Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ce părere ai de zvonurile despre iPhone 12?
Sunt “fan” Android dar pe zi ce trece...sunt tot mai atras de ecosistemul Apple. Dacă vor veni la prețurile preconizate in zvonuri...mai mult ca sigur ca voi face pasul in achziztia unui iPhone 12 Pro.
Momentan dețin un OnePlus 7 Pro, dar văd ca și cei de la OnePlus au cam luat-o pe arătura...atât cu prețurile cât și suportul(vezi update de securitate care este bilunar....sau mai nou, odată la trei luni).

Sent from my iPad using Tapatalk

Salut, ce sa imi cumpar dintre Red Magic 5G sau Oneplus 8 5G? Acum detin un Sony Xperia XZ Premium, si vreau sa il inocuiesc pentru ca deja are putin lag, si ecranul este mic 5,5", in schimb imi plac mult difuzoarele sale (desi se aud cam incet), faptul ca e rezistent la apa si are acea nuanta "oglinda" foarte frumoasa. Initial l-am cumparat deoarece avea acea rezolutie mare si pentru ca la un moment dat tu, Alex ai spus ca e telefonul anului 2020 :)). A, da, vreau sa mentionez ca ecranul are o luminozitate mica. Te rog ajuta-ma sa ma decid, sau de ce nu, sa vii si tu cu o alta optiune care sa fie in jur de 3000lei, procesor sa fie de top, refresh al ecranului minim 90hz, 5G (nu neaparat)si ecran bun alaturi de difuzoare bune. Deci build quality si camera nu ma intereseaza. Multumesc, si spor!

Salut! Am mai auzit de e-sim care mi se pare o noutate revoluționară. Huawei are cea mai potentă platformă e-sim. Aș dori detalii privitoare la Androiduri cu e-sim, implementare în rețele de telefonie din Ro, e-sim 5G, posibilitate PrePay, dacă viitorul va fi departea lui? Mulțumim!

Stii daca vi fi disponibil la noi in tara Samsung Galaxy m31 ? 

Am trimis un mail pana si celor de la Samsung Romania dar am primit un raspuns inutil (cand va fi lansat se va anunta) .

E de menționat ca Galaxy M21 a aparut deja un magazine desi este lansat dupa M31 . S-a intamplat ceva pe drum sau..?

Acum folosesc un Meizu 16xs,dar sta prost la actualuzari,ce telefon sa aleg,daca se poate cu ecran anoled ,pretul sa fie 1000-1200 lei,multumesc.

Salutare! Urmează să îmi cumpăr un nou telefon, am mai multe variante, dintre care LG G8s ThinQ și realme x2 pro par cele mai bune ca și preț per calitate (fiecare cu plusurile și minusurile aferente). Practic mama mea are nevoie de telefon nou și am zis că îi înmânez eu telefonul meu, care încă e ok, dar nu-mi mai place designul și vreau neapărat ecran AMOLED. Trei întrebări am:

1. LG G8s ThinQ a primit android 10 sau măcar va primi?

2. Realme x2 pro vine oficial măcar în Europa? Adică să fie compatibil cu rețelele, sa vina cu încărcător de Europa, etc.

3. Vor apărea ceva modele interesante până în 2500 de lei în viitorul apropiat? Apropo jack-ul de căști e aproape crucial (daca exista un model foarte bun fara la preț bun, merge și așa) și este de preferat să fie ecranul la 90+ Hz (știu că G8s îl are la 60, însă per total are pret bun). PS: poco F2 pro mi se pare foarte scump la ceea ce oferă, la sub 2000 lei și-ar merita numele de pocophone.

M-am cam lungit, însă chiar am nevoie de un sfat și de aceste lămuriri :)

Mulțumesc anticipat și spor la treabă, că faceți o treabă bună! Hai cu milionu' :)

Zvonul cu urmatorul iPhone fara charger la pachet m-a lasat rece. Cum sa spui ca faci asta ca sa protejezi mediul cand este evident ca vrei sa platim extra? Am o idee stupida: cum ar fi sa nu mai lansezi 3 modele in fiecare an (care au schimbari infime fata de anul trecut), in schimb sa lansezi un model odata la 3 sau 5 ani care chiar sa merite banii. Sa vezi ce fericita va fi planeta atunci. Mizerabila companie...

Salut,

Ce telefon recomanzi pana in 1500 lei? Ma gandeam la Galaxy A71 dar nu stiu ce sa zic, nu l-am vazut la nimeni sa imi dau cu parerea. Nu mai vreau Xiaomi, consider ca trei sunt indeajuns.

Ce parere ai despre Rick and Morty? Am vazut toate sezoanele in 4 zile, consider ca merta vazut chiar daca e "desen animat".

Ce părere ai despre noile abonamente Orange cu "net nelimitat" la 15 euro? Crezi ca este pe bune acel net sau este o minciună cum era la Telekom? 

Edited by Constantin Cebuc

Buna Alex. Cum pot sa-mi dau seama din specificatii daca un smartphone se poate conecta la un monitor (functia Dex)? Facilitatea asta o au doar modelele de top Samsung? Multumesc.

Salut Alex. Intrebare xD: ai terminat jocul The last of us part 2? Cum ti se pare? Grafica, storyline, control etc
                    A 2 a intrebare: Momentan detin un Xiaomi mi 9t pro si este putin cam mare pentru mine, in sensul ca il scap mereu pe gresie, asfalt etc, nu am spart sticla/displayul doar folia dar nu cred ca mai am mult pana distrug displayul. Crezi ca ar fi bine sa il vand si sa iau un Samsung galaxy S10e? Sau recomanda tu alt telefon mai mic(sub 6 inch). Multumesc anticipat!

Salut Alex, revin astazi dupa ce am cautat telefon sub 6inch...concluzie nu prea am gasit si raman la ce am.
Totusi am o intrebare: esti pasionat de muzica la casti? Daca da te rog sa imi recomanzi o pereche de casti over-ear pe la 400-600 de lei si closed back. Sunetul imi doresc sa fie curat iar basul mediu spre puternic. Eu m-am gandit la Audio-Technica ATH-M50X dar astept si parerea ta, multumesc.

De zgârieturi DA. De șocuri....NU.

Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

Salutare Alex, Care dintr-e cele 2 metode de a aduce un Samsung Galaxy S10 la valorile implicite din fabrică este mai bună,eficientă,sigură; 1 Mergând în setări, deconectândumă de la contul google, și dezactivând funcția de backup, și apoi selectând resetarea la setările din fabrică; 2 S-au merg în recovery, și selectez wipp data factory reset

Salut Alex. Citind stirea despre lansarea doar in China a lui Xiaomi Mi 10 Ultra crezi ca e pe cale sa se produca o ruptura majora intre piata chine si cea globala in zona smartphone-urilor?