Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut . Poți recomanda un telefon până în 1300 lei? Nu neaparat firma cunoscuta de toti romanii gen xiaomi, letv , meizu etc...

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Edited by alex.dumii

1. Cum ți se pare Netflix?

2. Ai văzut știrile despre Nintendo NX?

3. Cum ți se par dispozitivele VR? (Mai exact prețul câtorva dintre ele)

4. Mai este justificată nevoia de a avea un PS Vita, Nintendo 3DS când avem pe telefoane și tablete un număr mult mai mare de jocuri?

Edited by Mihnea Ionut

Buna Alex, am un Lg G3 si i-am facut root, am instalat si TWRP Recovery dar nu stiu daca bootloader-ur ii blocat sau nu. Imi poti spune ce trebuie sa fac ca sa il deblochez, in caz ca ii blocat? Vreau sa imi instalez un custom rom si nu vreau sa am "surpriza" sa fi facut ceva gresit. Multumesc! Te rog raspunde

Salut ! Să rămân la al meu Samsung note 3 sau sa trec la un Xiaomi Redmi note 3 ? Sau cel puțin un telefon între 1200-1400 lei să-mi spui , te rog ! Sper sa raspunzi de data asta ca e a 4 oara cand întreb :))

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Edited by alex.dumii

Buna Alex, am un Lg G3 si i-am facut root, am instalat si TWRP Recovery dar nu stiu daca bootloader-ur ii blocat sau nu. Imi poti spune ce trebuie sa fac ca sa il deblochez, in caz ca ii blocat? Vreau sa imi instalez un custom rom si nu vreau sa am "surpriza" sa fi facut ceva gresit. Multumesc! Te rog raspunde

Pana iti raspunde el (daca stie), mai bine intrebi aici ai sanse mai rapide

Mama lui de forum....

Facem topicuri degeaba....

Normal că trebuie "deblocat" bootloader ca să poți instala custom rom. Root și twrp nu este suficient.

La LG G3 nu poți debloca bootloader, dar îl poți păcăli....

Detalii poți obține pe topic dedicat.

Sent from my LG G3

1. Nu ai urmărit "Deschide Ochii" de pe ProTV? E probabil cel mai bun, poate la egalitate cu "Umbre".

2. Ce așteptări ai de la G5 și S7/S7 Edge?

3. Multă lume vorbește despre eventualul deces al WindowsPhone datorită amânării lui și lipsa unor terminale care să atragă. Tu ce părere ai? Și crezi că Samsung sau HTC ar salva acest sistem?

Am un iPhone 5s mi-a mers internetul foarte ok pana sa expire optiunea cu MB , cand am reactivat-o (dupa 2 zile) nu mai mergea internetul cu MB  . se activeaza datele mobile dar nu merge . Ce sa fac ? Folosesc gevey dar am semnal si nu am alte probleme deci nu cred ca e defect.

Salut, am si eu cateva intrebari:

1.) Am o tableta Samsung Galaxy Tab 3 Lite T111, luata de la digi de aprox. 2 ani, si o mai am in garantie vreo 4 luni. A inceput bateria sa scada drastic, ruleaza cam foarte greu si se cam blocheaza, incarcatorul nu mai e bun.... Daca e sa o dau in garantie, oare am vreo asteptare de la ei ? Ca o sa o repare sau..... ?! Tin sa mentionez ca nu am umblat deloc in ea pe timpul garantiei.

2.) Urmeaza sa imi achizitionez un Galaxy Note 5, da-mi un sfat te rog, sa il astept pe Note 6, sau sa il i-au pe acesta ?! Ma gandesc ca nu o sa fie o diferenta asa de mare intre cele doua, un eventual Snapdragon 820 care este mai puternic si cateva imbunatatiri banuiesc...

3.) De ce cei de la Digi nu baga in oferte telefoane mai puternice gen Iphone, Galaxy Edge,LG G4... s.a.m.d In trecut au mai bagat si genul, dar acum de mai vezi telefoane de genul.

4.) Ce TV imi recomanzi pana in 3,000 de lei, sau chiar si putin peste ? Vreau claritate cat mai buna, si sa pot conecta si un PS4 la el.

Si am si un sfat, as vrea ca pe viitor sa vad si speed test-uri intre telefoane de top, poate vei face :)

Mersi,sper sa imi raspunzi.

De unde sti tu ce stie el ? :)) Poate stie pe cineva sau de ce nu chiar el care a facut acest lucru si poate da un sfat.

Am vazut ca mai posteaza pe facebook ce telefoane mai bag cei de la Digi, si m-am gandit ca poate o sti.

La tv-uri sunt foarte multe recenzii cu pro si contra, ba e bun ba nu e bun, ba se vede nu stiu cum s.a.m.d, poate stie unul care se incadreaza in dorintele mele. Am vazut recenzii la unele de peste 5,000 de lei, care nu erau cine stie ce in comparatie cu unele mai ieftine, deci....

Salut. M-am hotărât sa imi schimb actualul iPhone 6 cu ceva mai mare pentru ca folosesc telefonul in principal pentru web si mail. Am posibilitatea sa aleg intre Note 5, Mate 8 sau iPhone 6 Plus, primele 2 la 2199 Lei iar ultimul la 2299 Lei. Ce recomanzi? Menționez ca in trecut am avut Note 3 si l-am dat pentru ca dupa o perioada mergea din ce in ce mai greu așadar Note 5 ar fi cam ultima varianta pentru mine.

Mulțumesc.