Clicky

Jump to content

Noua aplicatie Mobilissimo.ro

Recommended Posts

• Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mergeeeee! Problema era următoarea: în momentul în care te conectezi de pe un telefon, site-ul este în versiunea pentru mobil și aceasta versiune nu are feed RSS. Am reușit sa fac request pentru deskt

Plus teme de Crăciun, Paște, Rusalii și, bineînțeles, Sf. Andrei

N-am pregătire IT Ai început prost. Ce importanță are dacă cineva de aici vrea sau nu? Vrei să faci și cu ocazia asta să înveți? E perfect și deajuns. Go for it. Cu feedback-ul mai greu, că e mai pu

Posted Images

M.am gandit asa: în setări sa ai "Notificări". La click te duce în alt ecran, unde poți sa bifezi dacă sa primești sau nu notificări, și în funcție de asta sa poți bifa de la ce categorii sa primești. By default vor fi activate notificările de la știri și atât.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Si PlayStore, Keep, Hangouts, Device Manager, Google+, YouTube, PlayGames, Street View etc. ale cui sunt? Design unificat o rola. Toate astea si probabil multe altele sunt colorate, gri sunt doar Drive si Maps din ce folosesc eu

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Nope, la mine sunt colorate. Poate la astia inebuniti dupa design guidelines apare gri [emoji16] Daca-i vorba doar de splash screen, habar n-am, nu imi apare niciodata splash screen-ul, ca sa stiu cum arata.

post-23-148336426025_thumb.pngpost-23-148336427071_thumb.pngpost-23-148336428248_thumb.png

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Nu inteleg. Chiar nu inteleg. Am citit, am cautat, m-am documentat, dar nu pricep cum pot sa iau tot articolul din feed. Pur si simplu, daca in codul meu afisez toate numele tag-urilor, am doar autor, data, descriere, titlu si link. Nici macar feedly nu afiseaza tot articolul. Mi-am facut si eu feed la site (sper ca se intelege, site-ul meu) si de la el pot sa iau tot articolul. O singura problema in toate astea, vechea aplicatie mobilissimo afiseaza tot articolul. Am decompilat apk si am descarcat codul sursa al aplicatiei. Problema e ca e foarte veche si foarte incurcata. Totusi, de 2 zile stau si incerc imi dau seama de logica din spatele aplicatiei. Din cate am vazut, aceasta foloseste tagul "encoded" sub care este tot continutul articolului, asa cum e si normal, dar asa cum v-am spus mai sus, eu nu pot obtine acest tag. Nici macar in codul sursa al feed-ului nu este. Totusi nu sunt 100% sigur ca aplicatia preia continutul astfel, pentru ca nu am reusit sa unesc capul cu coada. Reqiestul cu afisarea. Sunt prea multe fisiere, prea incurcate... Daca cineva a mai lucrat cu asa ceva, daca aveti vreo idee,va rog sa-mi dati si mie un pont.

Feed-ul RSS trebuie sa ti-l personalizez, dar acele URL-uri vor trebui sa ramana private. Nu pot sa fac insa de capul meu acest lucru, pentru ca ar insemna sa ma bag peste munca programatorului, iar daca ft ceva, e grav! Trebuie sa astept sa se intoarca din mini-vacanta. Rezolvam cu feed-ul oricum!