Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am si eu o intrebare.

Eu acum detin Note 5 ca si telefon, dar intrebarea va fi generala atat pt telefoane cat si tablete.

Este vreo problema daca incarc telefonul la un prelungitor cu porturi USB?!

practic doar conectez firul usb la prelungitor in telefon fara incarcator. Exista vreo problema?

E a doua oara cand imi incarc telefonul asa in 4 luni de cand l-am cumparat si nu doresc sa am surprize.

Am si eu o intrebare.

Eu acum detin Note 5 ca si telefon

Stau și ma gândesc. Note 5 se poate deține și ca tableta? Din ipostaza lui Innoxius, este un mini-smartphone, unii îl considera phablet iar alții, într-adevăr, tableta. :)

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Ce prelungitor? E pentru incarcat, adica se conecteaza la priza sau e un hub USB, pe care il legi la PC pentru a avea mai multe dispozitive USB conectate pe acelasi port USB al PC-ului?

Salut alex care crezi că merită între xiaomi pro si xiaomi redmi note 4 pentru jocuri și youtube eu cred că redmi pro merita pentru că are ecran optic amoled si ține mai mult bateria, tu ce crezi ? mulțumesc

Edited by Florian Antonio

Salut alex care crezi că merită între xiaomi pro si xiaomi redmi note 4 pentru jocuri și youtube eu cred că redmi pro merita pentru că are ecran optic amoled si ține mai mult bateria, tu ce crezi ? mulțumesc

Niciunul, nici altul, ambele au chipset mediatek cu gpu slab si suport futureproof slab spre deloc. Opteaza pentru Redmi Note 3 Pro pentru jocuri si pentru Redmi Pro pentru ecran. Pentru camera cauta alta marca ;)

Salutare,

1. De ce producatorii Mediatek isi "blocheaza" chipset-urile prin nepostarea codurilor kernel, astfel ca greu se poate face trecerea la o versiune noua de android de catre oamenii de rand sau a unui custom ROM? Pe cand cele Qualcomm beneficiaza de suport maxim?

2. Tabletele ce ruleaza windows 8/8.1/10 si au procesor intel pot rula orice aplicatie .exe ?

3. Care este, dupa parerea ta, cel mai bun camera-phone mid-range ? ( inafara de nexus 5x )

Multumesc.

2. Da. In principiu. Orice aplicatie serioasa are o lista cu cerintele hardware minime. Daca tableta respectiva le are, ruleaza.

Salut Alex, doresc sa imi cumpar un telefon nou cu care sa joc jocuri performante, dar tot odata sa ma tina peste 3 ani.Este bun un Samsung Galaxy Note 5? Daca nu sugereazami tu un telefon pana in 3000 de lei.

Note 5 nu te va tine si nu tine nici acum pentru jocuri de perfomanta. Du-te pe one plus 3 sau mi5 64gb sau chiar s7 32gb

Să înțeleg că LG G5 sau HTC10 sunt varză....după opinia colegului expert.....

Sau chiar Note 5, un flagship de anul trecut care nu mai face față actualelor cerințe.....

Mama ei de experți.....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Să înțeleg că LG G5 sau HTC10 sunt varză....după opinia colegului expert.....

Sau chiar Note 5, un flagship de anul trecut care nu mai face față actualelor cerințe.....

Mama ei de experți.....

G5 si htc10 nu sunt pentru gaming, de altfel cererea utilizatorului. Htc10 te taie la maini iar g5 sacaie gpu-ul cu ecranul lui qhd..

Note 5 are acelasi chipset si aceeasi rezolutia ca s6, am un prieten care are s6 si ruleaza asphalt 8 in frame-uri, plin de suttering

Edited by Agent BuBu

Ai testat tu un LG G5 sau HTC10 pe jocuri? LG G5 are același hardware ca și S7 varianta Snapdragon.....

Dacă prietenul tău are o problemă cu telefonul nu înseamnă că toate sunt la fel...

Eu îmi exprim părerea doar dacă sunt în cunoștință de cauză.....

Culmea, G3 - ul din dotare încă rulează fără probleme asphalt 8......

Iar la faza cu gaming.....m-ai spart.....

S7 sau cele enumerate de tine sunt de gaming? Scrie asta undeva?

1. Samsung Galaxy A5 (2016) sau Xiaomi Redmi Note 3 Pro?

2. Crezi că ar avea succes un late night show făcut ca la carte în România?

3. Ce așteptări ai de la LG V20? Și crezi că va avea un impact mai mare Nougat decât Marshmallow?

4. Cât ai așteptat cel mai mult pentru o comandă livrată acasă de un restaurant?

Edited by Mihnea Ionut

G5 si htc10 nu sunt pentru gaming, de altfel cererea utilizatorului. Htc10 te taie la maini iar g5 sacaie gpu-ul cu ecranul lui qhd..

Note 5 are acelasi chipset si aceeasi rezolutia ca s6, am un prieten care are s6 si ruleaza asphalt 8 in frame-uri, plin de suttering

Wow, lumea se umple de "experți". În primul și primul rand, dacă vrei gaming nu prea mergi pe S7. Ci pe G5 sau HTC 10. De ce? Simplu, S7 din tara noastră nu are Snapdragon 820, ci Exynos 8890, al cărui GPU, are muuuuult mai puțini Gflops. În al doilea rand, G5 sacaie gpu-ul cu ecranul sau qhd? Serious? Tu ști ca toate cele trei au aceleași specificații inafara de S7 care are procesorul schimbat?

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Salut Alex, am o intrebare. Cei de la DIGI Mobil ofera la abonament Samsung Galaxy A5 (2016) la abonament. Ei sustin ca ar fi compatibil cu versiunea lor de 4G -Banda 38 frecventa 2600. Am cautat pe GSMarena si am vazut ca varianta de A5(6) pentru Europa nu are aceasta banda cu acea frecventa, insa varianta pentru Hong Kong o are. Cei de la Digi aduc telefoane construite pentru publicul chinez? Si mai important: Exista un risc daca achizitionez aceasta varianta de telefon ( probleme de conectivitate, performanta si calitate) ?

Sent from my A5_Quad using Tapatalk