Jump to content

Recommended Posts

Salut, Alex, ce părere ai de zte axon 7, merită să-l cumpăr? Sau pe la 2000-2200 ai o varianta mai buna, as vrea ecran amoled, nu prea as vrea Samsung că am avut un s7 edge și la o lună după ce l-am cumpărat s-a dus display-ul, noroc că am avut garanție la el și am reușit să-mi recuperez banii.

Salut Alex! Detin in prezent un telefon htc mai vechi de la digi(cred), destul de slab. Ideea e ca in martie implinesc 18 ani si parintii mi au promis 2500 de lei.  Probabil ca cu ajutorul bunicilor si ce mai am eu voi ajunge pe la 3500-3600. Vreau sa achizitionez un flagship. M-am gandit la un samsung galaxy s9(cel de 5.8 inch). Intrebarile mele sunt:

-Crezi ca va fi vreo diferenta intre s9 si s9+?(ma refer daca vor fi ca s8 si s8+ unde nu e nicio diferenta inafara de baterie si dimensiune, sau daca vor fi ca iphone 8 si 8+, unde diferenta e si la ram si la camera)?;

-Crezi ca am vreo sansa la 3500-3600 de lei la varianta de 5.8 inch(sau cat va avea cea standard, NU cea +)?

Scuze daca  par disperat sau disperant, dar chiar e un eveniment relativ unic in viitorul apropiat, si vreau sa am si eu "the latest and the greatest". "

Edited by Florin Gavrila

Salut, Alex, vreau sa-mi achizitionez si eu un card, micro SD, ce imi recomanzi pana in 150 de lei? Vreau sa aiba viteze mari si sa fie bun pentru videoclipuri 4k. De 32GB sau 64GB.

Hei Alex! Am si eu o serie de intrebari pe aceeasi tema ca dnu Florin. Am de aproape 2 ani un s6 edge, pe care am vrut sa l schimb odata cu lansarea lui s8. Apoi am vazut ca s8 are schimbar mari,aduce lucruri noi, si m am gandit ca s9 va fi mai stabil, mai optimizat, la fel cum a fost s7 fata de s6. Crezi ca s9 va fi modular?(asa s a auzit in niste zvonuri). Eu sper din suflet sa nu, pentru ca nu vreau sa fiu nevoit sa dau mii de lei in plus pentru cea mai buna experienta. In fine,motivele poate ca sunt cam ciudate, dar tu crezi ca e posibil sau probabil ca s9 sa fie modular?

Salut Alex ! Mai merita iPad Air (2013) pentru filme, youtube, jocuri ? Am găsit-o la mâna a doua la 500 RON.

Și odată cu tableta să-mi iau un telefon dar nu știu ce să aleg dinntre HTC 10 și OnePlus 3 și speram că mă poți ajuta. Sper că o să le găsesc peste 2-3 luni undeva le pretul de 750-800 RON (sh). Vreau filmari,poze,selfie bune, baterie pentru o zi de utilizare destul de intensa, posibilitatea de a filma Clash Royale :)) dar mai ales un sistem rapid și stabil pentru cel puțin un an. (Sper să primesc și Android Oreo) Și îți recomand serialul The Gifted care abia a început. Mulțumesc anticipat ! :)

Salut! Mersi mult ca mi ai raspuns la intrebarea de saptamana asta. Sper si eu ca nu vor fi diferente intre s9 si s9+, dar crezi tu ca in cazul in care samsung va pune o camera duala va avea loc una intr un corp asa "mititel" ca al lui s9?(care banuiesc ca va avea cam aceleasi dimensiuni ca s8.) Stiu ca are un ecran de 5.8 inch, dar corpul este un pic mai mare decat al unui iphone 8. 

De posibila modularitate ce zici?

Edited by Florin Gavrila

Salut Alex. Pe cand o sa faceti recenzie la asus zenfone 4 max? Merita sa imi cumpar un Samsung s7 sau ceva de la Asus? Detin un samsung s5 dar deja incepe sa nu mai tina bateria se mai incalzeste(ce e drept ma joc si mult pe el). As vrea sa imi cumpar ceva nou de BF. Multumesc

Salut Alex !

Imi plac foarte mult telefoanele compacte .

Mai merita cumparat un IPhone SE ( 1500 lei ) sau Sony Xperia X COMPACT ( 1700 lei ) in 2017 ?

Ce telefoane compacte mi-ai recomanda tu ?

Multumesc ,

Ovidiu

Salut Alex! Am revenit! Am si eu o intrebare tot pe tema Galaxy S9. Se zvoneste ( un screenshot din geekbench, plus alte articole ceva mai vechi) ca s9 si s9+ vor avea doar 4 gb de ram. Mi s ar parea jalnic si cred ca m as îndrepta spre un note 8, as fi foarte dezamăgit de samsung daca ar face asta, plus ca s ar putea sa ies mai bine la buzunar. Tu ce zici? Crezi ca va avea 4? E vreo sansa la 6/8(mai degraba 6)?

Am un Allview V2 Viper E din vara 2016 si as vrea ca pana de revelion sa il schimb,buget 600-700 Ron,eu ma gandeam fie la un Nokia3/5 daca va ajunge prin reducere la pretul asta.Am vazut si modele Xiaomi si Meizu dar as vrea ceva care sa aiba software la zi,iar Nokia s-au batut cu caramida in piept ca vor da updateuri la timp.Ce alt telefon mi-ai recomanda?