Clicky

Jump to content
Mihai

Sportivi români / Echipe românești

Recommended Posts

Da asa este. Și mai sunt șoapte ca madam "laughing fish" Theresa May, vrea sa privatizeze sistemul de sănătate. Și pentru asta, normal trebuie sa fie în paragină.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ultima dată când am avut de-a face (nu eu personal) sistemul medical de stat a fost la datorie. Poate cei de la Wimbledon au contractat vreo firmă, nu cred că se bazează pe sistemul medical de stat. Poate a durat mult să ajungă brancardierii acolo, dar tot nu scuză întârzierea.

Simona a început să-și exorcizeze demonii așa cum trebuia, Sorana joacă foarte bine. Acum se vor întâlni în semifinala de la China Open (pentru că eu cred că Sorana o va bate pe Ostapenko).

Ia să reînviem topicul. Simona face niște meciuri fantastice, cel de azi cu Kerner a fost absolut superb. O să mă uit diseară la meci, pe Eurosport. Și meciurile din sferturi și optimi au fost la fel de grele. Simona a umblat exact acolo unde trebuie, la gândire. Asta îi lipsea și se pare că e asul din mânecă de care avea nevoie. Nu pot decât să fac o plecăciune în fața ei, indiferent de ce se întâmplă în finală.

PS: locul pe care este Kerber acum e irelevant. E în mare formă și sigur va ajunge în top 5 în curând.

Sa recuperezi de la 6:5, 40:15 în setul decisiv....chiar a lucrat la gândire. Meciul a fost superb și extrem de tensionat. Eu la 8 am început orele si deschideam din 2 în 2 minute telefonul sa vad cat mai e scorul.

Am descărcat aplicația Australian Open, am activat notificarile și am văzut că o să trimită notificare cand se termina meciul. M-am uitat la scor, era 8:7 si nu mai stiu cat la game si am închis telefonul. După aproximativ 1 minut, telefonul a vibrat si ecranul s-a aprins, arătând notificare de la aplicație. Mi-am dat seama imediat că a câștigat Simona.

Sent from my Galaxy S8 using Tapatalk

Nu am apucat să aud la radio pe drum că Angelique a revenit și că e 6-5 pentru ea în setul final. Când am ajuns să aflu rezultatul de la colegi am rămas ca lovit de trăznet. Trebuie să văd meciul cu Kerber. Eu sper să o bată pe Wozniacki, deși Caroline e una dintre preferatele mele. De-abia aștept să le dea peste bot cârcotașilor. Eu cred că Simona joacă mai bine ca-n 2017. În finala de la AO 2018 se va juca și locul 1 WTA.

Nu am văzut finala, am avut treabă. Am citit că și finala a fost din aia dureroasă. Îmi pare rău că nu a reușit să câștige, Wozniacki e printre singurele care-i putea pune probleme. Statistica meciului e clar în favoarea Simonei, dar a avut mai multe greșeli neforțate. Lista e aici.

Însă am văzut că ea a câștigat ceva mult mai bun: mentalitatea de învingător.

Aseară Simona a bătut-o pe Sloane din nou. Mai greuț, dar iar a bătut-o. Hai cu US Open!!!

Darren Cahill tocmai a postat acest video. E chiar fain, imaginile sunt și mai faine. Merge și fără muzică.