Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! Când va fi realitate rețeaua 5G în Romania? De vreme ce avem un 4G de calitate (comparativ cu Franța, Germania etc), la noi va fi mai târziu? Întreb și eu!?!?!

Edited by T3O

Hei Alex ! In primul rând vreau să spun că urmaresc fiecare podcast mobilissimo si că faci o treabă extraordinara,  ține-o tot așa.  Întrebările mele ar fi:

1. De ce crezi că telefonul de gaming de la Lenovo nu primește aproape deloc atenție? Pe net sunt foarte puține review-uri (dacă le luăm doar pe cele in engleză pot fi numărate pe degete) iar ca disponibilitate văd că nu e de găsit pe nicaieri. 

2. Crezi că dacă as lua un ROG PHONE 3 de pe quickmobile (au preturi foarte bune dar sunt variantele de China din ce am înțeles) ar putea fi probleme cu semnalul sau aplicațiile? 

3. Ai vreo recomandare de alt telefon exceptând pe cele de mai sus în jurul sumei de 3500 -4000 de lei ? Nu mă interesează deloc camera si nu am preferințe de vreun brand. Ceea ce caut este un ecran bun,  baterie bună,  sunet și performanță cat mai bune . 

Multumesc mult pentru răspunsuri !

Salutare! Nu-s Gorilla din Manilla (respect pe Cassius Klay - Muhamad Ali). Așa mai din topor: Care e diferența dintre GorillaGlass 4 și 5 , ori 6? Sunt mai bune dar cum? Chiar am primit o întrebare de genul Gorilla 5 pe spate 6 pe față ... am rămas interzis?!?!?!

Când faci una cu Dan Cadar? Cu voi (Mobilissimo) am crescut de pe vremea când Iphone 1, EtenGlofiish, HTC, Nokia cu symbian. Dan mai e singurul pe gustul meu. Mai e unul în românește dar nu e din țara noastră și nu e tot timpul ca voi! Mi-ar plăcea mult o discuție cu Dan ... interviuri, schimburi de experiențe, idei, opinii. A! Și un review la P40 pro+ ? Hai că "vă iubesc prea mult"! Scuze de conținut prea mare :) . Sfârșit de vară fain! 

Salut Alex,

Am si eu 2 intrebare. 1. Cum pot sa vad ce procentaj am la baterie externa? Ma gandeam la o aplicatie.

2. Daca bateria externa este incarcata la maxim si nu o folosesc o vreme isi pierde din energie?

Multumesc

Salut! Vin cu trei întrebări:

1. În afară de Samsung, Huawei, Motorola şi Royole cine mai scoate mobile cu adevărat pliabile?

2. Un telefon cu butoane bun; ca pentru tata stii? Nu prea mare, simplu, KaiOs dacă se poate?

3. Review la P40pro+? Mulţumesc!

Buna Alex. Crezi ca folosind incarcarea normala la un telefon cu facilitatea de incarcare rapida prelungesc semnificativ durata de viata a bateriei? Pe un smartphone cu incarcare rapida exista mai multe trepte ale incarcarii? Nu sunt 'presat' sa imi incarc foarte repede telefonul.

Mai am ... de data asta două: 

1. Ce zvonuri sunt legate de relansarea BlackBerry?

2. Motorola Edge+ are e+sim?

una bonus + doar dacă se poate. Danemarca are deja implementat 5G şi până la sfârşitul anului va fi realitate pentru majoritatea însă la un anume preţ. Înţeleg că Ericsson baga tehnologia iar asta se reflectă la contracte ciudate pentru conectare şi abonamente scumpe. Dacă nu va fi nici la noi Huawei la antene, infrastructură cu preţuri moderate pentru noi, voi cum observaţi un 5G cu preţuri overload? Mulţumim! O toamnă aşa cum vă place!

1. Vine Motorola RAZR5G flip la noi?

2, Sharp zero2 are 240 Hz şi ... merge. Aşa am văzut prin site-urile de prin Japonia. Când se va generaliza...

3. Puteţi influenţa cu ceva pe cei de la conducere privitor la moduri online de predare la şcoli? Înţeleg că sunteţi pricepuţi şi în avangarda cunoscătorilor în domeniu. Mă gândeam la o indicaţie, o platformă, un memoriu sau cel puţin recomandări. Pe toţi părinţii ne afectează lipsa de coercitudine la nivel de implementare a tehnologiei (tablete, flip-uri, programe, aplicaţii, transfer date, etc. moduri de captare a atenţiei elevilor - eficientizare). Nu mă gândesc numai la tine ci la toată ,,protipendada mobilă, IT, ştii tu! Dacă nu, măcar ne puteţi spune nouă. Sigur avem de învăţat ceva. Cred că o mare parte din ţara aceasta ar fi recunoscătoare!

Salut. Ai idee de ce smartwatch-urile, care au baterii semnificativ mai mici decât telefoanele, se încarcă atât de greu? Mulțumesc.

Salut Alex. Cand se simte diferenta dintre un telefon cu 6 GB RAM si unul cu 8 GB RAM, ambele avand un procesor SnapDragon 865. In alta ordine de idei, imi poti recomanda un telefon cu ecran si auditie foarte bune si bateria buna. Restul, sa fie decente ca performata. Dispun de 2300 RON.