Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! Care Samsung galaxy S20 Ultra e mai rapid (mai bun over-all pe la noi): cel cu Exynos ori cel cu Qualcom. QuicqMobile vinde ambele variante cu mici diferențe de preț? Când apare și la noi Sony Xperia mach II? Un încărcător wirless mai vechi - cu amperaj mai mic - dăunează încărcării unui telefon cu fast-turbo-warp  charger? 

• Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

De acum incolo in fiecare zi de vineri vom publica un podcast Mobilissimo, un Mobicast in care Alex Stanescu analizeaza cele mai fierbinti subiecte ale saptamanii. Raspundem la orice intrebare a citit

O întrebare mai puțin obișnuită..... Cum reușiți să vă păstrați obiectivitate la review-uri? Au căutat unii producători să vă......"îmbie"?   Sent from my Toshiba Tablet

O rugăminte către membrii mai vechi! Unii fani ai canalului YouTube prezenți de curând pe forum, încă nu au împlinit anii necesari pentru a accede în liceu. În opinia mea miștocărelile nu îi încurajea

Posted Images

On 28.02.2020 at 21:45, DTTR said:

Salut Alex. Când îți veți schimba Oneplusul îl pui pe Olx sau il pui pe Okazii?

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

A venit și răspunsul! 😄

Întrebări:

Am ajuns şi la întrebări, întâi pe Forum unde am avut un curios care a dorit să ştie dacă voi face RetroReview la iPod Classic de generaţie a cincea (slabe şanse, deşi... never say never). Am fost întrebat şi ce părere am despre Surface Neo şi Surface Duo, dar şi de ce nu merge reverse charge la un Huawei P30 Pro cu anumite dispozitive. Cineva a vrut să ştie şi ce telefon mi-aş lua după cele actuale, pe viitor, ca un mic wishlist. Apoi am avut şi pe cineva care a fost curios ce fac cu OnePlus-ul după ce îl schimb.

Trecând şi la YouTube, aici am fost întrebat când e gata recenzia la Galaxy A71 şi Galaxy S10 Lite, dar şi ce părere mai am despre Allview Soul X6 Mini. Am speculat despre viitorul iPhone, am vorbit despre sosirea lui Android 10 pe Galaxy A70, am recomandat un telefon "frumuşel" cu baterie bună, dar am vorbit şi despre recomandarea unui OnePlus 6 versus un Xiaomi Mi 9T. Cineva a fost curios legat de efectul ecranelor în care stăm cu ochii asupra vederii noastre.”

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Când va apărea Huawei P40 Pro+ la noi? Care va fi mai bun la cameră? Acesta, Xiaomi Mi 10 pro sau Galaxy $20 Ultra?

On 3/30/2020 at 1:28 PM, T3O said:

Când va apărea Huawei P40 Pro+ la noi? Care va fi mai bun la cameră? Acesta, Xiaomi Mi 10 pro sau Galaxy $20 Ultra?

Salut, Huawei P40 Pro+ in Romania o sa ajunga in luna iunie/iulie , iar la camera momentan Huawei P40 Pro este lider cu un scor de 128 respectiv 103 pentru camera frontala conform celor de la DXOMARK.

Salut! Am si eu o intrebare daca se poate. Am un galaxy S20e si am observat o chestie foarte ciudata cand vorbesc cu cineva la telefon care are huawei majoritatea spun ca ma aud incet . Tin sa precizez ca folosesc aplicatia de apel preinstalata .

Edited by Alin alin

Puteti sa recomandati console si jocuri "motion controlled"? Cand a fost lansarea nintendo wii am ignorat total, considerand ca e pt copii. Acum as vrea sa ma joc ceva simplu cu membri familiei. Si cum nu se poate fifa sau mk, trebuie sa incerc astea. Deci dintre kinect, move, wii, switch si daca mai sunt altele, ce recomandati? De asemenea mentionati si jocuri distractive si simple( fara sa apesi prea multe butoane pe controler). 

6 hours ago, Alin alin said:

Salut! Am si eu o intrebare daca se poate. Am un galaxy S20e si am observat o chestie foarte ciudata cand vorbesc cu cineva la telefon care are huawei majoritatea spun ca ma aud incet . Tin sa precizez ca folosesc aplicatia de apel preinstalata .

Salut, este posibil sa fie din cauza retelei, sa nu fie praf intrat in microfon sau difuzor. iti recomand sa incerci cartela respectiva si in alt telefon sa vezi daca situatia este la fel. daca situatia este aceeasi nu ai decat sa apelezi la un service autorizat din pacate.

• 2 weeks later...
Gemini Planet merită? Ceva cu unbutu - Linux? Chiar mi-aș dori o explicație succintă asupra diferențelor dintre Unbutu și Linux. Vivo nex 3 e un telefon interesant. Merită atenție? OnePlus 8 pro rupe la preț și intră în trendul telefoanelor cu "găurică" pã stânga. Eu nu mă consider fan trendului! Tu? 

AIbEiAIAAABECKX7wdDsj9q8kAEiC3ZjYXJkX3Bob3RvKihjMGJhZTYxMmQxOTkyOTQ0MjYzZGQyZWI1MTU4YzRkZjY3ZTlmZjIyMAFrkwuU-ui1e88ZuLNhGbhoFHbYKw?sz=40
ReplyForward

După "milenii" de promisiuni mega- nonconformistul telefon HubblePhone ar trebui să se lanseze. Știi ceva? Sper să nu fie o altă ,,crypto - înșelătorie specifică celor de la Turing. Ce-i bre cu aceste chinezării de peste 1000 de euro (Huawei, OPPO, Xiaomi, One+, VIVO, Nubia, Meizu...)? Vor înlocui branduri consacrate sonore din țări ,,capitaliste? Se mai pot cumpăra aceste zile produse online de pe site-uri din afara zonei UE? Mulțumesc!

Salut Alex, as vrea sa achizitionez un iPhone 11 sigilat de pe o*x cu factura si garantie neverlock adica fara acele telefoane luate de la orange/telekom si apoi vandute pe o*x. Crezi ca e o idee buna?Se pot bloca cumva? Multumesc anticipat!

Vezi că la Hero 7 sunt mai multe versiuni.
Eu am câștigat Hero 7 Silver de la Pepsi... Și nu dau doi bani pe ea.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Care e cel mai futuristic telefon. Mă refer la toate cele care ar fi în 2020, până la sfărșitul acestui an. Aș dori o părere legată de aspect/design, putere de calcul, cameră, ecran, într-un cuvânt un telefon cu wow effect overall. Salutare! 

Edited by T3O
  • 2 weeks later...

Salut! Prin anii 90 - 2000 telefoanele aveau forme diverse: bar, clapetă, slidere verticale, laterale, cu tastaturi mai mult sau mai puțin convenționale, cu gadgeturi și culori fistichii de nu mai știai de unde să alegi. Acum aproape toate sun ecran și spate. Ce șanse ar avea telefoanele diferite? ai o lista cu telefoane diferite ca design actuale sau cu cele care ar apărea în viitorul apropiat? Aștept in raspuns. Salutare!