Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Facand root cu ce v-am atasat aici si instaland aplicatia asta: https://play.google....re.triangleaway

Nu se creste counter-ul. Stiu, aplicatia costa 8 lei, dar Chainfire a muncit pentru ea si 8 lei costa un citro, sau "o bere" cum spune el.

Faceti root prima data si apoi vedeti daca a crescut counter-ul. Mie mi-a ramas la 0 fara aplicatia Triangle Away.

Daca pui ROM custom, atunci trebuie.

Cu atentiile de rigoare, sa nu va faceti telefoanele caramizi!

Se despacheteaza arhivele -> Download Mode la Note -> se pregateste Odin -> se alege fisierul md5 din arhiva si se trece in PDA, restul ramane neatins.

Download Mode e Volume Down cu Home si apoi Power On.

Edit:

Cei 50GB DropBox ii primesti doar o singura data, atunci cand permiti telefonului tau Samsung S3 sau Note 2 sa se conecteze la contul tau de Dropbox.

CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.zip

Odin3-v1.85.zip

• Replies 634
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am dat peste un bookmark mai vechi cu Must have apps for the Galaxy Note 2 si am zis sa postez si aici. Eu si acum am mai descoperit cate ceva sa imi placa. Daca il stiati e ok, daca nu, e super.

Gata. M-am hotarat. Sunteti deja prea multi. O sa-mi iau la anul Note 3 cu Windows si atunci sa va vad

Si daca o mai gasesc, iti fac si eu cadou o folie pt note 2, folie pe care am avut-o inclusa la o husa. Treaba e ca nu stiu ce am facut cu ea, ca nu am mai vazut-o prin casa. Dar ia-ti tu note si o ga

Posted Images

Nu Deio, nu ai inteles. Eu te intrebam daca exact in varianta pe care ai facut-o tu, se fac actualizarile cu Kies in mod normal, fara alte interventii.

Daca pui rom custom, adio Kies, dar la root stiam ca nu sunt astfel de probleme. Si de asta te intrebam de aspectul asta, pentru ca urasc odin-ul si tot ce inseamna custom rom si toata joaca asta. Si vreau, chiar si daca fac root, sa se update-ze prin kies sau OTA.

E simplu, faci root, apare un update OTA sau Kies, pierzi root-ul.

Cu OTA Keeper, il pastrezi, indiferent de model telefon, conditia este sa ai partitie EXT4. Si SuperSU Pro stie "root survival", dar pe bani.

Daca pui custom ROM, nu este adio Kies, decat update. Oricum iti pui custom ROM sa ai o "libertate" si mai mare :P

Ai un avantaj important la root: Backup cu Titanium Backup. Kies nu salveaza datele aplicatiilor sau ale jocurilor. Pentru unii e important.

Are si Asus AppBackup, dar doar daca detii un telefon/tableta de la ei. E salvator.

Da, stiu de el si uneori mi-a lipsit.

Inteleg ca programul asta repune tot ce ai avut pe telefon inainte de factory reset, nu?

Eu folosesc my android application de pe play, care-mi arata toate pe care le am sau le-am avut, pe toate telefoanele prezente sau trecute.

Cu toate astea, Titanium e mult mai bun.

Ma mai gandesc si-l astept pe Feri sa faca :P

De pe telefon, intri in aplicatia Dropbox si-ti creezi un cont.

Apoi, eu am intrat de pe pc la get started daca imi amintesc corect si am urmat o serie de pasi. Am senzatia ca a trebuit sa fac minim 5 pasi din 7.

Dar s-a mai discutat pe forum despre asta, daca nu ma insel la sectiunea S3.

Facand root cu ce v-am atasat aici si instaland aplicatia asta: https://play.google....re.triangleaway

Nu se creste counter-ul. Stiu, aplicatia costa 8 lei, dar Chainfire a muncit pentru ea si 8 lei costa un citro, sau "o bere" cum spune el.

Faceti root prima data si apoi vedeti daca a crescut counter-ul. Mie mi-a ramas la 0 fara aplicatia Triangle Away.

Daca pui ROM custom, atunci trebuie.

Cu atentiile de rigoare, sa nu va faceti telefoanele caramizi!

Se despacheteaza arhivele -> Download Mode la Note -> se pregateste Odin -> se alege fisierul md5 din arhiva si se trece in PDA, restul ramane neatins.

Download Mode e Volume Down cu Home si apoi Power On.

Edit:

Cei 50GB DropBox ii primesti doar o singura data, atunci cand permiti telefonului tau Samsung S3 sau Note 2 sa se conecteze la contul tau de Dropbox.

Hai ca ma bag la un root chiar acum,doar sa incarce un pic telefonul bateria ;)

Deci mai ramane @mesershmith ;)

Feri, scuze, telefonul era prin bucatarie si nu l-am auzit.

Si Adi, i-auzi, o husa moca... :P

Asa trebuie setat Odin-ul? Nu am lucrat niciodata cu el si-l urasc. Nu mai trebuiesc alte bife sau mai stiu eu ce?

ScreenShot003.jpg

Si pentru unroot in caz ca e nevoie? Cu ce se face?

F. Reset Time nu inseamna factory reset ci Reset Flash Timer. E bine sa fie bifat, reseteaza contorul de flash.

Corect inseamna "Force Reset Timer", dar nu o face. Counterul creste, depinde si de telefon.

V-a crescut la careva counterul la root? Nu ar trebui.