Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ba da, doar ca acela este mai slab, atât de partea de GPU, cat și de CPU și baterie, dar din nou, nu este o diferență uriasa intre cele 3 procesoare.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Ceva mai bun? Are aproape dublu GFlops... Iar pe partea de CPU și autonomie stau aproximativ la fel, nicio diferență remarcabila.

Ia mai vezi

http://www.anandtech.com/show/10196/the-samsung-galaxy-s7-and-s7-edge-review-part-2

The Galaxy S7 does fairly respectably here, although the Snapdragon 820 version is definitely showing either architectural or implementation inefficiency here when compared to the Exynos 8890. A delta of about 10% means that the Exynos 8890 GS7 uses about 1.38W average here while the Snapdragon 820 GS7 uses about 1.51W in this test assuming that the battery capacity is nominal.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

@pascaleandrei , eu zic sa o lasi mai moale frate cu sony.

Serios acum, sunt o firma moarta, iar design-ul e acelasi de la xperia z incoace numai ca din aluminiu.

Stabilizare optica buna ai pe pixel, s7/ edge, iphone 7/ plus, etc.

Testeat xperia xz si iti pot confirma ca scoate filmari tremurate.

Andrei are dreptate, is outdated cu specificatiile.

Soft-ul nu imi place de nicio culoare, e vechi si urat (fac referire la interfata).

No offence, dar ei nu au smartphone-uri demne de titlul "Flagship"!

Edited by Maverick

Tu chiar vorbești serios?? Niciun telefon nu filmează ca XZ. NICIUNUL! Citește ce recenzie vrei, orice recenzie vrei, când l-ai testat ai activat Steadyshot?....sunt sigur ca nu.

Sony e pe val în momentul asta, XZ e cel mai mare hit din a doua parte a lui 2016...

Tu vorbești de design? Serios? Sony scoate aproximativ același design de 3 ani, Apple scoate același design de 5-6 ani... Măcar Sony a mai schimbat designul. Sincer ce vrei să-i facă, dacă îl modifici radical, nu mai e Sony... E Samsung, LG sau mai știu eu ce. Fiecare firma are un design propriu, după care se ghidează, nu poți sa vii cu ceva total diferit. Și crede-ma, XZ mi se pare cea mai mare schimbare de la un flagship la alta, S7 este identic cu S6, iPhone-urile idem. Nimeni nu se plânge când versiunea S este identica cu versiunea precedenta. Chiar dacă sunt urate amândouă ca naiba. De ce? Pentru ca Apple și pentru ca "firma"...

Outdated cu specificațiile? Tu ai citit vreodată undeva ce specificații au iPhone-urile?? Nu, pentru ca Apple asa va învață. Cumpărați și tăceți. Îți zic fără supărare. Nu va pasa ce specificații au telefoanele. Important e sa meargă bine. Sony ce face? Și măcar Sony nu are lag, din cate se pare Ios 10 e plin de lag chiar și pe noile "flagship-uri".

Cat despre soft, ai pus vreodată prima versiune de Ios din 2007 lângă Ios 10? Sunt identice. Nimic modificat. Absolutely nothing. Iar la.nivel de soft este perfecta Xperia UI. Este prima interfață când vine vorba de lipsa de crash-uri. Apoi vine TouchWiz, EMUI și asa mai departe.

Vezi sa nu iti pocneasca vreo vena :))

Du-te, bea un ceai si trage un pui de somn.

Te inteleg, esti fanboy sony. Da totusi nu mai ridica o asemenea firma in slavi, ca nu ai de ce. Oricat ai vrea tu sa ne convingi ca e cea mai buna.

Prin atitudinea pe care o prestezi, nu dai de inteles decat ca nu ai incredere in ce zici.

Daca ai crede cu adevarat ca sony ar fi cea mai buna firma, nu te-ai mai lua asa aiurea si nu ai mai incerca sa convingi pe nimeni.

Dar ma rog, fiecare cu oalele lui ...

Edited by Maverick

Ușor băieți, ca vine Crăciunul.

Ai spus ca pixel și oneplus fac poze excepționale... Pixelul cu lens flare și oneplus 3 cu o camera ok și nimic special.

Tu ești om serios? Samsung a făcut schimbare de la s6 încoace. S7 aduce detalii minore, dar să spui că Sony face schimbări de design deja mi se pare o aberație. De la xperia z pana la z5 și chiar x performance nu au schimbat mai nimic. XZ a schimbat poziția camerei și materialul, nu e nimic wow. Știm că ești fan Sony, dar îți spun că dacă nu reduc din prețuri și nu vin cu schimbări serioase, cei de la Sony pot sa își ia adio de la divizia mobile. La fel s-a întâmplat și cu divizia Vaio. Preturi exagerate pentru un hardware și o experienta monotonă. Laptopurile Vaio erau niște macbookuri fără mac, adică praf în ochi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Bine punctat @Andrei P. !

O sa ajunga ca HTC-ul, de nu o sa ii mai cunoasca nimeni.

Au acelasi design de la xperia z incoace si ei zic ca au "inovat" ultimul model.

Ca tot ziceai de apple ... macar au acelasi design de la i6 incoace (adica 2014).

Astia de la sony au acelasi design din 2013 :))

Edited by Maverick

...aceeasi atitudine. Imi place ca nu-i crezi nici macar pe cei de la mobilissimo. AI vrea tu sa ajunga ca HTC. Din pacate (pentru tine), ei sunt un conglomerat, si daca ajung pe pierdere nu renunta la mobile. Cat despre cunoastere, sa-ti spun in cate domenii e Sony no.1? Camere video profesionale, mirroless, senzori foto de telefoane, audio, console, si altele in care performeaza excelent: TV, DSLR, compacte, muzica, filme. Nu le duce grija, Sony nu va muri asa usor ;)

Sau furat și trecut în Black list în UK, și după ce îl cumperi sa vi în vacanta în UK și te-ai "supt" 😂😂😂:))

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Edited by samyjuanito

ded95a0e39dcb89c3208872b8fd8db2e.jpg

Întru în discuție cu omul sa întreb de garanție și ma lovesc de răspunsul ăsta. Acum vad ca am nu am scris bine regenersis, dar totuși, un dezinteres total. I-am spus la om ca e service autorizat în România și ca poate sa sune la ei sau la Samsung România sa întrebe dacă telefonul are garanție oficiala Europeană . Mai ziceți ceva...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk