Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut, ai putea sa imi recomanzi o tableta(sau mai multe din care sa imi aleg) de gaming de 8", ma intereseaza bateria, ecranu si performanta decenta? Vreau neaparat nou si pretul sa fie intre 1000 si 1200 de lei.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk

Toata lumea spune ca Digi mobil au oferte bune insa mai greu cu ei cand ai probleme legate de acesta! Am abonament cu minute internaționale din păcate unde locuiesc nu am deloc semnal si nu-l puteam folosi! Nu am mai platit contractul de doua luni deoarece in primul rand au greșit adresa la început ! Cand am mers astazi sa-l reziliez mi-au spus ca nu se poage sa nu avem semnal si au angajat o firma de recuperare care sa vina sa recupereze banii pe 2 luni in care nu am platit! Nu mai par asa de buni acum!

Trimis de pe al meu HTC One M9 folosind Tapatalk

Buna , Doresc sa imi i-au un telefon nou.. si nu stiu pe care sa il aleg .. Ce ai putea sa imi recomanzi dintre Asus Zenfone 3 5,2" , Huawei p9 lite ,Samsung galaxy a5 2016 si Huawei nova ? Multumesc anticipat.

Atata timp cat nu esti fan selfie:Asus z3!

Trimis de pe al meu HTC One M9 folosind Tapatalk

Edited by Achim Kunțan

Salutare, ma roade o curiozitate. Telefoanele venite din afara carora le faci review sunt achizitionate de tine ? Daca da, banii platiti de unde provin ? Ce faci cu acestea dupa terminarea review-ului ? Multumesc

Salutari Alex!Ce telefon imi recomanzi?OnePlus 2,Zenfone 3,Xiaomi Mi5,Xiaomi Redmi Note 3 Pro(3gb ram),Huawei Honor 8 sau un iPhone 6s second hand?buget undeva pe la 1600-1700 de lei pentru gaming,browsing,spotify,youtube
P.S:Nu vreau petarde de la allview

Edited by Mihaita Eduard

Guest Deio

:welcome:

Zenfone 3 e cam singurul ce s-ar incadra in ceea ce ceri la acest buget, evident. Pe site este un review foarte bun, recomand sa il citesti aici.

Salut as vrea sa cumpar o pereche de căști sony MDR-XB950BT la care ai facut review si nu sunt sigur daca da sau nu ? Oricum am vazut ca exista si o versiune mai ieftina "sony MDR-XB330BT" fara bass bost si nustiu ce sa aleg.Poti sa imi dai niste argumente pro si conta (comfort,calitate audio,bonusuri)

P.S. uite am scris pe forum ca ne tot repeti in mobicasturi sa mai scriem 😜

Edited by Ion Claudiu

Salut!

1. Ce-mi recomanzi ca telefon pana in 300 de ron second hand, ptr sotia mea, eu m-am orientat ca sfat spre un galaxy s4 mini black edition, pachet complet,stare foarte buna, recomanda-mi ceva mai bun pana in suma de 300 de ron.

2. Cand mai faci un retro?

3. Detin un galaxy s6 ..merita sa ma strofoc ptr s7, , e posibil ca pe viitor sa introduca in soft functia de glance ..cam asta e ce ma deranjeaza ca nu am pe telefon, la chestia cu cardul ....folosesc cloud ..detin 150Gb pe viata.

Plus de asta pe S6 e disponibila functia apelwifi, functioneaza ireprosabil ...acum si pe Iphone, ce parere ai despre aceasta functie oferita de Orange.

Salut!
1.Ce telefon second imi recomanzi pana in 1500 de lei(camera, baterie, browsing), as avea niste "candidati" cum ar fi: iPhone 6s, Huawei Mate 8, Honor 8, Lg g5. stiu ca ar mai fi si zenfone 3, problema fiind ca eu sunt pe digi.

2.Ce parere ai despre OnePlus, am citit pe multe forumuri si pare a fi un telefon problematic( OnePlus 3).

3.Crezi ca se mai merita achizitionarea unui Samsung Galaxy S6 edge?

Edited by vlad asavei

La punctul 3 depinde de preț.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Salut Alex,

Am 2 intrebari pentru tine:

1. Care dintre battery phone pe care le-ai testat ti-au placut mai mult? La care dintre ele a luat cel mai mare scor la testul tau? Si pe care l-ai recomanda pentru gaming? 

2. Tot la capitolul gaming si baterie, ce tableta ai recomanda pentru gaming si cu o baterie decenta (cu sistem de operare android)? Daca ai putea sa faci un top 3 sa am de unde sa aleg, te rog mult!

Salut , imi plac review-urile , dar mai ales mobicast :D

As avea si eu cateva intrebari : 

1.Ce telefon imi poti recomanda pana la 2000 lei ? (gaming , baterie , camera ) As vrea sa-mi placa Asus Zenfone 3 , cel cu ecran 5.5 inch , dar nu prea , interfata si toate "porcariile" inutile din el e... Si daca se poate schimba asta , adica ZenUI-ul , sau se poate pune stock android  ... ? 

2.Intre televizoarele full hd , ma refer la companii (lg , samsung , sony ,etc.), este vreo mare diferenta de calitatea imaginii ?

3.Inca ceva  :) , daca este vreo mare diferenta intre Ps4 si Ps4 Pro ?

Mersi pentru raspunsuri . Tineti-o tot asa

Salut Alex : 

1.Ce crezi despre cumpararea unui telefon second hand de pe net ( ma refer la ocazii.ro sau la alte site-uri ) . Adica sunt multe oferte avantajoase , si nu stiu daca pot sa am incredere in vanzatori ? Experienta sau parere

2.Ce sti / ce se stie despre noul Oneplus 4 sau 5 ? Din cate am vazut eu se va numi 5 

3.Ti-ai luat deja Iphone 6s ? :D Ai mentionat ca vrei sa-ti cumperi

Mersi pentru raspunsuri . 

Salut , am si eu o intrebare. Am cumparat un smart watch dz09 nou . Cand l-am primit l-am si pus la incarcat , s-a deschis timp de 5 minute circa si dupa s-a inchis si de atunci nu mai vrea sa se deschida . Am sunat la cei de la care am comandat ceasul si mi-au trimis altul , la acesta aceeasi problema .  Imi poate spune cineva ce as putea face ???

Salut! Am cumparat un card de date microSD (samsung evo+ de 64 GB 125 lei) si vreu sa stiu cat de performant este are download.ul de 80mb/sec si citirea de 20mb/sec . Ce ma oftica este ca am vazut fix dupa ce l.am cumparat pe acesta ca cei de kingston au unul mult ami bun 90mb download si 80 citirea. Sa il pastrez sau merita sa il vand pe cel de la samsung si mai pun 20 de lei si il iau pe cel de la kingston

O da si era sa uit , a aparut android n pe huawei p9 lite eu zic sa prezinti noutățile si "trucurile" pe care le poti face acum. Si poate te gandewti sa faci o noua serie in cateva minute lucruri interesante pe care nu stiai ca le poti face ðŸ‘