Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Samsung Galaxy Note 8, zvonuri, știri, imagini (totul despre telefon)

Recommended Posts

De scazut nu vad sa scada mult pretul. Nici la s8 nu a prea scazut si e deja de cateva luni bune

Pe Emag vad ca e in precomanda cu 4500, insa e varianta dual sim. Stiu ca la toate modelele Samsung varianta dual sim era cateva sute de lei in plus.

Si S8-ul era 4000 lei si acum e 3000 si ceva.

O sa vedem. Oricum, daca Telekom-ul mi-l da in rate, asa cum mi-a dat panarama asta de 7 edge, o sa-l iau.

Chiar nu stiu. Dar de exemplu, eu la 7 edge nu cred ca pot pune doua sim-uri, desi am slot de card pe acelasi suport cu sim-ul.

Iata ce spune Gsmarena:

Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

S8 e la 2999 la PCGarage. Au scăzut prețurile mai repede la S8 decât la alte telefoane. S7 e ăncă 1999 la eMag.

Pe Emag vad ca e in precomanda cu 4500, insa e varianta dual sim. Stiu ca la toate modelele Samsung varianta dual sim era cateva sute de lei in plus.
Si S8-ul era 4000 lei si acum e 3000 si ceva.
O sa vedem. Oricum, daca Telekom-ul mi-l da in rate, asa cum mi-a dat panarama asta de 7 edge, o sa-l iau.
De ce ți-ai face rate pentru un telefon?

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

din pacate, cat de mult mi-a placut seria Note 5 si chiar si 7 (mai putin problema lui), deja Samsung nu se opresc din a mari fizic dispozitivul...puteau sa lase Note 7 cu un screen to body ratio de 83% si 6" nimeni nu se supara...deja vreau sa il testez sa vad daca imi mai incape in buzunare, mai  ales in vestimentatia de vara

5 hours ago, soare said:

De ce ți-ai face rate pentru un telefon?

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Cei de la Telekom, nu stiu daca pentru toata lumea sau numai pentru clientii cu vechime in retea, in functie de credibilitatea lor din cate am inteles, ofera acestora un fel de rate direct in factura, fara dobanzi si alte adeverinte sau mai stiu eu ce.

De exemplu, pentru panarama de S7 Edge, mi-au dat 500 euro si platesc 93 lei parca pe luna, timp de 2 ani.

Acum ma astept sa-mi dea cel putin 3000 lei.

Cica apare note 8 cu 4GB ram si o sa fie cu 1000 mai ieftin. Ce ziceti de asta?

Aseară am fost în Băneasa Shopping. Mă așteptam să stau la coadă. De unde, mâncau semințe la standurile cu Note 8. Cât despre asemănarea cu S8, nu era greu să-l recunoști care e unul și care altul. Note are pix ;)

Grosimea nu e deranjantă, fiind îngust. La senzorul de amprentă, nu mai atingi camera, atingi chestia aia dreptunghiulară dintre cameră și senzorul de amprentă. Nu știu ce e, bliț sau un alt senzor.

Ecranul e așa cum te aștepți de la un Samsung.

Mă așteptam să văd un DeX în funcțiune. MS a avut câteva săptămâni un dock de-al lor cuplat cu un monitor, mouse și tastatură, pe care te puteai juca să vezi ce vrei, la Media Galaxy în Timișoara.

Felicitări vouă ca vă tine buzunarul. Eu de amu' în colo voi merge pe low cost ca și la aeroplane...
Diferența, îl bag într-un TV....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Via @Nicolae Minga am aflat azi despre topicul de pe Softpedia unde un utilizator s-a plâns de "light bleed" în cazul lui Galaxy Note 8. Am dat un search şi am băgat de seamă că şi pe XDA Developers există reclamaţii privind această problemă.
      Având în vedere că Note 8 abia ce a fost pus în vânzare, mă gândesc că problema este la o scară mai largă dacă în acest răstimp mic s-au semnalat mai multe cazuri. Dacă se mai confruntă cineva cu aceste scăpări de lumină de la îmbinări, să posteze aici imaginile ori clipul.
      Încercam să astfel să atragem atenţia Samsung să rezolve deficienta în cazul unităţilor aflate încă în producţie!

Samsung Galaxy A3 (2016)

Mobilissimo.ro prezintă telefonul Samsung Galaxy A3 (2016), un model cu preț de 1.159 lei, un device entry level al anului 2016. El aduce un ecran HD de 4.7 inch, dar și un design pe bază de panouri din sticlă (fata/spate) și o ramă metalică solidă. Avem parte și de un procesor Exynos, 1.5 GB RAM și 16 GB stocare. În spate se afla o cameră de 13 MP și în față una de 5 MP. O baterie de 2300 mAh e inclusă.

Samsung Galaxy A3 (2016) prețuri actualizate

eMAG.ro Cel.ro evoMAG.ro F64.ro Compari.ro  
      Samsung Galaxy A3 (2016) Unboxing

Samsung Galaxy A3 (2016) Review

curând

Samsung Galaxy A3 (2016)

Samsung Galaxy A5 (2016)

Mobilissimo.ro prezintă telefonul Samsung Galaxy A5 (2016), un model midrange cu dublă fațetă din sticlă și ramă metalică. El costă 1.415 lei pe plan local și aduce două panouri 2.5D Gorilla Glass 4, în față și spate. Beneficiem de un ecran Full HD de 5.2 inch pe acest handset, dar și un procesor octa-core Qualcomm Snapdragon 615, 2 GB RAM și 16 GB stocare. În spate se află. o cameră de 13 MP cu stabilizare optică.

Samsung Galaxy A5 (2016) prețuri actualizate:
      eMAG.ro Cel.ro evoMAG.ro MarketOnline.ro QuickMobile.ro ITGalaxy.ro Compari.ro  
      Samsung Galaxy A5 (2016) Unboxing

Samsung Galaxy A5 (2016) Review

curând

Samsung Galaxy A5 (2016) Galerie Foto

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 Edge prețuri actualizate:

Samsung Galaxy S7 Edge Unboxing

Samsung Galaxy S7 Edge Video Review

Samsung Galaxy S7 Edge Galerie Foto

• By Merry
      Am o problema cu telefonul meu Samsung S6. L-am primit acum cateva zile de la o ruda din strainatate, iar singurele lucruri pe care le pot face pe el e sa sun si sa trimit mesaje. Nu ma lasa sa instalez nici o aplicatie deoarece imi spune ca am memorie insuficienta. I-am dat resetare la setarile din fabrica, am intrat la stocare si in decursul a 5 minute priveam cum memoria de la 13 gb ajungea la 600 mb, fara ca eu sa instalez ceva. Desi eu nu am absolut nimic instalat pe el. De asemenea nu imi merg nici datele mobile. Imi puteti spune va rog care este problema si ce rezolvare exista? Multumesc anticipat.
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

Important Information

Terms of Use