Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Feri, sper ca ai luat de pe xda, cu Knox inlaturat.  :D

[...]

Am luat exact varianta stock cu Knox,dar vad ca nu este activ...."inca".  Si inainte aveam 4.1.2 stock curat,cu contoarele resetate, de acea nu am luat varianta care se instaleaza prin cwm.

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Deci, cum merge? Cum arată? Chestii esențiale în plus?

De root te-ai interesat? Se face la fel ca la 4.1.2?

Că fără root nu-mi pot mări sunetul și deci, nu mă interesează dacă nu pot să-i fac.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

@mesersmith: Merge rootat, trebuie sa flashuiesti (ulterior, in recovery) un SuperSu mai nou, versiunea 1.65, cu "binarele" mai noi. Gasesti pe xda tot ce-ti trebuie. :D Dar asta doar daca vrei sa vezi cum e, daca nu, mai bine astepti sa apara ceva oficial. ;)

@Feri: in cazul asta nu cred ca vei avea probleme. ;)

Sincer, mare lucru încă nu ai pierdut. Personal nu sunt foarte încântat de această versiune. Vedem cum o fi cel oficial, sau variantele customizate. Revin mai târziu cu niște opinii și poze.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Deci:

-In general telefonul se misca destul de bine cu exceptia lagului prezent in dialer/contacte

-Semnal mai bun cu 3G fata de 4.1.2

-Semnal mai prost pe wifi(in cazul meu) fata de 4.1.2

-Nici urma de features de la Note 3

-Unele aplicatii arata ca naiba,de exemplu calculatorul

-La baterie nu ma pot pronunta inca ,dar aveti prtscreen din BBS

-Un mare avantaj este mutarea aplicatiilor pe SD card

-Navigarea pe net prin browser nativ cat si chrome este mult mai bun decat la 4.1.2

-In Quadrant dupa instalare am avut in jur de 7000 pct,dupa ce am instalat niste aplicatii am ajuns la 5300 pct. Pe stock 4.1.2 cu aplicatii instalate nu coboram sub 6500 pct.

Daca imi mai aduc aminte de ceva voi posta in continuare tot aici.

Concluzie:

Daca nu va grabiti...eu zic sa asteptati versiunea oficiala sau versiunile customizate de pe xda.

Iata si niste prtscreen-uri.

2013-10-05 19.18.38.png

2013-10-06 08.00.56.png

2013-10-06 08.01.06.png

2013-10-06 08.01.12.png

2013-10-06 08.01.19.png

2013-10-06 08.01.32.png

2013-10-06 08.01.36.png

2013-10-06 08.01.55.png

2013-10-06 08.02.21.png

2013-10-06 08.03.29.png

2013-10-06 08.07.30.png

Screenshot_2013-10-06-17-07-56.png

O sa fiu foarte dezamagit daca chiar asa o sa ramana , ma asteptam la muult mai multe de la noul update . Ma asteptam sa aduca pe note 2 cam toate functiile de la camera , acelasi UI si chiar si anumite functii noi + cele de la S pen ... mda :( o sa astept pana o sa apara un ROM pe XDA cu toate functiile de pe note 3 ca cu siguranta se va produce un astefel de ROM

Garantat n-or sa bage prea repede, desi sper sa ma insel.

Insa-mi amintesc ca la nu stiu ce prezentare a nu stiu carui telefon, parca S4, aparusera niste functii noi, pe care mai apoi le-a primit prin update oficial si Note2.

O parte dintre ele le vor baga, dar nu cred ca la update-ul din toamna.

Sper, totusi, sa nu fie asa.

Sunt un potential/dornic cumparator de Note 2 acum ca a aparut 3 si urmaresc sa se ieftineasca pana la Craciun cand o sa vina Mosu'. Am citit postarile pe aici si vad ca unele persoane pun folie pe ecran. De ce ? este chiar asa sensibila sticla ? Se pune pentru a o proteja cand telefonul sta in buzunar sau pentru ca S-penul zgarie sticla ? In plus nu scade sensibilitatea atunci cand se pune folia ?

Intreb asta in conditiile in care sotia mea are un S3 mini care e aruncat in poseta fara husa si nu are nimic(nu stiu daca are Gorilla glass)

Am vazut ca varianta "internationala" a Note 2 nu beneficiaza de gorilla glass, o prostie din partea Samsung.

In plus m-ar interesa cum se comporta telefonul daca este pus in buzunarul unor blugi mai stransi si te asezi. E pericol pentru ecran ? Intreb asta pentru ca la HTC-ul meu cu ecran rezistiv touch-screenul a cedat de doua ori la astfel de incercari.

Cui ii mai trebuie Note 3? O parte din functiile lui Note 3 au fost portate, dar functioneaza foar pe firmware-ul 4.3 leaked de la Sammobile.

Tutorialul si prezentarea le puteti gasi aici

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2467810

Video aici

https://www.youtube.com/watch?v=w29eHGy4xvI&feature=youtube_gdata_player

Edited by Mihnea

Foarte tare. Si mai tare ar fi fost daca s-ar fi portat anumite aplicatii la modul singular, adica sa le poti instala pe rand in orice rom.

Asa insa, esti obligat sa pui leak-ul modificat.

Oricum, sunt convins ca vor aparea in curand, poate chiar intr-un rom stock ulterior.

Exact la ce ma asteptam, abea astept sa apara un rom bun si stabil ca toate functiile lui note 3 mai ales cele de la camera. Cred ca mai dureaza o luna doua pana cand sa fie ceva concret si bun:D. Sunt mai mult ca sigur ca update'ul de luna viitoare o sa fie slab si nu or sa includa prea multe functii noi în el :(

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Avand in vedere ca m-am decis sa iau Note 2 citesc in fiecare zi ceva despre el pe net. Am gasit ca este la vanzare in varianta albastra. Pe site-ul oficial al Samsung nu este data aceasta culoare(pe care as prefera-o in dauna titanium grey). Chiar exista Note 2 pe albastru ?

Unde l-ai vazut ? Din cate stiu Carbon Blue e exclusivitate AT&T. Probabil de aceea nu apare pe site-ul Samsung

PS1

Samsung Galaxy Note (AT&T), Carbon Blue

PS2

Cred ca-i vorba de Topaz Blue. Oricum, ai grija la ce retele cunoaste.