Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Sa stii ca am citit review-uri si sunt cateva diferenta, care pentru mine conteaza. De exemplu marginile care cu siguranta vor fi cel mult lafel de mici ca pe S4 si pe Note 3. Arata foarte bine S4 fata de S3 si o sa vezi si cand va aparea. Se pare ca calitatea plasticului este mai ok, nu mult, dar si de la S2 la S3 este o mica diferenta in bine. Cel mai mult imi place din ce am citit ca butoanele de volum si power nu doar par mai ok, chiar sunt (nu stiu la Note 2, dar la S3 se misca din prima zi.. parca sunt butoane de "2 lei", chiar si cel de home nu se compara cu butonul de la iPhone...). Deci e de asteptat Note 3, dar cu un ecran de 5,9 inchi sa speram. 

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Nu cred.. cred ca sunt aceleasi butoane. Poate nu ai inteles la ce ma refer. Se vede in aceste poze comparative S4 cu Note 2, intre carcasa si buton este un spatiu mai mare, iar acestea se misca. Sigur si la Note 2 sunt lafel ca la S3..., dar vad ca fac si lucruri bune Samsung, cam greu fata de altii. Sa speram ca si butonul home e unul de calitate, la S2 si S3 mi-e si aiurea sa apas pe el.. se apasa ciudat si scoate un anumit sunet depinde de ce loc apas pe el.

Sa te uiti la butoane ca spatiul este mai mic pe S4, parca ceva gen iPhone. Sa speram ca si de calitate (asa sunt laudate in review, chiar ca atuu fata de S3). Sunt si mai curios avand marginile mici si probabil o grosime sub 9 mm cum va arata Note 3, poate, poate imi face cu ochiul, mai ales pentru bateria care sigur va fii ok.

post-111-0-75517000-1365875182_thumb.jpg

post-111-0-08388100-1365875190_thumb.jpg

Cand o sa am ocazia sa butonez din nou un Note 2 o sa ma uit. Sa le misti nu cum ai apasa pe ele sa le misti dupa spatiul acela de langa ele..la mine pe S3 se misca si nu e singurul am mai vazut si la altul. Din ce vad butoanele de pe S3 si Note 2 power si volum sunt identice, dar nu spun nimic pana nu vad cu ochii mei.  Oricum as vrea butoane de calitatea iPhone-ului, mai ales cel home pe Galaxy-uri. Cand apas la iPhone, parca e alta treaba..

@Razvann daca inteleg bine te referi la miscarea fata-spate(cum te uiti la display) a butonului de volum.

confirm ca la al meu Note 2 exista acel joc insa nu ma deranjeaza absolut deloc  , iar comenzile le ia fara nici o problema.

in alta ordine de ideii , nu crezi ca daca il faceau fix riscai sa se strice mai repede ? eu cred ca e mult mai ok sa aiba oarece joc , sa nu fie rigid.

Da, un mic joc este si este normal sa fie.

Imagineza-ti, Razvane, ce ar fi insemnat sa fie foarte fix.

Orice mica mizerie daca s-ar fi interpus acolo, ti-ar fi ingreunat miscarea lui.

Mai este si latimea acelui buton. Dupa cum vezi, este foarte ingust si asta face ca acel jos sa se observe ceva mai bine.

La telefoanele la care nu ai observat asta, presupun ca au aceste butoane ceva mai late si se observa mai putin.

• 3 weeks later...

Sa vina asa de repede 4.2.2?

Am gasit stirea pe facebook

Samsung Galaxy Note 2, Galaxy S3 to Receive Android 4.2.2 Jelly Bean OS Update by May End: Report

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=277392992397719&set=a.181250488678637.46411.180739898729696&type=1&theater

Feri, zvonurile astea despre data update-urilor Samsung sunt la fel de credibile ca o fata mare intr-o casa de toleranta :D Cred ca mai intai vor sa vanda S4 ceva timp, inainte de a lansa 4.2.2 pe terminalele vechi. Ar fi prea frumos, dar nu imposibil.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Pentru ca era ultimul terminal lansat de Samsung. Cand Note 2 va ajunge la vechimea lui S2 de acum, vei astepta si tu update cum asteptam eu pentru S2. Stii bine ca ultimele terminale lansate primesc primele update-uri.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Daca nici pe Note II nu au update-urile la zi...Nu vad de ce ar face update la 4.2.2.,  totusi peste o saptamana e Google I/O si sigur vom asista la un refresh al sistemului Android.Apoi nu cred ca o versiune mai noua cu o zecimala poate inlocui AirView, Smart Scroll, S Health. ;) .Nu?

@sp1tfire

Mda, ai și tu dreptate.

Eu totuși ma întreb de fapt cine este flagship la Samsung?

Galaxy S sau Galaxy N?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Nu conteaza ce flagship au in acest moment.Seria Note e pe locul doi la Samsung si Note II e ultimul dintre ele.Samsung are 3 telefoane si 2 tablete ce trebuie sa le tina updatate.La ce profituri au, nu cred ca pierd nimic daca fac pe placul cumparatorului.Din potriva, castiga clienti ;)

Pai cum sa fie pe locul doi din moment ce orice model  de Note a fost mult peste modelul de S dupa care venea?

Si pe Note2, update-urile sunt destul de la zi.

Eu am primit de curand inca un update, cu o alta versiune de 4.1.2.

In sfârșit ai reapărut ;)

Și la Vodafone a mai fost un update la 4.1.2 prin martie, dacă nu ma înșel...

Da, am reaparut. :P

Si da, acest ultim update, rezolva din cate am vazut, unele mici probleme ale precedentului update.

Printre ele amintesc durata de viata a bateriei, asta daca nu cumva mi se pare si autorotate bug, care bug la mine nu se prea facea simtit.

Tare curios sunt ce o sa aduca noul update pentru note 2 , eu unu presupun vom avea parte de noul touckwiz nature mai mult ca sigur si interesante ar fi noile functii de pe s4 de la camera dar acum ramane de vazut ce si cum :-?

• 2 weeks later...

In dimineata asta am vazut ca am primit o actualizare software , stiti despre ce e vorba exact? Acolo am vazut ca scrie doar : imbunatateste stabilitatea.

• 5 weeks later...

Da din pacata mai e de asteptat pentru 4.2.2 si nu stiu de ce am impresia ca o sa vina pe la sfarsitul anului :-? acum ramane de vazut .... Iar eu momentan nu am primit nici o actualizare momentan , telefonul il am de la VDF , sa fie asta problema ?

Nu ai cum ;)

Softul din captura este pt CSC "ROM".Dar il poti descarca de pe sammobile si instala cu Odin.Tot in captura se vede ca inca nu este disponibil prin Kies.

Poate ma lamureste cineva ce inseamna CSC "ROM".Stiam de CNX,ORO sau COA...dar de asta cu ROM nu stiu nimic.

@sp1tfire

Ne ajuti tu?Ca tot esti "tatic" pe sammobile ;)