Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
berila_mz

Huawei Mate 9 - Impresii

Recommended Posts

Cateva cuvinte despre urmasul lui Mate 8.

Am creat acest topic pentru cateva discutii despre Huawei Mate 9, stiu ca nu e un telefon la fel de popular ca Samsung Galaxy seria S, dar cei cativa posesori pot sa isi exprime aici multumirile si nemultumirile despre acest telefon.

Personal incepand de azi sunt fericitul posesor al unui Mate 9, cumparat resigilat de la eMag (2.379 RON, cu ceva depasire a bugetului peste pragul psihologic de 2.000).

Prima impresie e ca telefonul e MARE, avand in vedere trecerea de la Nexus 5 si LG G2. Bateria urmeaza sa o testez pe parcursul zilelor urmatoare. Ecranul nu are folie, acest model are folie aplicata de Huawei? In rest telefonul e impecabil si fluent.

Trimis de pe al meu MHA-L29 folosind Tapatalk

Edited by berila_mz

Începusem să mă simt de parcă aveam Lumia :D

Ambele Huawei pe care le am, Mate 8 și P9 Lite au venit cu folie aplicată din fabrică. Nu de sticlă, normală. Probabil au renunțat să mai aplice, de tu nu ai.

Cu mărimea te obișnuiești. Numai să pui husă cu priză bună. Dacă pui.

Probabil folia a inlaturat-o primul "proprietar" dupa cumparare si apoi a returna telefonul. Pentru o reducere de 420 RON imi pun o folie de sticla. ;)

Caut o husa Ringke sau Spigen cu o priza buna pentru mana. Oricat de mare as avea mana (1,91 m inaltime), tot nu simt telefonul in siguranta cand il tin intr-o singura mana. Aveti ceva recomandari pentru husa si sticla securizata?

@Innoxius, tu ce varianta de Android si EMUI ai pe al tau Mate 8?

Prima problema. Telefon folosit normal, inchis/blocat (stand-by) din buton power, pus in buzunar.

Dupa 10-15 minute deblocat prin amprenta pentru a verifica emailul si surpriza este urmatoare:

e8948bde1a43e5b18ab3b7c1aeec9a8a.jpg

In orice meniu sau aplicatie intram, la fel arata.

Dupa restart telefonul revine la normal.

Da, ai dreptate, exista o posibilitate sa nu fi fost blocat ecranul si sa fi activat acea functie in buzunar...
Dar de ce si-a revenit dupa restart? :D

Probabil că Modul dezvoltator se resetează la OFF după restart. Destul de greu să ți se activeze în buzunar. Tras în jos (sau tap dacă ai activată tasta de pull-down în bară), tap pe Setări, tap pe meniu Mod dezvoltator, tap pe butonul ON-OFF, tap pe OK (că te întreabă dacă vrei asta), tap pe ON-OFF la setarea respectivă. Cam multe atingeri.