Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Fa un post nou aici http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/forum/165-sfaturi-pentru-achizitie-telefoane-sau-tablete/ , spune-ne ce te intereseaza la el , ce vrei de la el si incercam noi , userii , sa te ajutam. Aici iti poate raspunde doar Alex.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Salut Alex Po-ti sa-mi raspunzi la niste intrebari:

1)Urmatoarele firme de telefoane vor lansa pana in februarie din anul asta: ulefone Touch,leago lead,mlais m,inew v,elephone p,coolpad x,Zte nubia z,meizu mx,cubot x,xiaomi red minote Si iceon m, si daca nu vor lansa nicio firma telefoane noi artunci care-s cele mai noi modele si pe care sal mil iau (desing,camera,performanta cel mai mult si cat de mare sa fie)

2)imi recomanzi jocuri asemanatorea cu the walking dead road to survival (nu chiar din aceeasi categorie)care sa si mearga pe HTC one mini

3)top 5 filme cu zombie (2012,2013,2014,2015)

Multumesc

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Salut, Alex! 

1) De ce s-a spus ca Note 5 nu va apărea anul acesta în România, și totuși a apărut ?

2) Aș dori să-mi achiziționez un telefon prin iarnă, ce îmi recomanzi între S6 edge plus și Note 5? Ce prețuri crezi că vor avea acestea în preajma Crăciunului?

Note 5 nu a aparut pe canale oficiale.....in Romania ;)

Importatorul direct si oficial pt Samsung in Romania este chiar Samsung Romania.

Guest Deio

In Romania importatorul oficial este Gersim Impex. Totusi, operatorii isi cam importa de pe afara daca iau cantitati mari, sau chiar de la Gersim, iar retailerii romani cumpara de la Repede Mobile :)

Anul asta s-ar putea sa nu vedem Note 5 la noi "oficial", dar il gasim deja pe canalele gri.

Probabil m-am înșelat....

Dar când am cumpărat Note 2 de la Vodafone pe cutie la importator apărea Samsung România.

Sent from my LG G3

Guest Deio

E posibil sa fie trecuta reprezentanta tarii. Stiu ca reprezentantele nu pot fi distribuitori, ei sunt doar HQ in acea tara. Era interesant sa fi facut o poza, poate scria si altceva pe acolo.

Uite ce zice la Gersim, la sectiunea "Cine suntem", poate parteneriatul direct face sa scrie Samsung Romania pe produse si mi s-ar parea logic.

Uite si dovada :)

Idem si in cazul LG, adica importator LG Romania. Posesorii de LG G3/G4 stiu despre ce vorbesc...mai ales cand este vorba de promotii.

Și încă o poză :)
uploadfromtaptalk1441632545847.jpguploadfromtaptalk1441632553233.jpg

Sent from my LG G3

20121219_192857.jpg

Da, la fel a scris si pe terminalele mele Samsung si LG cumparate de la Vodafone. Probabil magazinele online cumpara de la Ciumbi-Bumbi S.R.L. Stiu ca Emil de la gadget tot sustine sus si tare ca toti operatorii mobili cumpara de la quickmobile, dar eu n-am vazut niciun telefon de la Vodafone sa fie de la quickmobile.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Cred ca ar trebui sa discute Alex un topic separat de #mobicast doar cu cine si de unde aduce aceste terminale. Poate e un subiect bun :)

Eu care "stiu tot" :)), de fapt nu mai stiu ce si cum, cine cu care voteaza.

Vodafone Smart Ultra 6 se găsește exclusiv la Vodafone. Este un telefon midrange produs de ZTE pt Vodafone. Telefonul are dotări destul de bune pt prețul la care este comercializat. Eu l-am luat "gratuit" la o prelungire de abonament.

Mai multe detalii despre acest terminal

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/4849-Vodafone-Smart-Ultra-6

Vodafone Smart Ultra 6

Sent from my LG G3