o problema , acum sa ma corecteze cineva daca gresesc ca poate nu am inteles exact cum sta treaba cu acel counter.

PS: SUPER din cate vad chiar a fost inclusa si "functia" knox void warranty 0  link1 link2

Edited by fLu

Well, hell, :D daca ma temeam de garantie nu faceam nimic din ce am facut pana acum cu telefonul si tineam totul stock. Personal cred ca daca nu am avut nevoie de garantie pana acum, la cat am forjat bietul telefon si nu a patit nimic, nu cred ca o sa am nevoie nici de acum incolo, asa ca nu imi prea fac griji in privinta asta. Si daca e, la o adica, o sa-mi asum responsabilitatea si o sa scot banutu' :D fie sa repar telefonul, daca mai merita, fie sa iau altceva.

Oricum, sunt prea multe care imi inclina balanta in favoarea root-ului, decat in favoarea unei eventuale nevoi de garantie, pe care, cum ziceam, s-ar putea nici sa nu ajung sa o folosesc. ;)

Edited by steff195

Din al doilea link e clar care sunt variantele:

1. Traiesti cu el si renunti la root (stiu, am fluierat in biserica)
  2. Astepti sa-l rezolve baietii (cele mai mici sanse, poate chiar zero)
  3. I se face mila (da, asta e cuvantul. Noi i-am adus aici si acum ne-o trag elegant) de noi si renunta.

Vi se pare ca s-au oprit brusc vanzarile de Samsung care au (sau vor primi) KNOX ? Asta spune si despre cam cat e procentul celor pe care ii afecteaza KNOX.

Well, hell, :D daca ma temeam de garantie nu faceam nimic din ce am facut pana acum cu telefonul si tineam totul stock. Personal cred ca daca nu am avut nevoie de garantie pana acum, la cat am forjat bietul telefon si nu a patit nimic, nu cred ca o sa am nevoie nici de acum incolo, asa ca nu imi prea fac griji in privinta asta. Si daca e, la o adica, o sa-mi asum responsabilitatea si o sa scot banutu' :D fie sa repar telefonul, daca mai merita, fie sa iau altceva.

Oricum, sunt prea multe care imi inclina balanta in favoarea root-ului, decat in favoarea unei eventuale nevoi de garantie, pe care, cum ziceam, s-ar putea nici sa nu ajung sa o folosesc. ;)

Steff-ule, nu fluiera in biserica, ca mi-e ca se supara vreun inaripat desenat pe peretii aia si te trezesti cu ceva chip insane care-si da duhul.

Aminteste-ti ce am patit eu. Evident, nu cred ca a fost de vina root-ul sau ce am facut noi acolo, dar ceva s-a intamplat si daca nu aveam garantie...he he... Sa arunci 2650 lei pe geam, nu cred ca e la indemana oricui.

Dar chiar si dupa experienta asta, tot i-am facut root, ca m-ai zapacit cu modul ala de sunet si nu mai am liniste.

Oricum, asta este un risc asumat. Tu, mai mult decat oricare dintre noi cei de aici, ar trebui sa treci sa aprinzi o lumanare in baracile de milioane de euro ale popilor, de la buget.

Doamne, futa-i. Pfff, stai c-am dat-o-n alte cele.

Oricum, din punctul meu de vedere, pot sa puna si mama knox-ului, ca eu numai rom stock am pus, niciodata custom si asa va fi si de acum incolo.

Doar root sa ma lase sa-i fac, ca nu se mai poate fara virusul lui Steff.

Telefonul asta chiar nu face doua parale din punct de vedere al sunetului, fara acest modul.