Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Mihai, dc inseamna de ce sau daca? E atat de greu sa mai zabovesti o secunda in plus ca sa scrii sa pricepem si noi?

Unde e tacanitul ala?

IN incarcator?

Este permanent sunetul, cand nu e bagat telefonul?

Eu cred, din ce explici tu, ca e oscilatia in gol a incarcatorului.

Dar chiar si asa, tot nu trebuia sa se auda deloc.

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Eu la S3 am bara gri, deci devine la 4.1.2 la loc neagra ? Parca arata mai bine negru. Asa negru cu telefonul alb, da mult mai bine. A pus cineva 4.1.2? Nu stiu daca si pe Note 2, desi l-am butonat, mai exista acel "lag" cu 4.1.2 la intrarea in apeluri, mesaje, contacte, atunci cand am sters Ram-ul si aplicatile de pe fundal?

• 2 weeks later...

Dintre posesorii de note 2 mai are cineva aceasta problema?

La mine incarcatorul (cel standard din cutie cu mufa usb si cablu usb-microusb) scoate un sunet (tacanit/pacanit). Foarte incet, ce-i drept, il auzi dc apropii urechea. :huh:

Mai ciudat e ca sunetul se aude doar cand nu e telefonul conectat la incarcator. Dc conectez telefonul sunetul dispare :wacko:

Si mai ciudat e ca dc nu conectez telefonul, las incarcatorul singur un timp in priza sa tacane, cand il scot din priza nu se opreste sunetul, continua :blink:

?!

Mihai, dc inseamna de ce sau daca? E atat de greu sa mai zabovesti o secunda in plus ca sa scrii sa pricepem si noi?

Unde e tacanitul ala?

IN incarcator?

Este permanent sunetul, cand nu e bagat telefonul?

Eu cred, din ce explici tu, ca e oscilatia in gol a incarcatorului.

Dar chiar si asa, tot nu trebuia sa se auda deloc.

Da si eu am problema asta si chiar nu stiu de la ce poate fi , tacanitul este in interiorul incarcatorului , nu se aude chiar permanent atata timp cat incarca din cate am obs nu se mai aude dar dupa ce telefonu este incarcat full iar apare tacanitul iar daca-l scoti din priza mai dureaza cam 3-4 min sa dispara sunetul ...

Si as vrea sa ma mai ajutati cu ceva va rog , nu pot sa editez mutlitask adica nu am acel buton "EDIT" care apare la sfarsitul listei de multitask, aveti idee de la ce poate fi ???

PS: din cate am gasit pe net ar fi o problema din cauza branduiri softului de catre vodafone , am gasit pe VDF UK forum

Edited by fLu

Salutare tuturor!

Nu sunt chiar nou posesor de Note 2, il am de pe la sfarsitul lui Octombrie, dar acum mi-am facut cont aici, la recomandarea lui mesersmith, si am zis sa salut si eu lumea. Sper sa fie ok totul si cel mai mult, sa nu dau de specimene, ca pe alte forumuri. Mesersmith stie despe ce vorbesc.

O sa incep sa rasfoiesc si eu pe aici intre timp... ;)

:welcome: Bine ai venit steff și mă bucur ca esti printre noi. Åži la noi, ca și pe alte forumuri, au fost mici probleme, dar i-am domolit repede.

Oricum, n-o să fie asta o problemă.

Experienta și expertiza ta în materie de joacă cu rom-uri, cu sigurantă va fi folositoare colegilor pe care îi interesează acest aspect.

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2

Oameni buni, doua nelamuriri am si eu:

1. Cum scap de "reject call with a message" care apare in partea de jos a ecranului, cand primesc un apel? Gasisem odata undeva, dar al naibii daca mai gasesc. Poate a disparut optiunea odata cu vreun update...

2. Cum pot modifica in cadrul dialerului standard sa nu imi mai arate numerele asa: 07xx xxx xxx, ci 07xxxxxxxx? Nu ar fi problema de dialerul stock, caci eu folosesc ExDialer, care, daca ii debifez "format phone number", imi arata numerele cum vreau eu, dar cand apelez pe cineva, sau sunt apelat, intra stock-ul, care mi le arata despartite cifrele, desi contactul respectiv e recunoscut. Am schimbat limba sistemuluui pe romana, caci eu folosesc pe engleza (us), m-am gandit ca poate de aia le arata asa, dupa sistemul lor, dar tot asa le arata.

Edited by steff195

La a doua problema si eu m-am chinuit nitel, insa nu am gasit rezolvare, alta de a instala nu stiu ce programe.

Nu mai tin minte despre ce softuri era vorba, pentru ca nu agreez ideea.

La prima problema, nici nu m-am gandit vreodata, pentru ca nu m-a deranjat. De altfel, abia daca observ uneori acea optiune.

Pe tine de ce te deranjeaza?

1. poti sterge toate mesajele sau adauga altele custom din Phone-Settings-Set Reject Messages n-am ideea daca poti dezactiva facilitatea, uneori e enervanta

2. in multe locuri am vazut ca lumea spune de Locale (eu nu gasesc Locale settings) sau Language. Pus pe English UK cica n-ar mai sparge in bucati. ei bine, mie nu-mi merge. mai fun e ca pe masura ce derulez in call log, numerele din lipite cifra langa cifra se refresheaza si se sparg in grupuri. Live entertainment, zau daca nu :D

Bine v-am gasit tuturor!

Pana la urma cand se lanseaza update-ul la 4.1.2 la noi?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Salut!

Decat sa stai sa astepti dupa update mai bine iti iei 4.1.2. si il flashuiesti prin Odin. Tot stock e.

Edited by steff195
  • 3 weeks later...