Clicky

Jump to content

Recommended Posts

1)Ce părere ai despre marca xiaomi ?

2)Face lucruri de calitate ?

3) Asi vrea sa îmi iau un xiaomi redmi note 3 pro de 32 Gb este un telefon bun, țin să menționez că nu mă interesează camera foto si vreau sa stiu daca mai face fata încă 1.5-2 ani. Mai mult pentru jocuri

Dacă utilizez telefonul în timp ce se încarcă afectez bateria?

Buna, sunt nou aici si as vrea sa stiu cum pun intrebari pt. Mobicast pe yt.

1.care este mai bun dintre asus zenfone 2 si lg g3? ambele versiuni sun cele cu 32gb.

2.merita sa strang bani pentru un lg g4?

3.Ai putea sa imi recomanzi un smartphone sun 1500lei? Pretul poate fi si putin peste gen 100-200lei.as vrea un telefon cu dizain ok si care sa poate procesa jocuri gen asphalt 8, modern combat 5 si sa aiba o autonomie ok.Multumesc pentru atentie!:)

Salut. Am cateva intrebari. Sper sa ai rabdare sa le citesti

1) Imi poti recomanda un smartwach sau o bratara de fitnes pana in 300 de lei cu senzor de puls, pedometru si monitorizarea somnului sau cantitatea de oxigen din sange si temperatura ambientala. Nu ma intereseaza functiile pt notificari, mesaje, teme etc. dar sa aiba o autonomie buna. Si sa fie compatibil cu Meizu MX4, pot sa fie si modele chinezesti dar de buna calitate.

2) De ce Antutu este fals? Adica da scoruri anapoda. Testare in comparatie, un S4 si Meizu mx4. Spre exemplu testul de procesor in antutu la S4 are un scor de aprox 16500 puncte iar pe meizu mx4 usor peste 14000. In schimb in geekbench 3 meizu obtine rezultate aproape duble atat in testul single core cat si in multi core fata de S4, dar totusi antutu ofera mai multe puncte lui S4. Memoria ram este cu mult mai rapida pe meizu dar in antutu tot S4 obtine mai mult. La fel si pe IOS, un iphone 5s obtine peste 60000 de puncte dar la grafica este cam praf. In test cu rezolutia 640 x 1136 merge doar cu putin mai fluent decat Meizu mx4, dar in rezolutia accea mica, daca s-ar putea da test in full hd cred ca ar avea 0,5fps si culmea la grafica scoate cu mult peste meizu cu toate ca puterea de procesare pe 5s este cu mult mai scazuta, la fel se intampla si in testul pentru cpu. De ce antutu este asa de fals? Adica ofera puncte in plus marilor companii (samsung si apple) pe nedrept. Din burta. Eu cred ca este mana producatorilor. Tu ce parere ai. Sper sa imi raspunzi si sa imi citest amplul comentariu.

Salut alex am învățat să pun întrebări pe forum mulțumesc că m-ai învățat în mobicast-ul trecut Trăiască mobilissimo. Merita huawei honor note 8 cumpărat și folosit ca o tableta, adică filme, jocuri etc.... mulțumesc

As dori sa achizitionez un telefon in jurul bugetului de 800 lei ( sunt dispus sa astept si pana la BF ). Am pus ochii pe doua modele interesante , acestea fiind Huawei P8 Lite si Xiaomi Redmi Note 3 Pro . Modelul de la Xioami mi se pare mai interesant , dar ma ingrijoreaza garantia . Tu ce ai alege si de ce?

Salut alex As vrea sa-mi achizitionez un oneplus 3 si nu cred ca o sa-l cumpar de pe site-ul official deoarece il vreau in rate . As vrea sa te intreb daca quickmobile sau cel.ro il vand in rate!

Oneplus 3 ma va tine aprox2-3 ani? Nu sunt gamer il voi folosi doar cu youtube facebook etc.

Multumesc

Dap, Alex e ghicitor în stele. Sincer, nu poți sa cauți pe respectivele site-uri dacă accepta rate? Complicat....

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Edited by pascaleandrei99

buna as vrea sa cumpar o tableta cu Windows 10 pentru browser,vizionare de filme si niste jocuri micute ( in special Minecraft) ce imi recomanzi?

Eu am doua modele in minte lenovo miix 300 si hp pavilion x2?

P.S. testeazaI si tu hp pavilion x2