Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Si in plus, cum faci sa setezi in fiecare luna de cand pana cand tine perioada de facturare?

Watchdog-ul ma lasa sa setez prioada asta, sa ma anunte la cat vreau eu si sa-mi taie net-ul la cat vreau eu. Face si androidul, dar nu tot si deloc suficient.

Face fix acelasi lucru. Nu incerc sa te conving , e treaba de principiu si te inteleg. De dragul argumentatiei arunca un ochi la cazul de fata (in atasament). Oricum sunt de acord ca unele treburi pur si simplu nu merg fara root, dar fiecare decide in functie de necesitatile personale.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

post-211-135448498719_thumb.jpg

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Da, am vazut si eu setarea aia, dar cum o faci sa se repede luna de luna, de pe 20 luna asta, pe 21 luna urmatoare?

Trebuie sa stau eu in fiecare luna si s-o setez? Sau se schimba singura in fiecare luna? De unde stie luna urmatoare intre ce date am eu nevoie sa monitorizeze? Sau schimba doar luna si raman zilele setate?

In alta ordine de idei, cred ca ai incurcat putin lucrurile, eu nu sunt adeptul root-ului sau a custom rom-urilor, asa incat nu cu mine trebuie sa te "certi".

Totusi, cum nimeni nu se naste invatat, eu sunt deschis la tot ce e interesant, chiar si la data usage din android.

Sorry daca a sunat a polemica, departe de mine intentia... pur si simplu m-am legat de exemplele concrete pe care le-am gasit in discutie. Apropos de data usage se schimba luna si ramane intervalul setat. Culmea e ca eu sunt adeptul rootului in general doar ca in cazul Noteului inca nu am avut suficiente motive...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Chiar nu despre polemica e vorba. Pana la urma suntem aici cu totii ca sa mai invatam unii de la altii.

Eu clar nu am stiut faza cu disable la anumite aplicatii, in schimb, la data usage nici nu m-am deranjat sa ma uit, pentru ca nu mi-a placut de cand l-am vazut prima data.

Scris de pe cel mai tare patefon din lume, Note2

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o gasesc eu.

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o gasesc eu.

@meser nu fi carcotas.....lasa l sa isi ia odata phabletu' ca iti trimit eu follia ca sa poti sa ii faci cadoul cum ai promis ;)

Kali, i-o cumpăr daca n-o mai gasesc pe aia si tot ma tin de cuvant... :wub:

Eu astept un filantrop aici pe forum sa zica...."bah daca voi ii dati huse , folii etc etc, uite ca ii cumpar eu Note ul" ;)

.......deci sa asteptam ca Inno pe aia cu Mosu' nu cred ca o mai digera :D

Vad ca s-a rezolvat si problema sunetului pe sopcast.Am vazut pe un alt forum.

Cred ca nu este nici o problema daca postez .apk-ul.

Cand dispare imaginea apasa pe ecran si cand apare semnul de stop da pe el si apoi pe play si va reapare imaginea

HDPlayer-0.9.0-121207.apk

HDPlayer-0.9.0-121207.rar

Si vad ca acusi o sa avem parte de update la 4.1.2 :rolleyes:

http://www.sammobile...f-new-features/

Some of the Android 4.1.2 new features:

• Android 4.1.2 – JZO54K
  • New Additions in Notifcation Toggles
  • Notification Panel can now be customized
  • Brightness Slider in Notification Panel Can Now Be Disabled
  • Multi-View Can now be disabled
  • Browser Is Smoother Then Before
  • Status Bar has been changed from Grey to Black
  • Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)
  • New Ink Effect On Lockscreen
  • New Group Cast Application

Keep an eye on @SamKiesUpdates to get the latest information on Official Firmwares for your Samsung device.

You can update your Galaxy Note II through Samsung KIES or by using OTA.

Vad ca s-a rezolvat si problema sunetului pe sopcast.Am vazut pe un alt forum.

Cred ca nu este nici o problema daca postez .apk-ul.

Eu nu pot sa vad apk-ul postat in Tapatalk. Poti sa il mai pui odata.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Incerc, dar sa mor dacă știu cum să atasez. Poze știu să pun.....

Și am închis pc-ul.Încearcă să intri din browserul telefonului pe forum mobilissimo și atunci se vede aplicația.

Sent from my Galaxy Note 2

Dintre posesorii de note 2 mai are cineva aceasta problema?

La mine incarcatorul (cel standard din cutie cu mufa usb si cablu usb-microusb) scoate un sunet (tacanit/pacanit). Foarte incet, ce-i drept, il auzi dc apropii urechea. :huh:

Mai ciudat e ca sunetul se aude doar cand nu e telefonul conectat la incarcator. Dc conectez telefonul sunetul dispare :wacko:

Si mai ciudat e ca dc nu conectez telefonul, las incarcatorul singur un timp in priza sa tacane, cand il scot din priza nu se opreste sunetul, continua :blink:

?!