Jump to content
Alex Sicilianul

tv samsung ue32eh4000w wifi

Recommended Posts

buna seara, as dori sa stiu cum fac sa bag wifi fara cablu la tv samsung ue32eh4000w? am incercat sa fac din tv dar nimic parca nici nu are setari wifi sau conectare....sau daca pot pune update cu tel la tv? astept raspuns ms. am wifi tp-link...

Edited by Alex Sicilianul

Dacă TV nu are wifi(sunt pe telefon și nu am timp să citesc specificațiile) .....update se poate face de pe un stick ;)

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

E un fel de stick...pentru televizoarele samsung.

Adaptor wi-fi prin care prinzi wireless..

Costa in jur de 100 de lei din cate stiu..

Alt fel..poti baga direct mufa de internet si functioneaza.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

pai domnu scootch98 la tv meu nu are mufa de internet doar daca cumpar sticku...

problema mai e si ca sunt in italia si trebuie sa ma interesez unde au stickuri pt tv...si vroiam sa stiu daca merge cablu sau fara stick ceva de genu...

Edited by Alex Sicilianul

E un fel de stick...pentru televizoarele samsung.

Adaptor wi-fi prin care prinzi wireless..

Costa in jur de 100 de lei din cate stiu..

Alt fel..poti baga direct mufa de internet si functioneaza.

Daca ar fi fost Smart TV. Dar nu e.Si nu are setari WiFi din aceleasi motive. Nu e Smart TV.

Singura modalitate de a vedea ceva de pe net este cu Chromecast sau ceva asemanator.

Cat despre update de soft de pe net, cum zicea colegul Feri. De pe stick USB. Conform aici, unde zice

WHILE UPGRADING:

- Do not pull the USB Memory drive out.

- Do not unplug the power cable.

- Do not turn off the TV.

WARNING

Pulling the USB Memory drive out or unplugging the power cable will cause a firmware error or main board failure. Firmware errors and main board failures are not covered by Samsung warranty policy.

Si conform suportului de pe chiar pagina italiana a produsului

ala de italia l-am descarcat si eu dar trebuie sa ma duc azi la trony sa cumpar si stick usb de memorie sa il am de rezerva...

si am fost adineauri la trony sa vad de stick wifi dar nu aveau...aveau antena-usb tp-link cum am si la cablu aparat patrat dar pe cutie scria ca era pt leptop nu zicea ca era si pt tv...am uitat sa ii intreb pe aia...bo...asa ca va intreb si pe voi era bun ala antena-usb? astept pana la ora romaniei 5 ca la mine e ora 4...ms astept raspuns.

Tu in primul rand trebuia sa intrebi la Sony daca faci treaba cu acel stick wifi ;) Suporta televizorul?

Asa ca pana nu ai informatia asta nu vad de ce ai cumpara acel adaptor wifi......

LE. Acum vad ca nu suporta wifi....deci nu mai cumpara nimic. daca vrei sa-l faci smart....rezolvarea este chromecast ;)

Untitled.jpg

Da, mi-a rămas Sony în cap de la alt topic. Oricum, singura soluție ce ii rămâne este chromecast.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Da..amazon fire tv era mai ieftin ca chromecast..si-a luat @deiuma cand avea nevoie.

Tv box-urile sunt chinezesti..se gasesc si la 25-30 euro..cu vreo 2 gb ram si un quad core..sunt independente de telefon/tableta/pc.

Nu vorbeam de pret..ma rog..eu nu mi-as lua asa ceva...niciunul dintre ele.

Singurul televizor e Sony..varful de gama..atat ..astia inventeaza culori ,fara alte briz-briz-uri+sistem home 5.1 home cinema sony dedicat..preferabil wireless.